Nieużywane 2,5ha -pomysły na zagospodarowanie

Tu można umieszczać pomysły, które czekają na wspólnika, inwestora

Nieużywane 2,5ha -pomysły na zagospodarowanie

Postprzez Pawelmazda » Wt, 15 marca 2016, 11:39

Witam.
Posiadam działkę 2,5ha na Podlasiu która stoi nie używana. Kto ma jakiś ciekawy pomysł na jej zagospodarowanie?
Myślałem o niewielkiej fermie kurzej,obszar jest super ekologiczny wiec i jajka byłyby czyste,na początek 150-300 kurek,teren jest ogrodzony więc byłby cały do ich dyspozycji. Jak zacząć ? Każda propozycja lub pomysł będzie mile widziany.
Pawelmazda
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 15 marca 2016, 11:29
Lokalizacja: Podlasie

Re: Nieużywane 2,5ha -pomysły na zagospodarowanie

Postprzez Romek6340 » Śr, 16 marca 2016, 09:23

Pomysły swoją drogo, co innego Twoje możliwości. Posiadasz jakieś doświadczenie związane z rolnictwem czy hodowlą kur? Mieszkasz w okolicy tej działki? Mała hodowla na wolnym wybiegu to nie jest zły pomysł tylko że jako dodatkowe źródło dochodu.
Zapraszam sympatyków pożarnictwa,szczególnie z moich stron, do polubienia strony mojej OSP.
https://www.facebook.com/strazospbrzeziny
Avatar użytkownika
Romek6340
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 163
Obrazki: 56
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 21:49
Lokalizacja: Ryki/Lubelskie
Numer GG: 10788631

Re: Nieużywane 2,5ha -pomysły na zagospodarowanie

Postprzez Pawelmazda » So, 19 marca 2016, 22:31

Witam.
Jeśli chodzi o doświadczenie to wychowałem się na wsi,kury mieliśmy od zawsze tyle ze w niewielkiej ilości. Teraz mamy 20 sztuk :) Niestety nie mieszkam w okolicy działki, więc musiałbym kogoś znaleźć odpowiedzialnego by się tym zajął,oczywiście wszystko sam najpierw przygotuję.Na działce stoi budynek mieszkalny który remontuję oraz nieużywany budynek gospodaczy który można łatwo przekształcić w kurnik. Ogólnie chodzi mi o to, by coś się działo na tej działce,by nie stała bezużytecznie jak dotychczas ,by nie zarastała trawą. Jeśli wybiorę kurki to jaka rasa? jakie minimalne wymogi muszę spełnić by legalnie móc sprzedać jajka? Jestem zarejestrowany w KRUS.
Pawelmazda
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 15 marca 2016, 11:29
Lokalizacja: Podlasie

Re: Nieużywane 2,5ha -pomysły na zagospodarowanie

Postprzez Krispin » Wt, 22 marca 2016, 18:46

A środki na to będą? ;)
Krispin
Zaczynający przygodę
 
Posty: 15
Dołączył(a): Śr, 16 marca 2016, 22:29
Lokalizacja: lublin

Re: Nieużywane 2,5ha -pomysły na zagospodarowanie

Postprzez sokolnik » N, 3 kwietnia 2016, 11:31

Na wstępie witam wszystkich, bo to mój pierwszy wpis. Zastanawia mnie, na ile będzie się sprawdzała taka hodowla, jeśli nie mógłbyś jej na bieżąco doglądać, ale jeśli znajdziesz uczciwego człowieka do pracy to ok. Jak nioski to leghorn, u mnie się ładnie niosą.
sokolnik
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 3 kwietnia 2016, 11:25
Lokalizacja: Alwernia

Re: Nieużywane 2,5ha -pomysły na zagospodarowanie

Postprzez Pawelmazda » Pn, 4 kwietnia 2016, 22:45

Witam.
Oczywiście bez uczciwego człowieka na miejscu będzie bardzo łatwo ale stracić i kury i pieniądze :shock:
Najchętniej zająłbym się tym osobiście ale mieszkam na południu Polski-blisko Suchej Beskidzkiej i tutaj odziedziczyłem rodzinny dom który też utrzymuję.
Jeśli byłaby szansa na odwiedziny w Alwerni to chętnie bym przyjechał by obejrzeć kurnik i nauczyć się czegoś na miejscu ale oczywiście nie chcę się narzucać.
Pozdrawiam.
Pawelmazda
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 15 marca 2016, 11:29
Lokalizacja: Podlasie

Re: Nieużywane 2,5ha -pomysły na zagospodarowanie

Postprzez Rolnik42 » Śr, 17 sierpnia 2016, 08:43

Musisz uwzględnić, że przy małej hodowli wynajęcie człowieka do pracy jest bardzo kosztowne. Poza tym osobiste pilnowanie biznesu to podstawa. Inaczej nic z tego nie będzie bo jak zostawisz kogoś najemnego to samemu nie będzie się za bardzo przejmował Twoim biznesem. Pomysł może nie jest zły ale wykonanie musi być inne.
Rolnik42
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 16 sierpnia 2016, 14:07
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Nieużywane 2,5ha -pomysły na zagospodarowanie

Postprzez Elżbieta7 » Cz, 12 stycznia 2017, 15:59

Ja mam jeszcze mniejszy areał do zagospodarowania, ale znalazłam fundację zajmującą się popularyzacją rodzimych gatunków drzew. Dają sadzonki drzew za darmo. Warunek to min. 50 drzew i trzeba je ogrodzić. Drzewa rosną duże, więc zajmą spory teren. Za to dostanę certyfikat, że ekologiczne, rodzime, stare gatunki.
Elżbieta7
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 12 stycznia 2017, 15:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Nieużywane 2,5ha -pomysły na zagospodarowanie

Postprzez Boruja22 » Cz, 2 lutego 2017, 23:21

Jaka to fundacja z tymi drzewami ? Jakie mają gatunki ?
Boruja22
Nowicjusz
 
Posty: 4
Obrazki: 14
Dołączył(a): N, 16 listopada 2014, 22:54
Lokalizacja: Polska

Re: Nieużywane 2,5ha -pomysły na zagospodarowanie

Postprzez heniutek » N, 27 sierpnia 2017, 18:04

A blisko jest do jakiegoś większego miasta? Taką przestrzeń możesz śmiało wykorzystać na park rodzinny.
heniutek
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 4 sierpnia 2017, 19:52
Lokalizacja: Konin

Re: Nieużywane 2,5ha -pomysły na zagospodarowanie

Postprzez klapik » Śr, 4 października 2017, 10:47

NO tak tylko to jest dosc duza inwestycja. Mozna liczyc na jakies doplaty czy tez dofinansowanie?
klapik
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 4 października 2017, 10:46
Lokalizacja: Gdynia


Powrót do Pomysły na biznes, wspierajmy się