Stężenie mocznika w dokarmianiu dolistnym

Stężenie mocznika w dokarmianiu dolistnym

Postprzez MatheoT » Cz, 31 stycznia 2019, 08:48

Cześć Panowie

Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami odnośnie tego, w jakich maksymalnych stężeniach i fazach różnych gatunków uprawnych stosowaliście dokarmianie dolistne mocznikiem? Jeśli wystąpiły poparzenia to jacy byli ew. pozostali partnerzy do mieszanki oraz warunki zabiegu.
Żeby odpowiedzi były ujednolicone proszę o podawanie kg nawozu/ha + ilość cieczy roboczej
Interesuje mnie szczególnie:
rzepak - jesień, ruszenie wegetacji oraz dokarmianie mocznikiem na opadający płatek/zieloną łuszczynę
ziemniak - ile razy w ciągu wegetacji
kukurydza
pszenica po wykłoszeniu

Jeśli ten wątek już był proszę o skierowanie do miejsca na forum.
Pozdrawiam Mateusz
MatheoT
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 14 stycznia 2014, 18:35
Lokalizacja: Kuźnica

Re: Stężenie mocznika w dokarmianiu dolistnym

Postprzez gonzo » Cz, 31 stycznia 2019, 17:09

Zrezygnowałem ze stosowania mocznika w dokarmianiu zbóż, podawana ilość azotu jest minimalna a karmimy grzyby bytujące na roślinach.
Dopóty to robiłem trzymałem się zaleceń ogólnych czyli od krzewienia można startować ze stężeniami 15 %, niektórzy piszą że nawet 20% a wraz ze wzrostem rośliny dopuszczalne stężenie spada do 5 % w fazie nalewania ziarna.
Stosuję mocznik w zabiegu łącznym z mikroelementami w kukurydzy na 6-8 liść w stężeniu 5% oraz w zabiegu na szkodniki łuszczynowe po przekwitnięciu rzepaku, na zieloną już wykształconą łuszczynę, również stężenie 5%.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280


Powrót do Nawozy mineralne