Gaspardo vs Kuhn

Gaspardo vs Kuhn

Postprzez Pawel97 » Cz, 15 grudnia 2016, 17:22

Panowie, szukam porad na szybko, można powiedzieć że na wczoraj. Stoimy przed wyborem zestawu:brona+siewnik.
W skład zestawu ma wchodzić brona aktywna z wałem(maxipacker w przypadku Gaspardo, no i w Kuhnie odpowiednik) i siewnik.
Wyposażenie to:tedlice podwójne talerzowe, rolki dociskowe, ścieżki technologiczne, znaczniki na środek, powiększona skrzynia i to by było chyba na tyle.
Wahamy się głównie pomiędzy KUHN HRN303+Sitera 3000 a Gaspardo Dama Drago.
Cena oczywiście jest dużo korzystniejsza na korzyść Gaspardo, lecz nie jest to najważniejsze.
A więc jakie macie opinie? Co polecacie? Siewniki jak siewnik, ale jak z wytrzymałościa bron?

Dodam jeszcze że Pottinger, Amazone, Lemken odpadają raczej ze względu na wygórowaną cenę. Byliśmy wcześniej za Pott no ale ceny poszły w górę i kurs euro nie korzystny.
Avatar użytkownika
Pawel97
Nowicjusz
 
Posty: 7
Obrazki: 9
Dołączył(a): Pn, 30 lipca 2012, 13:00

Re: Gaspardo vs Kuhn

Postprzez Emiliio » Cz, 15 grudnia 2016, 18:04

Ja mam taki zestaw z 2008 roku jeśli chodzi o bronę to wytrzymałość ok nie było z nią żadnych problemów. Sam siewnik też jest ok tylko że ja mam ustawienia dawki wysiewu z obydwu stron to są takie śruby mikrometryczne i z tym jest problem takowy że jak ustawisz z każdej strony taką samą wartość np. 12 to w tym ustawieniu obydwie strony nie sieją równo. Więc trzeba przy próbie kręconej trochę się przemęczyć żeby to ok ustawić. Po 2 w mojej wersji brak jest jakiejkolwiek skali jeśli chodzi i ustawienie głębokości i ustawiania docisku. Mam nadzieję że to poprawili. Oprócz tego jak za tę cenę jak dobrze pamiętam daliśmy za całość ok 65 tys nie narzekam. Chodzi w nim 6830 .
Emiliio
Zaczynający przygodę
 
Posty: 46
Obrazki: 3
Dołączył(a): Pn, 31 grudnia 2012, 12:23
Numer GG: 40167454

Re: Gaspardo vs Kuhn

Postprzez Pawel97 » Cz, 15 grudnia 2016, 18:15

Ale Kuhn czy gaspardo?
Avatar użytkownika
Pawel97
Nowicjusz
 
Posty: 7
Obrazki: 9
Dołączył(a): Pn, 30 lipca 2012, 13:00

Re: Gaspardo vs Kuhn

Postprzez Emiliio » Pt, 16 grudnia 2016, 17:38

oczywiście kuhna
Emiliio
Zaczynający przygodę
 
Posty: 46
Obrazki: 3
Dołączył(a): Pn, 31 grudnia 2012, 12:23
Numer GG: 40167454

Re: Gaspardo vs Kuhn

Postprzez lukaczmarek » Pt, 16 grudnia 2016, 22:01

2 moich znajomych ma Gaspardo właśnie na bronie aktywnej i siewniki Dama jak mój. Sieją już tymi siewnikami kupę lat i bardzo zadowoleni.
Jeśli chodzi o sam siewnik sieje dokładnie i precyzyjnie, jedynie do czego można się doczepić to zmiana na drobne nasiona ( mogło to by być wygodniej rozwiązane).
Redlice 2 talerzowe są wypukłe wiec nawet bez kółek kopiujących nie zagłębiają się zbyt mocno w ziemi, a nawet mam problem włożyć je na odpowiednią głębokość w przypadku siewu bobiku.
Ogólnie polecam maszynę, za te pieniądze to na pewno dobry wybór.
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618


Powrót do Agregaty uprawowo-siewne