Części do Bizona

Części do Bizona

Postprzez Listonosz » Pn, 11 czerwca 2012, 21:05

Witam.

Z racji tego, że niedługo czeka nas remont kombajnu, chciałem się was zapytać, czy ktoś z Was korzystał z oferty tego producenta :
http://allegro.pl/podajnik-klosowy-rura ... 02495.html
Jeżeli ktoś miał styczność z producentem tych części, czy to do kombajnu czy przyczepy, prosiłbym o opinie i uwagi jeżeli takowe są :)
Avatar użytkownika
Listonosz
Nowicjusz
 
Posty: 7
Obrazki: 152
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 10:07

Re: Części do Bizona

Postprzez Guzik » Pn, 11 czerwca 2012, 21:18

Bardzo sobie chwalę tego producenta mam od niego d..ę (mogłeś tył napisać, trochę kultury) bizona i zakładki na jednej przyczepie fakt że wtedy były robione burty i zakładki z ciszego profilu i się delikatnie wybrzuszyły. Ale niedawno zamówiłem u innego producenta zakładki do przyczep i jestem zawiedziony spawy nie wyszlifowane jeden zawias od zakładek dłuższy drugi krótszy po prostu taśmowo robione na sztukę. Ogólnie polecam tego producenta.
Ostatnio edytowano Wt, 12 czerwca 2012, 12:45 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 4 razy
Powód: Wulgaryzm, zasłonięcie dwóch środkowych liter, literówki
Guzik
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 298
Obrazki: 113
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 14:11
Lokalizacja: Powiat Gdański
Numer GG: 33067550

Re: Części do Bizona

Postprzez Romek6340 » Pn, 11 czerwca 2012, 21:58

Ja osobiście nie miałem z nimi do czynienia ale kojarzę że wujek ma od nich kosz sitowy już jakiś czas i nie narzeka. Z montażem nie miał problemu i jest dość sztywny i dobrze wykonany.
Zapraszam sympatyków pożarnictwa,szczególnie z moich stron, do polubienia strony mojej OSP.
https://www.facebook.com/strazospbrzeziny
Avatar użytkownika
Romek6340
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 163
Obrazki: 56
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 21:49
Lokalizacja: Ryki/Lubelskie
Numer GG: 10788631

Re: Części do Bizona

Postprzez Marcin91 » Pn, 11 czerwca 2012, 23:27

Aby tylko uchwyty i dziury montażowe miał w odpowiednich miejscach, bo te rzemieślnicze często trzeba jeszcze samemu przerabiać zanim przyjdzie czas montowania.
Zetor Team
Avatar użytkownika
Marcin91
Nowicjusz
 
Posty: 7
Obrazki: 3
Dołączył(a): So, 9 czerwca 2012, 12:27
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Numer GG: 9378963

Re: Części do Bizona

Postprzez Szymon » Wt, 12 czerwca 2012, 09:42

Mam od nich rure wysypowa, bez przerobek sie nie obyło. Tak samo z klapa boczna;/
Takze jakto od rzemislnika, trzeba odpowiednio podopasowywac. Za to mam kosz sitowy z rolmako to wszystko ladnie pasowalo, dobrze pomalowane. Kolejnym razem przy zakupie czesci kierowalbym sie ku tej firmie.
Liczą ze mną się ci ważni! Na nieważnych kładę lachę!
Szymon
Zaczynający przygodę
 
Posty: 35
Obrazki: 0
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 13:17

Re: Części do Bizona

Postprzez Listonosz » Wt, 12 czerwca 2012, 13:53

No właśnie chodziło mi o to czy części będą pasować bez przeróbek, bo my np. potrzebujemy nowy podajnik kłosowy i zbożowy, a tego zbytnio nie da się przerobić, musi być idealnie dopasowany.
A co do Rolmako to nawet nie wiedziałem, że zajmują się produkcją części do maszyn rolniczych, będzie trzeba i tam popytać i porównać cenowo jak i jakościowo.
Avatar użytkownika
Listonosz
Nowicjusz
 
Posty: 7
Obrazki: 152
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 10:07

Re: Części do Bizona

Postprzez Marcin91 » Wt, 12 czerwca 2012, 23:41

Nie wiem jak Rolmako, ja kupowałem u siebie podajniki w sklepie z częściami rolniczymi i w obu było coś do poprawy, w jednym otwory, miejsce na koło napinające, w drugim cały uchwyt był po przestawienia. Generalnie nie spodziewaj się rewelacji i licz się z tym, że przed montażem będziesz musiał nad nimi trochę porzeźbić.
Zetor Team
Avatar użytkownika
Marcin91
Nowicjusz
 
Posty: 7
Obrazki: 3
Dołączył(a): So, 9 czerwca 2012, 12:27
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Numer GG: 9378963

Re: Części do Bizona

Postprzez Farmexpert » Cz, 21 czerwca 2012, 07:24

Pozwolę sobie zaprosić Was do naszego działu z częściami do Bizona:

http://farmexpert.pl/bizon_kategoria124.aspx

Posiadamy towar od czołowych producentów.
Jeżeli będziecie mieli jakieś pytania czy niejasności - z chęcią postaramy się na nie odpowiedzieć.
www.farmexpert.pl
Internetowy sklep rolniczy.
Avatar użytkownika
Farmexpert
FIRMA
 
Posty: 14
Obrazki: 33
Dołączył(a): Wt, 19 czerwca 2012, 09:28
Numer GG: 20762076

Re: Części do Bizona

Postprzez Mariusz x » Cz, 21 czerwca 2012, 11:56

Podepnę się pod ten temat.
Czeka nas remont skrzyni w Z050(kolejny już :/ )
Coś w niej stuka, pewnie zmieliło tryby, ale to nie problem. Problem to wyskakujący 2 bieg. Po ostatnim remoncie, gdzie praktycznie cała skrzynia została wymieniona 2 dalej wyskakuje. Części wstawialiśmy możliwie najlepsze dostępne(wrocławskie). Co może być przyczyną wywalania biegu? Nie jest to wina zatrzasków, można wrzucić 2 i trzymać wajchę cały czas, a i tak wyrzuci, nie da się jej utrzymać. Wg mnie jedyna możliwa przyczyna to nierównoległe ułożenie wałków, przez co wyrzucane jest koło zębate. Tylko czy jest możliwe, że np. obudowa skrzyni jest zwichrowana albo felerna i otwory pod łożyska są nie tam gdzie powinny? Miał ktoś podobny problem?

Drugi problem, to jakie części kupić, żeby trochę pochodziły. Warunki u nas są bardzo trudne(górzyste pola), przez co skrzynia nie chce za długo trzymać.
Mariusz x
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 130
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 22:57

Re: Części do Bizona

Postprzez Arek » Pt, 22 czerwca 2012, 21:56

Dobrej jakości części robi mmiur Wągrowiec, podobno nawet na zlecenie płockiej fabryki robili części do bizonów. Wały, obudowy łożysk itp dobre robi Kowalski z Wrzesnie, łatwo je poznać bo malują na zielono.
Ostatnio edytowano Pt, 22 czerwca 2012, 22:50 przez slaw17, łącznie edytowano 1 raz
Powód: cyfra w środku wyrazu
Arek
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 228
Obrazki: 224
Dołączył(a): Pt, 22 czerwca 2012, 21:45
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 374896

Re: Części do Bizona

Postprzez Mariusz x » Wt, 3 lipca 2012, 17:19

Skrzynia rozebrana, okazało się, że brakuje paru zębów(tego się spodziewałem) i nie ma śladu po łożysku wałeczkowym(tym między wałkiem sprzęgłowym a głównym).
W sklepach internetowych dostępne są koła zębate firmy SKROPOL oraz jakieś no name. Wrocławskich kół nie spotkałem. Co będzie najlepszym wyborem? Cena nie jest aż tak ważna, warto dać 200 zł więcej i mieć parę lat spokoju.
Mariusz x
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 130
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 22:57


Powrót do Bizon