Wymiana tradycyjnego systemu tnącego na system Schumacher.

Wymiana tradycyjnego systemu tnącego na system Schumacher.

Postprzez Jerry28 » Pn, 15 czerwca 2015, 19:07

Planuje w kombajnie wymienić bagnety i żyletki na takie od systemu Schumachera a napęd kosy pozostawić tradycyjny - od targańca. Moje pytanie do Was czy to będzie pracować ? Oczywiście zostawię początkowe prowadzenie kosy (od strony targańca) tradycyjne z dociskami i prowadnicą.
Jerry28
Zaczynający przygodę
 
Posty: 38
Obrazki: 85
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 10:02
Lokalizacja: LBI
Numer GG: 8473718

Re: Wymiana tradycyjnego systemu tnącego na system Schumacher.

Postprzez miszka31 » Śr, 17 czerwca 2015, 07:14

Ja tam i napęd bym zmienił, a co do samych nożyków i bagnetów, to czemu ma nie ciąć ? będzie ciąć , gorzej jak się trafi zboże miotłą, perzem :D
Avatar użytkownika
miszka31
Zaczynający przygodę
 
Posty: 62
Obrazki: 39
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2012, 20:25

Re: Wymiana tradycyjnego systemu tnącego na system Schumacher.

Postprzez Jerry28 » Śr, 17 czerwca 2015, 11:00

Napęd planuje w przyszłym roku zmienić, w tym tylko nożyki i bagnety, gdyż stare są trochę wyrobione ;) To, że będzie ciąć to raczej jest pewne, obawiam się tego, że w systemie schumachera nie ma docisków kosy a jedynie rolki prowadzące, górna i dolna,i nie wiem jak się kosa zachowa, przy tradycyjnym napędzie, on chyba delikatnie mocniej szarpie na boki. W tradycyjnym napędzie, na początku kosy jest prowadzenie i docisk, w schumacherze (tym który oglądałem w kombajnie Fendt 8380) nie ma, kosa od razu wchodzi w bagnety, bez prowadnicy i docisków. boję się, że jeśli tak zrobię to kosa długo nie popracuje. Dołożenie prowadnicy może być problemem gdyż nożyki są przykręcane a nie nitowane i nie widziałem takich długich śrubek z nacięciami (coś ala szpilki w piaście), żeby trzymała nożyk razem z prowadnica i prętem kosy.
Jerry28
Zaczynający przygodę
 
Posty: 38
Obrazki: 85
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 10:02
Lokalizacja: LBI
Numer GG: 8473718

Re: Wymiana tradycyjnego systemu tnącego na system Schumacher.

Postprzez miszka31 » Cz, 18 czerwca 2015, 13:58

W rekordzie były bagnety tzw samo ostrzące i zwykła kosa,zwykły napęd od targańca, nic się nie rwało , był też dociski z podkładkami dystansowymi do regulacji i jakoś się kosiło :D
Avatar użytkownika
miszka31
Zaczynający przygodę
 
Posty: 62
Obrazki: 39
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2012, 20:25

Re: Wymiana tradycyjnego systemu tnącego na system Schumacher.

Postprzez Jerry28 » Cz, 18 czerwca 2015, 18:21

U mnie w Claasie Dominatorze 86 w tej chwili jest dokładnie tak samo jak piszesz, i też nic się nie rwie, ale muszę już wymienić bagnety i kosę bo są mocno zużyte. A że i tak trzeba to wymienić to planuję założyć Schumachera.
Jerry28
Zaczynający przygodę
 
Posty: 38
Obrazki: 85
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 10:02
Lokalizacja: LBI
Numer GG: 8473718


Powrót do Pozostałe