Koszt budowy obory?

Jak w temacie, wszystko o budowie, rozbudowie i wyposażeniu miejsc przebywania naszych"milusińskich"

Koszt budowy obory?

Postprzez kostek183 » N, 3 lutego 2019, 11:03

Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć mi ile może wynieść koszt budowy obory?
Więcej informacji-
- 30x17 wymiary, wysokość w kalenicy conajmniej 8 metrów
- głęboka ściółka
-z jednej strony pięć kojców po 6 metrów szerokości i 6 długości
Z drugiej strony kojce indywidualne dla cieląt na połowie długości własnej roboty, na drugiej połowie długości izolatka i porodówka, na samym końcu 5 stanowisk po 1.2 matra na buhaje, uwięziowe.
-drabiny paszowe własnej produkcji,
-konstrukcja dachu stalowa,
-sciany pustak lub prefabrykat w zależności co wyjdzie taniej
-obowiazkowo świetlik w kalenicy
-orientacyjny koszt oświetlenia i założenia hydrauliki znam.
Ogólnie, na wszelkie pytania jeszcze odpowiem jeżeli to w czymś pomoże.
Oborą przewidziana na jalowizne, cielęta i krowy zasuszone i do porodu, na końcu na pięć buhajów do odchowu hobbystycznego. Stół paszowy przejazdowy.
kostek183
Zaczynający przygodę
 
Posty: 34
Obrazki: 46
Dołączył(a): Wt, 14 sierpnia 2012, 14:29
Lokalizacja: Kurpie

Re: Koszt budowy obory?

Postprzez limousine » Pn, 4 lutego 2019, 11:49

Jestem w trakcie budowy obory 19x20m i koszt nie przekroczy 100 tyś zł., ale jest troche warunków do spełnienia:
-90% pracy wykonanej we własnym zakresie (łącznie z pracami ziemnymi) w zasadzie to tylko do murowania i tynkowania mam "fachowców"
-z jakich materiałów np pokrycie dachu mam z eurofali 25 zł/m2, a płyta warstwowa 70 zł/m2. To samo ściana u mnie z pustaka żużlowego 1/2 ceny innych materiałów.
-u mnie jedna ściana jest przyległa do starej stodoły to odchodzi jej koszt
-piasek mnie kosztuje na miejscu 10-15 zł/tona do tego posiadam betoniarke ciągnikową, to beton mnie wychodzi ok połowy ceny z betoniarni.
Dużo zależy od materiałów użytych i sposobu budowy. Koszt takiego budynku może wynieść 100tyś , a równie dobrze 300 tyś zł.
Chłop śpi, a mu samo rośnie:)
Avatar użytkownika
limousine
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 109
Obrazki: 157
Dołączył(a): Wt, 12 czerwca 2012, 22:03
Lokalizacja: łódzkie


Powrót do Budynki inwentarskie