Łycho-krokodyl pytanie

Łycho-krokodyl pytanie

Postprzez PAN_ANDRZEJ » Pn, 9 kwietnia 2018, 12:01

Witam wszystkich!
Czy takie ustrojstwo
https://www.olx.pl/oferta/lycho-krokody ... tf8tb.html lub podobne nada się do wybierania obornika z głębokiej ściółki? Czy lepiej kupić krokodyl?
PAN_ANDRZEJ
Nowicjusz
 
Posty: 3
Obrazki: 7
Dołączył(a): Pt, 23 stycznia 2015, 19:59

Re: Łycho-krokodyl pytanie

Postprzez gonzo » Wt, 10 kwietnia 2018, 05:18

Popraw link, edytowałeś i obcięło, co do pytania posiadam oba osprzęty, używam łyżko-krokodyla bo zbiera do czysta i nie gubi przy załadunku.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Łycho-krokodyl pytanie

Postprzez PAN_ANDRZEJ » Śr, 11 kwietnia 2018, 10:10

https://m.olx.pl/oferta/200cm-wzmacnian ... tf8Vh.html
Obawiam się tylko, że mając ciągnik małej mocy, który waży mniej niż 4 tony z ładowaczem będę miał problem z "wbijaniem" się dolnej części łycho
-krokodyla w obornik.
PAN_ANDRZEJ
Nowicjusz
 
Posty: 3
Obrazki: 7
Dołączył(a): Pt, 23 stycznia 2015, 19:59

Re: Łycho-krokodyl pytanie

Postprzez lukaczmarek » Cz, 12 kwietnia 2018, 05:34

Ja obornik jest Slomiany i np nie leży na betonie żeby od samego dołu lyche wbić to może mieć problem albo będzie się trzeba dobrze rozpędzić. A taki obornik już przegnity to nieraz sama pycha ładowarek bo przez widły dużo przelatywalo.
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Łycho-krokodyl pytanie

Postprzez gonzo » N, 15 kwietnia 2018, 08:32

Jeżeli na betonie to nie wbijasz a bierzesz od dołu, jeżeli na gruncie to żeby nie ryć pochylam czasami i zamykam szczękę i jest pełen, jak ciągnik delikatny to 2 m to będzie morderstwo dla przedniej osi niestety. Co do ceny za 2 tyś kupiłem używkę zachodnią 2,4m która katuję ładowarką już ze 4 lata i wytrzymuje to z linku mocno delikatne ale zarazem lżejsze.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Łycho-krokodyl pytanie

Postprzez PAN_ANDRZEJ » N, 15 kwietnia 2018, 19:51

Oczywiście łycha z linku to tylko przykład. Rozglądam się za 1.6 m. Właśnie nie chcę jechać z rozpędu żeby nie męczyć sprzęgła bardzo. Będę też brał trochę kurzaka z gleby
PAN_ANDRZEJ
Nowicjusz
 
Posty: 3
Obrazki: 7
Dołączył(a): Pt, 23 stycznia 2015, 19:59


Powrót do Ładowacze czołowe