Regulamin

WAŻNE ANKIETY!!! Zajrzyj koniecznie.

Regulamin

Postprzez gonzo » Wt, 5 czerwca 2012, 09:45

Regulamin korzystania z domeny www.fpr.com.pl oraz domen pokrewnych

Wstęp:
Strona Forum Profesjonalnego Rolnika (www.fpr.com.pl) oraz strony z nią powiązane i aplikacje na nich zawarte, określane dalej mianem "twór" z założenia przeznaczone są dla osób związanych z rolnictwem, czyli: rolników, osób zainteresowanych tematyką związaną z rolnictwem określanych dalej mianem "użytkownik". Drugą grupą są wszelkie jednostki zorganizowane, firmy z otoczenia rolnictwa określane dalej mianem "firma" dla których stworzona jest oddzielna kategoria i dotyczą ich dodatkowe uwarunkowania korzystania.
Nie stwarzamy jednak żadnych ograniczeń dla innych internautów chcących korzystać powyżej ujętych adresów i usług dla innych użytkowników internetu. Twór jest niekomercyjny, bezstronny, apolityczny.
Twór zawiera min. forum dyskusje, czat aktualizowany w czasie rzeczywistym oraz galerię, serwis wiadomości prywatnych

I.
Wszyscy korzystający z tworu oraz innych aplikacji powiązanych, są zobligowani do używania języka polskiego i stosowania poprawnej polskiej pisowni oraz interpunkcji. Ma to na celu utrzymanie przejrzystości i ułatwienie poszukiwania informacji poprzez innych użytkowników oraz potencjalnych nowych użytkowników.

II.
Korzystając z tworu nie można używać zwrotów powszechnie uznanych za wulgarne i obelżywe, zabronione jest też jawne obrażanie i nie merytoryczne szydzenie z innych użytkowników i firm.
Usuwane będą wszelkie wypowiedzi o tle rasistowskim, ksenofobicznym, propagujące systemy uważane za totalitarne lub łamiące inne przepisy prawa Rzeczypospolitej Polskiej.

III.
Czat. jest miejscem na swobodną konwersację, nie powinna ona jednak wykraczać poza ramy tzw. "dobrego smaku". Niedopuszczalne jest też uprawianie jakiejkolwiek formy reklamy na chacie.

IV.
Forum dyskusyjne jest panelem dyskusji i wymiany informacji z zakresu rolnictwa i celowe oraz natarczywe, notoryczne używanie go do innych celów jest jednoznaczne z dezaprobatą regulaminu i zgodą na wykluczenie z grona użytkowników. Moderatorzy mają prawo do usuwania nie merytorycznych wypowiedzi oraz takich, które nie wnoszą nowych informacji do dyskusji, tak aby utrzymać czytelność forum bez ograniczania jego treści.

V.
Dyskusja polega na pisaniu w istniejących tematach (wątkach) bądź założeniu(o ile taki lub podobny temat nie istnieje ) nowego tematu i zadawaniu pytań innym użytkownikom oraz otrzymywaniu od nich odpowiedzi.

VI.
Pisanie celowo nieprawdy i wprowadzanie innych użytkowników w błąd z powodu chęci uzyskania jakichkolwiek dóbr bądź też z powodów nie określonych, jest jednoznaczne z dezaprobatą regulaminu i zgodą na wykluczenie z grona użytkowników.

VII.
Galeria służy do umieszczania zdjęć stricte powiązanych z rolnictwem, dotyczących upraw, maszyn, zabudowań, technologii, zabronione jest umieszczanie zdjęć z gier, zdjęć niezwiązanych z rolnictwem. Zdjęcia należy dodawać z pełnymi tytułami i opisami.
Dodawane zdjęcia powinny tez być optymalizowane pod względem wielkości.
Maksymalne rozmiary dodawanego zdjęcia to 1280x1024 pikseli, dolne ograniczenie to 800x600 pikseli, z racji słabej jakości mniejsze zdjęcia będą odrzucane na etapie akceptacji. Akceptacja zdjęć ma pozwolić na utrzymanie ładu tworu i nie umieszczenie zdjęć niezwiązanych z poruszaną tematyką. Akceptacji mogą dokonywać moderatorzy.
Zdjęcia są własnością ich twórców, ich kopiowanie i umieszczenie jako swoich, bądź też w ogóle umieszczanie na innych serwisach jest zabronione bez pisemnej zgody ich właścicieli. Użytkownicy nie mogą umieszczać zdjęć, które nie są ich własnością. Prawa autorskie chronione są prawem RP.

VIII.
Na potrzeby związane z handlem pomiędzy rolnikami, stworzona została kategoria "Panel wymiany dóbr doczesnych", wszelkie ogłoszenia dotyczące chęci zakupu, sprzedaży, wymiany muszą być umieszczane w tej kategorii, łamanie tej zasady będzie jednoznaczne z dezaprobatą regulaminu i zgodą na wykluczenie z grona użytkowników. Poddział "Sprzedam" jest przeznaczony tylko dla aktywnych użytkowników . Aktywność jest rozumiana jako posiadanie co najmniej 30 napisanych postów. W poczet postów nie są wliczane wypowiedzi napisane w działach "Dział lekkich obyczajów" oraz "Wszystko o FPR i Hyde park".

IX.
Każda firma, jaka chce uczestniczyć w którymkolwiek elemencie tworu, jest zobowiązana do zgłoszenia się do głównego administratora(gonzo) z informacją o tym. Firm dotyczą wszystkie powyższe obwarowania oraz te ujęte w tym punkcie. Firmy będą dodawane do "Katalogu firm" na potrzeby którego powstał specjalny dział. Każda z nich będzie mogła zredagować swoją wizytówkę, w której opisze pokrótce profil działalności, oferowane marki (produkty), lokalizację oraz preferowane drogi kontaktu. Wizytówka zostanie następnie po akceptacji umieszczona w opisanym powyżej dziale. Firma będzie wyróżniona specjalną rangą co pozwoli weryfikować zachowanie jej reprezentanta przez moderatorów.

X.
Firmy mogą tylko doradzać, publiczne reklamowanie swoich produktów jest jednoznaczne z dezaprobatą regulaminu i zgodą na wykluczenie z grona użytkowników.
Nie ujawnienie się i agitowanie jako standardowy użytkownik spowoduje po wykryciu opisanie przypadku oraz dożywotnią blokadę dostępu do tworu.

XI.
Administracja forum nie ponosi żadnej odpowiedzialności za:
-treści umieszczane przez użytkowników
-utratę jakichkolwiek danych
-jakiekolwiek inne ewentualne szkody spowodowane korzystaniem z forum

XII.
Dane osobowe użytkowników są gromadzone tylko i wyłącznie w celu umożliwienia korzystania z forum. Nie będą udostępniane innym podmiotom do żadnych celów.
Niezbędne do korzystania z forum są: unikalna nazwa użytkownika, unikalny adres e-mail, hasło zabezpieczające dostęp do forum.
Pozostałe dane podawane są dobrowolnie i w zakresie wybranym przez użytkownika.

XIII.
W sprawach nie ujętych w regulaminie decyzję podejmują administratorzy wraz z moderatorami.
Wszelkie spory i kwestie nie rozstrzygnięte rozstrzyga sąd właściwy dla siedziby administratora produktu.
Układ, koncepcja strony są własnością administratora, administrator ma obowiązek usunąć konto na wyraźną prośbę posiadacza konta. Zabronione jest tworzenie kilku kont przez tego samego użytkownika w tym samym czasie.

XIV.
Regulamin może ulec zmianie w dowolnej chwili o czym użytkownicy zostaną poinformowani stosownym komunikatem na głównej stronie forum.
Korzystanie z forum jest jednoznaczne z akceptacją całości regulaminu.

Z pozdrowieniami
Administrator Mariusz Czyżewski
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Powrót do Sprawy forumowe