Brona wahadłowa amazone

Brona wahadłowa amazone

Postprzez wojtek » Pn, 4 stycznia 2016, 17:57

Użytkuje ktoś taką bronę? zależy mi na szybkich opiniach .
Avatar użytkownika
wojtek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 29
Obrazki: 55
Dołączył(a): Wt, 5 czerwca 2012, 15:22
Lokalizacja: południowe podlasie

Re: Brona wahadłowa amazone

Postprzez Bajsangur » N, 11 lutego 2018, 22:41

Witam, odświeżam temat. Zastanawiam się na kupnem agregatu uprawowo-siewnego do siewnika Kongskilde Ecoline 300 (na zwykłej stopce) wybór jest pomiędzy uprawowo siewnym biernym lub wyżej wspomnianą broną wahadłową. Gleby od średnich (trochę glin) do lekkich (piasek). Traktor 95km (do podglądu w galerii). Nie chcę robić "mąki" na polu i dusić pod tym zboża, siew z reguły wykonuję w orkę doprawioną wałami zagęszczającymi lub orkę zimową areał 10ha. Czy jest sens inwestować w używane narzędzie aktywne czy lepiej kupić nowy agregat bierny (koszt zakupu jednej z wyżej wspomnianych maszyn zbliżony do około 10 tyś zł)?
Do podglądu widok po orce jesiennej:

Zdjęcie po orce z wałem

Z góry dziękuję za wypowiedź w temacie :)
Bajsangur
Nowicjusz
 
Posty: 6
Obrazki: 14
Dołączył(a): N, 16 lutego 2014, 13:25
Lokalizacja: Wlkp/PKN

Re: Brona wahadłowa amazone

Postprzez gonzo » Śr, 14 lutego 2018, 19:43

Gleba nie wygląda na uciążliwą w uprawie, brona wahadłowa może mieć przewagę ponieważ pozwoli na jakieś siewy nawet bez orki gdzie agregat zębowy raczej będzie się zapychał. Problemem może być znalezienie egzemplarza w dobrym stanie...
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Brona wahadłowa amazone

Postprzez godziu89 » Wt, 10 września 2019, 20:43

Od wielu lat posiadam brone wahadłową prawde powiedziawszy jestem z niej bardzo zadowolony ale będe przechodził na wirową brone ale to ze względu na warzywa, Do brony wahadłowej nie musisz mieć mocnego ciągnika z moim kuhnem Ha 303 + siewnik famarolu 3m współpracował ciągnik 80km z uciągiem nie miał problemów bardziej problem był ze stabilnością.
Avatar użytkownika
godziu89
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 194
Obrazki: 145
Dołączył(a): Pn, 14 stycznia 2013, 13:26
Lokalizacja: Podkarpacie
Numer GG: 47537673


Powrót do Agregaty uprawowo-siewne