Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Kredyty, leasingi i inne tego typu.

Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » Pn, 18 kwietnia 2016, 22:17

Kto ma z was pomysł na prowadzenie działalności rolnej na działce rolnej obkopanej z obu jej stron z jednej 8 metrów a z drugiej ma być obkopana do 7 metrów wydobycie jeszcze nie zakończone (dodaje że grunty te są klasy V ,VI) ?? .
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez lukaczmarek » Wt, 19 kwietnia 2016, 06:37

Kopać i swoją i piach sprzedawać bo zapewne o to chodzi
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » Wt, 19 kwietnia 2016, 07:04

Kopać to można ale dziurę na ogródku nie takie cwaniaki starają się o koncesje na którą oprócz znajomości ma wpływ zasobność portfela. W moim przypadku dwie różne firmy dostały koncesje marszałka, ponieważ jedni chcieli mnie oszukać dając śmieciową umowę a drudzy nie przyszli wcale z propozycją kupna więc pozostało mi obsiewać grunt albo go zalesić. Las zdechł to prawdopodobnie według pisma pod którym podpisał się Burmistrz moja wina to poprzez nieumiejętnie przeprowadzony proces nawadniania las nie przetrwał.
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez farmermf » Wt, 19 kwietnia 2016, 17:09

Jak jest obkopana 8m, to jak na Twej działce niby ma sie woda utrzymać? Poczekac trochę, i sprzedać.
Avatar użytkownika
farmermf
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 177
Obrazki: 2
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:49

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » Wt, 19 kwietnia 2016, 18:52

Pytanie komu ?? skoro dwie firmy uczestniczące obecnie w budowie Obwodnicy nie chciały jej wykupić i proszę sobie wyobrazić wolały wykupić obciążone hipoteką działki sąsiadów za grubą kasę a mi jedna z firm powiedziała że jak będę im przeszkadzać to zrobią ze mną porządek a drudzy stwierdzili że mogę im naskoczyć bo za nimi stoi Gmina i nie tylko . Co byście państwo powiedzieli gdybyście zobaczyli ogromne ciężarówki typu TIR przywożące piach z kopalni Y oddalonej 14 kilometrów od mojej miejscowości ( właścicielami kopalni Y są właściciele kopalni X otworzonej na potrzeby budowy obwodnicy dnia 1.07.2016 r.(działka granicząca z lewej strony z moją działką )) i rozładowywanych na kopalni X1 (która graniczy z moją działką od prawej strony ) a której właścicielami jest druga z FIRM -ta kopalnia także została otworzona na potrzeby budowy tej samej obwodnicy dnia 15.03.2016 r. I co wy na to rolnicy 14 kilometrów dowozić piach z kopalni na kopalnie przez 5 miesięcy :eh: to jest dopiero biznes , zniszczą działkę bo im prawo pozwala a ci którzy decydują wydając krzywdzące decyzje liczą kasę i to jest prawdziwy biznes.
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez andrzej2110 » Wt, 19 kwietnia 2016, 20:23

A kto ci karze otwierać kopalnie?? Buduj staw wtedy to co wykopiesz jest jako odpad który możesz sprzedać bez żadnej koncesji.
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » Wt, 19 kwietnia 2016, 21:43

FAJNY POMYSŁ :brawo: jest tylko jedno ale u nas do 3 metrów jest pokład suchy a jak się orientuje staw powinno się kopać do tej głębokości skąd wodę :think: :think: już potraktowała mnie władza jak wsiowego głupka :crazy: opisałam to powyżej poza tym zmieniło się prawo w tym zakresie (szczegóły podam jutro)
do
dobranoc wszystkim już póżno pora spać
zapraszam jutro do kontynuowania wpisów
:heja:
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez Romek6340 » Śr, 20 kwietnia 2016, 07:39

Skąd ja to znam...
Mój temat dawniej o czymś podobnym z tym, że u mnie skończyło się na sprzedaniu działki. Tyle, że kupiec chciał kupić za bardzo mu przeszkadzała taka wydma na środku.
viewtopic.php?f=120&t=1172
Zapraszam sympatyków pożarnictwa,szczególnie z moich stron, do polubienia strony mojej OSP.
https://www.facebook.com/strazospbrzeziny
Avatar użytkownika
Romek6340
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 163
Obrazki: 56
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 21:49
Lokalizacja: Ryki/Lubelskie
Numer GG: 10788631

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez andrzej2110 » Śr, 20 kwietnia 2016, 08:52

frajerka napisał(a):FAJNY POMYSŁ :brawo: jest tylko jedno ale u nas do 3 metrów jest pokład suchy a jak się orientuje staw powinno się kopać do tej głębokości skąd wodę :think: :think: już potraktowała mnie władza jak wsiowego głupka :crazy: opisałam to powyżej poza tym zmieniło się prawo w tym zakresie (szczegóły podam jutro)
do
dobranoc wszystkim już póżno pora spać
zapraszam jutro do kontynuowania wpisów
:heja:

Staw max do 3m?? A to ciekawe. Pierwsze słyszę. Kolega ma dużo głębszy.
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » Śr, 20 kwietnia 2016, 10:07

Czy jest możliwe prowadzenie wydobycia lub/i sprzedaż kopaliny w ramach np. pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie stawu, pozwolenia na budowę. Czy w wypadkach takich konieczne jest również dodatkowo uzyskanie koncesji na wydobycie?

W obecnym stanie prawnym brak jest wskazania, że pomimo uzyskania pozwolenia na budowę czy pozwolenia na budowę, w przypadku prowadzenia robót związanych z tymi pozwoleniami należy uzyskać koncesję na wydobywanie. Jednocześnie powyższe decyzje powinny określać ilość i sposób zagospodarowania materiałów pozyskanych w wyniku prowadzonych prac ziemnych.

Na podstawie art. 15 ust. 4 ustawy z dnia z dnia 4 lutego 1994 r. Prawo geologiczne i górnicze (Dz.U. z 2005 r. Nr 228, poz. 1947 ze zmianami) zabrania się wydobywania kopalin wykonywanego inaczej niż jako koncesjonowana działalność gospodarcza w rozumieniu ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej.

Jeżeli decyzje o pozwoleniu na budowę lub pozwolenie wodnoprawne nie określają ilość ani sposobu zagospodarowania materiałów pozyskanych w wyniku prowadzonych prac ziemnych, a inwestor zamierza prowadzić działalność gospodarczą w zakresie wydobywania kopalin (zarówno w celu sprzedania, oddania w ramach rozliczenia za wykonaną pracę, czy „rozdania” sąsiadom, itp.), to powinien przed wykonaniem takiej działalności uzyskać koncesję na wydobywanie ze złoża w trybie przepisów ustawy Prawo geologiczne i górnicze.

Wydaje się być wskazanie uzgadnianie takich decyzji, na zasadzie współpracy między organami, pomiędzy organem właściwym do wydania decyzji pozwolenie na budowę czy pozwolenie wodnoprawne a organem nadzoru geologicznego. W praktyce będzie to współpraca między wydziałami w starostwie (odpowiedzi udzieliła Lidia Król).
Tak stanowi Polskie Prawo-odnośnie budowy stawu i sprzedaży urobku- odpowiedź dla Andrzeja 2110
a jak masz u kogoś przesrane to lepiej nie zaczynać tematu bo zamiast zysku poniesiesz straty
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » Śr, 20 kwietnia 2016, 10:19

Jeśli twój sąsiad wykopał staw na małej powierzchni gruntu to chyba nie popełnił przestępstwa , osobiście widziałam staw u jednego z rolników któremu służy on na potrzeby własne , wody ze stawu używa do pojenia bydła
mój przypadek jest zupełnie inny mam obkopaną działkę z obydwu jej stron na powierzchni 1,60 ha , zadam ponownie pytanie czym wypełnić wyrobisko jeżeli woda znajduje się na głębokości 3 metrów? Poza tym pamiętacie Państwo z jednej strony obkopano mnie na 8 metrów a z drugiej na 7 m do tylu planują przedsiębiorcy.
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez andrzej2110 » Śr, 20 kwietnia 2016, 11:38

Ale sama napisałaś że
W obecnym stanie prawnym brak jest wskazania
czyli nie jest ono potrzebne. Jedynie jest mowa o sposobie zagospodarowania tego co wydobędziesz. Tu można by pokombinować coś.
Kolega ma staw od bardzo dawna.
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » Śr, 20 kwietnia 2016, 13:08

Mówisz kombinuj :think: a woda skąd ?? staw bez wody ?? a co tam będę hodować chyba leszcze ;) tak jak bym czytała pismo od swojego burmistrza że przyczyną obumarcia sadzonek leśnych było oprócz tegorocznej suszy tu cytat; " zapewne nieumiejętnie przeprowadzony proces nawadniania"
czy mieszkaniec wsi nie mówiąc tylko o rolniku musi byc zawsze traktowany jak wsiowy głupek :crazy: :crazy: :crazy:
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez andrzej2110 » Śr, 20 kwietnia 2016, 15:38

Ja ci nie karze wykopać tego stawu w tydzień czasu. Jeśli dobrze pamiętam to rozpoczęcie budowy musi nastąpić w ciągu 3 lat od wydania zezwolenia. Wystarczy ze zaczniesz kopanie i budowa w toku a budować możesz i 20 lat :D Władza z czasem się zmieni a staw kop na ile tylko ci się uda dostać zezwolenie o ile jest taki gruby pokład piasku.
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » Śr, 20 kwietnia 2016, 16:43

A masz inną propozycję na zagospodarowanie tego gruntu bo widzę że mimo wielu argumentów na NIE dla stawu pozostajesz przy swoim zdaniu i powiem ci masz takie prawo . Myślę że potraktowałeś cała sprawę z przymrużeniem oka . Gdybym była córką bogatego peeselowca i w swoim posiadaniu miała kilkadziesiąt hektarów ziemi to nie przykładała bym większego znaczenia do tej sprawy . Jednak nie jestem krezusem, a najbardziej mnie wkurza to że moi rodzice stracili zdrowie na obrabianiu tej ziemi, a teraz przychodzi wielki BIZNES i niszczą dorobek ich życia .Ci którzy na to pozwalają zarabiają ponad 10 tysi co miesiąc i jeszcze jak powiedział ktoś za każdą decyzję trzeba im zapłacić,a ile miesięcznie emerytury rolniczej dostają rolnicy. Słyszeliście jaka przy budowie dróg i obwodnic panuje korupcja , każdy tam praktycznie bierze w łape . Dlaczego obkopuje się działkę skoro mogli wykupić je po kolei?( to jest tak zwany : ład przestrzenny )
kłania się Studium Zagospodarowania Przestrzennego , lub Plany Zagospodarowania. Nie mam na myśli że musieli by grunt wykupić koniecznie ode mnie ale mogli kupić od sąsiadów po drugiej stronie każdej z kopalń. Wtedy nie było by żadnego zgrzytu , powstał by ogromny zbiornik z wodą na dnie a wokół niego tereny można by zagospodarować pod agroturystykę , a tak są dwie dziury z wodą na dnie a po środku zniszczona rolniczo działka. Chyba że zrobiono to celowo moja działka miała
stanowić bonus miałam być tą frajerką która siłą zostanie przymuszona do sprzedania działki za przysłowiowe grosze,bo jak tłumaczyć fakt że wykupiono sąsiadów z obciążeniami hipotecznymi a działką nieobciążoną wzgardzono. :(
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez farmermf » Śr, 20 kwietnia 2016, 18:24

Kopiesz, sprzedajesz urobek, a że wody nie bedzie, to tylko sie cieszyć.W
Avatar użytkownika
farmermf
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 177
Obrazki: 2
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:49

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » Śr, 20 kwietnia 2016, 19:43

O widzę, że posiadacie panowie żyłkę do interesu :brawo: ? , a tak z ciekawości zapytam po ile chodzi piach pod obwodnice i drogi ?? za tonę
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » Śr, 20 kwietnia 2016, 19:46

Jeszcze jedno jeżeli ktoś z was jest dzieckiem bogatego peeselowca (przepraszam nie chciałam urazić w końcu w tej kwestii nie mamy prawa wyboru )
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez andrzej2110 » Śr, 20 kwietnia 2016, 20:07

Mi w tym roku przywozili to za ciężarówkę podobną 20 ton dałem 400 zł. Tylko że to jest przesiewany.

U ciebie po wykopaniu możesz sie rozmyślić i zlikwidować staw ogłaszając ze przejmiesz ziemie i gruz. Jeśli w okolicy nie ma zabyt gdzie tego wywozić to i na tym zarobisz.
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » Śr, 20 kwietnia 2016, 20:22

staw odpada - brak wody śmietnisko -odpada działka zabudowana czekam na inne propozycje
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » Śr, 20 kwietnia 2016, 20:24

pamiętajcie że jeszcze działalność musi zgadzać się ze studium i planem zagospodarowania gminy
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » Śr, 20 kwietnia 2016, 21:00

Mam prośbę do pana ( Romek 6340) jaką propozycję złożył mu przedsiębiorca że w końcu sprzedał działkę .Przeczytałam stronę z wpisami pana i innych , znalazł się pan w podobnej do mojej sytuacji więc orientuje się pan jak naprawdę to jest, proszę o szczegóły mogę podać własnego mejla .
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » N, 24 kwietnia 2016, 17:28

Widzicie państwo jak trudno jest zagospodarować działkę zniszczoną przez wielki biznes,kiedy zobaczę ogromne zainteresowanie tą sprawą obszerniej opiszę sytuację w jakiej się znalazłam. Buduje się w Polsce drogi i obwodnice od ponad 10 lat a schemat pozyskiwania gruntów pod piaskownie się nie zmienia.To tak jak z wiatrakami ktoś nie bacząc na dobro mieszkańców stawiał je gdzie popadnie i dzięki wprowadzonej ustawie ograniczono to i kto przede wszystkim zarabiał na tym interesie ?
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez Romek6340 » N, 24 kwietnia 2016, 18:13

Zaproponował w końcu w miarę akceptowalną cenę i działka sprzedana. Dokładnie sprzedane 2 ha. 1,3 ha niziny która zawsze byłą mokra zostawiliśmy sobie. Mają koncesję, o ile dobrze pamiętam, na 5 metrów.
Tylko u mnie jest tak, że moja działka jest pomiędzy dwoma przedsiębiorcami. Po lewej będzie odsunięty ok 25-30 m ponieważ jak się okazało nie ma możliwości uregulowania własności czy czegoś w papierach (o dziwo kupił) i miedzy innymi z tego powodu nie ma pozwolenia na wydobycie i teren nie uwzględniony w planie zagospodarowania, a po prawej idzie skosem od naszej i wydobywać będzie dopiero od połowy długości. Myślę, że aż tak zostawionej części nie osuszy. Cenę wysłałem na PW
Zapraszam sympatyków pożarnictwa,szczególnie z moich stron, do polubienia strony mojej OSP.
https://www.facebook.com/strazospbrzeziny
Avatar użytkownika
Romek6340
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 163
Obrazki: 56
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 21:49
Lokalizacja: Ryki/Lubelskie
Numer GG: 10788631

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » N, 24 kwietnia 2016, 19:04

Dziękuję że się Pan odezwał widzę że wielkość Pana działki jest podobna do mojej, rozumiem że 25 - 30 metrów to szerokość działki pana sąsiada. Identycznie jest u mnie . Niech pan nie wierzy że tą działkę zostawią w spokoju , przedsiębiorca ma możliwość poszerzenia obszaru górniczego , sprawdziłabym na pana miejscu czy owa działka nie jest zaznaczona w studium pod wydobycie . Z tego co zdążyłam się zorientować firmy budujące drogi i obwodnice dobrze się znają w moim przypadku współpracowały ze sobą przy S8. Jak nie udało się mnie oszukać na śmieciowej umowie(TAK O TEJ UMOWIE POWIEDZIAŁ PRAWNIK U KTÓREGO Z NIĄ BYŁAM)to powstał plan , (gmina wiedziała o wszystkim)gdzie postanowiono że pominie się mnie a moim sąsiadom powiększy się kwoty dwukrotnie. Dlatego tak krytykuje PSL,bo PESELEM gmina stoi ,(myślę sobie nie zrobią krzywdy rolnikowi i masz) człowiek zarządzający pieniędzmi gminy także jest z PSL-decyduje też o uposażeniu burmistrza
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez Romek6340 » N, 24 kwietnia 2016, 19:15

Działka ma 70 metrów szerokości. Ta u sąsiada to jest część z działki ok 100 m która została podzielona dawniej przez na spadkobierców i z tą częścią jest problem. Nie ma szans na wydobycie na niej ponieważ plan zagospodarowania przestrzennego był uchwalony ostatecznie teraz w zimę. Był problem z uregulowaniem własności i nie została ujęta na wydobycie przy zmianach.
Ogólnie sytuacja z tymi działkami ciągnie się blisko 3 lata. Myślę, że jak by miał to załatwić to już by mu się udało.
Zapraszam sympatyków pożarnictwa,szczególnie z moich stron, do polubienia strony mojej OSP.
https://www.facebook.com/strazospbrzeziny
Avatar użytkownika
Romek6340
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 163
Obrazki: 56
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 21:49
Lokalizacja: Ryki/Lubelskie
Numer GG: 10788631

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » N, 24 kwietnia 2016, 19:25

Radziła bym spojrzeć w studium zagospodarowania gminy może Pan się zdziwić.
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez bobytempelton » N, 24 kwietnia 2016, 20:01

Ale wymyśleliście :mrgreen: na staw trzeba też pozwolenie, a Pani (przepraszam z góry za moje spostrzeżenie) chyba nie tyle jest frajerką z sytuacji, a z wyboru bo Pani strasznie usilnie chce ten piach sprzedawać :D nawet mimo dobrze znanego wszystkim kolesiostwa na takich dużych inwestycjach ;) piach jest tani, głęboko wybierać go nie można, a budowa drogi potrwa rok 2 czy 3 lata, ja bym wypiął d*pe na tych kolesi i żył w spokoju ;)
bobytempelton
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 107
Obrazki: 63
Dołączył(a): Pt, 6 grudnia 2013, 17:52
Lokalizacja: Swiętokrzyskie Opatów
Numer GG: 33860696

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez Romek6340 » N, 24 kwietnia 2016, 20:31

Aktualne stadium zagospodarowania mama w domu i więc mnie nic nie zdziwi ;)
Zapraszam sympatyków pożarnictwa,szczególnie z moich stron, do polubienia strony mojej OSP.
https://www.facebook.com/strazospbrzeziny
Avatar użytkownika
Romek6340
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 163
Obrazki: 56
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 21:49
Lokalizacja: Ryki/Lubelskie
Numer GG: 10788631

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » N, 24 kwietnia 2016, 20:56

Dobrze, że chociaż Pan ma studium w domu a niech mi Pan powie ilu w okolicy ludzi wie że istnieje coś takiego jak studium albo plan zagospodarowania ?? Może tylko ci którym przyszło walczyć z przysłowiowymi wiatrakami.
A co do wypowiedzi drugiego z Panów może i jestem skończoną frajerką i może to moja wina ale za moją rodziną nie stanął w obronie nikt za to sąsiedzi od których wykupiono działki mogą pochwalić się nie tylko znajomością w radzie powiatu ale także naczelnik rolnictwa mógłby na temat wykupu coś powiedzieć a także były przewodnik tego stada ...... :silent: ........ Pisze Pan żyj pani spokojnie ale ja tu mieszkam to moja ojcowizna a wielki biznes zniszczył to w ciągu 5 miesięcy ,co miałam żebrać? :!: tylko to rolnikowi pozostało ?? :!: Jak ma pan pomysł na zagospodarowanie zniszczonej działki chętnie słucham .
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » N, 24 kwietnia 2016, 21:08

Przepraszam odwiedzających stronę to znowu ja frajerka polecam przeczytać : link
http://forumprawne.org/prawo-nieruchomo ... stawu.html
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » N, 24 kwietnia 2016, 21:36

frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez gonzo » Pn, 25 kwietnia 2016, 18:55

Proszę zaprzestać pisania posta jeden pod drugim, od tego jest edycja.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » Wt, 26 kwietnia 2016, 23:00

Przepraszam,obiecuję poprawę.Chciałabym zapytać się Pana gonzo czy będziecie panowie mieli mi za złe że będę kontynuować rozpoczęty przeze mnie wątek? A CZYTAJĄCYCH moje posty zapraszam do dyskusji.Mam też pytanie jak myślicie czy zalesienie ponowne działki ma sens ? przypominam ,że tylko na razie to przychodzi mi do głowy (OCZYWIŚCIE ZAWDZIĘCZAM TO JAK PRAWNIK OKREŚLIŁ MANIPULACJI w której brali udział zarówno przedsiębiorcy oraz władza , która jak sami przedsiębiorcy mi tłumaczyli wiedziała od samego początku o wszystkim).
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez garek » Cz, 28 kwietnia 2016, 05:21

temat z tych skomplikowanych. Wrzuć foty. Nie zalesiaj bo las to las i potem już działka nie biznesowa. Jak jest obkopana ? NIe ma ryzyka zsunięcia się maszyny uprawiającej ziemię jadącej koło miedzy ? Czy próbowaliście walczyć argumentem o leju depresji bo pewnie takowy występuje ? Dziwie się że nie przyszli do was z propozycją kupna tej działki chyba że przyszli ale propozycja była nieadekwatna do waszych oczekiwań ?
Primum non nocere
garek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 84
Obrazki: 141
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:23

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » Cz, 28 kwietnia 2016, 14:37

Mówi pan LAS-działka niebiznesowa no tak niebiznesowa ale co ma zrobić rolnik jak biznes obkopuje mu działkę na 8 i 7 metrów ?? Można by było siać na niej łubin żółty i może żyto ale czy to urośnie :think: . Ogólnie rzecz biorąc działka składa się z piasków luznych i lekko gliniastych .Protestowałam przeciwko obkopaniu działki w ciągu 5 dni mój protest otrzymali wszyscy ci którzy decydują o powstaniu kopalń i efekt widać. Jak mnie postraszono sądem to zwróciłam się do organizacji społecznej (MYŚLĘ SOBIE IM KRZYWDY NIE ZROBIĄ)ale ci po zapoznaniu się z dokumentacją orzekli że jestem na przegranej pozycji i uświadomiono mi że jak biznes zasili kieszenie poszczególnych osób to KLAPA . Ostatnie pytanie; ano przyszli dali śmieciową umowę (facet całkiem sympatyczny) zaproponował kwotę 20 tysi/ha , na moje pytanie co zrobię z wyrobiskiem powstałym po wydobyciu odpowiedział; zasypie se je pani za zarobione pieniądze.Podziękowałam panu za o informację jaka mi udzielił otworzyłam szeroko furtkę i pożegnałam pana.
A propo jak się przychodzi wyłudzić ziemię za grosze nie przyjeżdża się do rolnika furą za 300tysi ;)
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez garek » Wt, 3 maja 2016, 06:37

a co z lejem depresji ?
Primum non nocere
garek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 84
Obrazki: 141
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:23

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » Wt, 3 maja 2016, 19:01

Dziękuję za pytanie, i dziękuję że państwo nie zwracacie uwagi na błędy w pisowni ;sprawdziłam słownik oczywiście nie pisze się a propo lecz a' propos przepraszam.
Jeżeli chodzi o odpowiedż na pytanie; z moich obserwacji wynika że gdy krzywdzi się decyzjami zwykłego rolnika dla którego ziemia stanowi jedyne żródło utrzymania wtedy problem leja depresyjnego nie istnieje ten problem pojawia się wtedy gdy ' wielki biznes' nie zakupi powtarzam nie zakupi gruntu pod np.kopalnie od osób spokrewnionych z radnym .....i
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez Adrian frankowski 12 » So, 4 czerwca 2016, 09:20

Interesująca historia co dalej. Niech pani opisze.
Adrian frankowski 12
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 3 czerwca 2016, 18:55
Lokalizacja: Łódź
Numer GG: 12456897

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » So, 4 czerwca 2016, 10:48

ponieważ zaczęto mnie pomawiać a nawet drwić na mój temat (szczególnie sąsiedzi i ludzie z którymi się kontaktują postanowiłam stworzyć dla państwa stronę abyście mogli ocenić sytuację w jakiej się znalazłam podaję linka: https://www.facebook.com/wyrolowani/
tą umowę otrzymałam od przedsiębiorców, sąsiadom jej nie dano bo według klauzuli w niej zawartej przedmiot umowy nie jest obciążony prawami na rzecz osób trzecich. Zapraszam do wpisów z tego co wiem taka umowa jest w obrocie od dawna.
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez Adrian frankowski 12 » So, 4 czerwca 2016, 11:16

Przeczytałem umowę i w punkcie drugim pisze: Właściciel gruntów oświadcza , że jest Właścicielem przedmiotu Umowy oznaczonego w 1 punkt 1 i że przedmiot Umowy nie jest obciążony prawami na rzecz osób trzecich.
Proszę pisać dokładnie to ważne .
A tak od siebie dodam to niezłe szambo.
Jak coś nowego wrzucać na stronę chętnie poczytam.
Pozdrawiam
Adrian frankowski 12
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 3 czerwca 2016, 18:55
Lokalizacja: Łódź
Numer GG: 12456897

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » So, 4 czerwca 2016, 11:27

Według prośby umieszczę wszystkie dokumenty które są w moim posiadaniu.
Zapraszam na stronę.
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez Lozaza » So, 18 czerwca 2016, 11:00

Nie ciekawa sprawa się pani przydarzyła. Musi pani walczyć :)
Lozaza
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 16 kwietnia 2016, 10:09
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » Pn, 4 lipca 2016, 18:22

Dziękuję za radę podjęłam walkę chociażby o dobre imię. na swojej stronie https://www.facebook.com/wyrolowani/
umieściłam szereg przepisów a także nagranie. Musicie Państwo ocenić sami to i owo i czekam na spostrzeżenia odwiedzających . Pozdrawiam wszystkich.
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » Pt, 23 września 2016, 17:51

Szanowni odwiedzający forum dzień dobry ,myślę że ważne jest to aby porady na forach służyły dobru osób które je czytają , jeżeli my sami nie traktujemy się poważnie nie liczmy na to że ktoś inny to zrobi.Ostatnio natknęłam się na coś takiego; myślę ze warto przeczytać

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku z dnia 20 kwietnia 2016 r. w przedmiocie ustalenia opłaty legalizacyjnej
Autor: Anna Glistak 0 Komentarzy
W dniu 20 kwietnia 2016 r. zapadł wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku w przedmiocie ustalenia opłaty legalizacyjnej, sygnatura akt: II SA/Gd 625/15. Wybudowanie zbiornika wodnego wymaga pozwolenia na budowę lub zgłoszenia oraz pozwolenia wodno-prawnego. Właściciel nieruchomości, na której powstał staw bez żadnego z pozwoleń zobowiązany został do zapłaty 225 tys. opłaty za jego legalizację. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego stwierdził, że doszło do samowolnego zbudowania zbiornika wodnego. WSA w Gdańsku nie miał żadnych wątpliwości co do oceny organu nadzoru budowlanego.
Plik:
Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 20 kwietnia 2016 r.

miłej lektury pozdrawiam FRAJERKA
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » Pt, 11 listopada 2016, 17:08

Dalszy ciąg mojej sprawy; przeczytajcie i oceńcie sami:
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/C535ABB73A
sprawa opisana na stronie:
https://www.facebook.com/wyrolowani/
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » So, 26 listopada 2016, 14:12

Nielegalne wydobycie prawo górnicze
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/B23FEED0E7
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » N, 12 marca 2017, 16:28

Szanowni czytelnicy forum mam do was pytanie czy wasze miejscowości objęte są nowymi zdjęciami lotniczymi? są to zdjęcia które są robione dla geoportalu i pod mapki pod dopłaty.To co udało mi się znaleźć to zdjęcia Jodłowca woj. łódzkie z 2015 r. Dzwoniłam do firmy która się zajmuje wykonywaniem zdjęć lotniczych i usłyszałam dziwną odpowiedź , prawdopodobnie gmina Wieluń a w szczególności miejscowość Jodłowiec jest obszarem podlegającym ochronie ze względu na obwodnicę Wielunia i przekrętami związanymi z jej budową . Zastanawiam się kto płaci za tą ochronę i jaki syf się za tym kryje oprócz kopalń na Jodłowcu.
Czyżby władza wstydziła się swoich decyzji? Napiszcie Pozdrawiam FRAJERKA
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez Romek6340 » Pn, 13 marca 2017, 22:14

Na geoportalu są stare gdzieś z przed 5-6 lat. Na mapkach muszę sprawdzić ale chyba też tak było.
Coś przez zimę uległo zmianie odnośnie kopalni żwiru?
Zapraszam sympatyków pożarnictwa,szczególnie z moich stron, do polubienia strony mojej OSP.
https://www.facebook.com/strazospbrzeziny
Avatar użytkownika
Romek6340
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 163
Obrazki: 56
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 21:49
Lokalizacja: Ryki/Lubelskie
Numer GG: 10788631

Re: Jak zostać wiejskim FRAJEREM

Postprzez frajerka » Śr, 15 marca 2017, 13:07

frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Następna strona

Powrót do Finansowanie prowadzenia działalności rolnej

cron