Uprawa ogórków

Wszystko o ogórkach

Uprawa ogórków

Postprzez majsterklepka » Śr, 24 kwietnia 2013, 20:25

nie jestem w temacie, jeśli ktoś ma chwilę i wie coś o tym to poproszę (najpopularniejsze odmiany, opłacalność, ryzyko strat itd).
Pozdrawiam :)
sex, drugs & rock&roll ;-)
Avatar użytkownika
majsterklepka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 14
Dołączył(a): N, 23 września 2012, 19:17

Re: uprawa ogórków

Postprzez sekik » Cz, 16 maja 2013, 16:06

Opłacalność i ryzyko strat zawsze będą tylko szacunkowe,nikt dokładnie nie poda jak będzie w Twoim przypadku. Na jakim obszarze planujesz uprawę,jaka klasa ziemi?
Ostatnio edytowano Cz, 16 maja 2013, 16:44 przez Krzysiek19, łącznie edytowano 2 razy
Powód: literówka
www.galaperstrong.pl - bezwzględnie skuteczny pakiet herbicydowy.
Avatar użytkownika
sekik
Zaczynający przygodę
 
Posty: 15
Dołączył(a): Wt, 7 maja 2013, 17:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: uprawa ogórków

Postprzez DuzyGrzegorz » Pt, 17 maja 2013, 06:49

Ogórki wymagają pola osłoniętego od wiatru. To najczęstszy błąd początkujących uprawiających tę roślinę. Wybierz odpowiednie pole, osłonięte przed wiatrem.
DuzyGrzegorz
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 349
Dołączył(a): N, 14 października 2012, 17:20
Lokalizacja: łódzkie
Numer GG: 4941697

Re: uprawa ogórków

Postprzez pronarek » Pt, 6 grudnia 2013, 22:31

Tylko ciekawe jak znaleźć pole odsłonięte od wiatru :D Myślę ze w większości przypadków to nie realne ;( Ale mniejsza o to mam do was pytanie czy ktoś z naszego grona forumowego uprawia ogórki szczególnie chodzi mi o uprawy na "foli" i czy mógłby mnie wtajemniczyć co i jak się robi bo ja jak siałem ogórki to byłem na etapie biegania z maszynką po polu a widzę ze w ostatnich czasach uprawa ta zmieniła się dość diametralnie ;) Drugie pytanie jakie odmiany polecacie do kwaszenia bo z tego co ja pamiętam to do wyboru był tylko śremski a słyszałem ze ostatnio ludzie odchodzą od tej odmiany i zastanawia mnie na rzecz jakich odmian ? Trzecie czy ktoś z was posiada samolot do zbioru ogórka i mógłby wrzucić jakieś foty tego urządzenia ponieważ zimą chciałbym spróbować coś takiego zrobić w "stodole" ;) A tak ogólnie może ktoś chciałby zrobić pode mnie z 20-25 ton ogóra do kiszenia ??? bo średnio mam czas się tym zająć ale niestety kupowanie na skupach to wielka loteria żeby nie trafić na ogórek partenokarpny :(
pronarek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 48
Obrazki: 13
Dołączył(a): Pn, 25 czerwca 2012, 20:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: uprawa ogórków

Postprzez milosznik » Pt, 18 lipca 2014, 09:35

Witam!
Dziś się dowiedziałem, że ponoć z hektara ogórków można wyciągnąć 20 tys. Co o tym powiecie?
Jak się je uprawia?
jaki sprzęt jest potrzebny?
duży nakład pracy jest potrzebny?
ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenie w uprawie jarzyn?
milosznik
Zaczynający przygodę
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pn, 23 czerwca 2014, 14:04
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: uprawa ogórków

Postprzez Stasiek_84 » Pt, 18 lipca 2014, 14:36

ale mówisz o przychodzie ze sprzedaży czy zysku po odliczeniu kosztów??
czy też obejrzałeś filmik typu pół miliona z uprawy czosnku??
Avatar użytkownika
Stasiek_84
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 180
Obrazki: 64
Dołączył(a): Wt, 29 stycznia 2013, 10:51
Lokalizacja: Warmia i mazury, powiat Olsztyn
Numer GG: 1561556

Re: uprawa ogórków

Postprzez Kobys » Cz, 15 stycznia 2015, 18:59

Tata kiedyś robił, ale przestało być opłacalne i skończył głównie dużo z tego pracownicy pobierali, do teraz robią w okolicy i to na ciężkiej ziemi (2 klasa) i wychodzą, ale z tego co słyszałem to cena niezbyt.
Avatar użytkownika
Kobys
Opiekun profilu FB
 
Posty: 132
Obrazki: 62
Dołączył(a): Pn, 24 marca 2014, 22:48
Lokalizacja: Żuławy
Numer GG: 51496701

Re: Uprawa ogórków

Postprzez wojbest » Śr, 4 marca 2015, 20:09

Czyli sie nie opłaca. W rolnictwie sie prawie nic nie opłaca. Ceny żałosne i weź tu coś rób.
wojbest
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 4 marca 2015, 20:05
Lokalizacja: kraków

Re: Uprawa ogórków

Postprzez Kobys » Cz, 5 marca 2015, 17:09

Z takim podejściem to nic w życiu się nie będzie opłacać :)
Avatar użytkownika
Kobys
Opiekun profilu FB
 
Posty: 132
Obrazki: 62
Dołączył(a): Pn, 24 marca 2014, 22:48
Lokalizacja: Żuławy
Numer GG: 51496701

Re: Uprawa ogórków

Postprzez hipijo » Wt, 17 marca 2015, 17:33

Trochę zdrowego podejścia, nie można wszystkiego przeliczać od razu na miliony. W żadnej branży nie będziesz mieć od razu kokosów po pstryknięciu palcami.
hipijo
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 15 marca 2015, 18:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uprawa ogórków

Postprzez jakzesnow » Cz, 26 marca 2015, 13:47

dokładnie z takim podejsciem się nic nie będzie opłacac. Trzeba sprobowac kasa jakaś napewno bedzie tylko trzeba o to trochę zadbać..
jakzesnow
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 24 marca 2015, 20:24
Lokalizacja: warszawa

Re: Uprawa ogórków

Postprzez pebens » Wt, 25 października 2016, 05:44

Ile w br uzyskaliście za kg ogórka? Pytam, ponieważ w przyszłym roku chciałbym część areału przeznaczyć na jego uprawę...
pebens
Zaczynający przygodę
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 6 marca 2016, 17:48
Lokalizacja: Suwałki

Re: Uprawa ogórków

Postprzez adamsk » Cz, 3 listopada 2016, 14:53

O cenach się nie wypowiadam, bo kosztują tyle ile kupiec jest w stanie za nie zapłacić. Uprawa o górka nie jest zbyt skomplikowana ale należy pamiętać i dobrze przygotować się do kolejnych etapów, w których dostarczać należy odpowiednich składników odżywczych, aby roślina dobrze się zakorzeniła i dała dbry i urodzajny plon. Przez cały okres należy ją dobrze nawadniać. Sysem korzeniowy jest dosyć gęsty i roślina pobiera minerały z dużej powierzchni gleby. W początkowej fazie warto zastosować Algren Twin oraz Magic P Star. Te dwa produkty, po połączeniu zwiększają zdolność rośliny do wytworzenia zdrowego i silnego systemu korzeniowego. W okresie kwitnienia Algren Twin warto połączyć z mikroelementami, które mają znaczenie przy uzyskaniu dobrej jakości oraz masy plonu. Kolejne etapy uprawy wraz z opisem nawozów które nalezy stosować zostało tutaj opisane greenecopoland.pl/porady/ogorek - dział z poradami. Powodzenia życzę!
adamsk
FIRMA
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pn, 23 maja 2016, 11:59
Lokalizacja: Mińsk Maz

Re: Uprawa ogórków

Postprzez Zawód Rolnik - Art » So, 15 kwietnia 2023, 14:30

Witam,
czy są tu jacyś aktywni plantatorzy ogórków ?
pytam bo z tego co widzę to forum opanowane przez producentów zbóż, kukurydzy, ziemniaków itd. :)
Pytam bo sam uprawiam lecz wiedza me nie jest kompletna i pewnie nigdy nie będzie a z chęcią wymienię się doświadczeniami z profesjonalistami.
Artur
Zawód Rolnik - Art
Nowicjusz
 
Posty: 3
Obrazki: 7
Dołączył(a): Pn, 16 stycznia 2023, 09:35
Lokalizacja: Kozienice

Re: Uprawa ogórków

Postprzez lukaczmarek » So, 15 kwietnia 2023, 15:35

Chyba nikt nie robi tutaj ogórka na większą skalę
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618


Powrót do Ogórki

cron