Dlaczego rolnik

Dlaczego rolnik

Postprzez silva » Cz, 13 grudnia 2012, 21:27

Czemu wybraliście akurat ten zawód?
Ale prosze nie odpowiadać: " bo tak" albo " tak jakoś" albo "bo co innego" itp.
GERWAZY WYCIĄGNĄł SZABLE I STRZELIŁ
Avatar użytkownika
silva
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 433
Obrazki: 1031
Dołączył(a): Wt, 3 lipca 2012, 21:18
Lokalizacja: Wierzchowiska k. Lublina
Numer GG: 3994722

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez bobek » Cz, 13 grudnia 2012, 22:43

Jakoś nie widzę sie w roli pracownika 8-16. Choć nie ukrywam, że gdyby nie solidny fundament, pewnie bym się zastanawiał.
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Avatar użytkownika
bobek
Kierownik PGR
 
Posty: 699
Obrazki: 244
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez gonzo » Pt, 14 grudnia 2012, 00:59

Mała ale jednak niezależność, bycie własnym szefem, możliwość nagłej zmiany środowiska gdy po zgaszeniu ciągnika można wyjść i wsłuchać się w trele skowronków i pooglądać rubasznie baraszkujące czajki. Spotkanie oko w oko z krukiem który jest zły że jego posiłek właśnie wygrzebany z pryzmy obornika ma zaraz trafić do ziemi. Ziemia, zapach parującej gleby, lekka mgiełka i wschodzące gdzieś daleko słońce.
Walka z zimą i sprzętem, który utonął choć nie powinien. Dreszczyk emocji i lęku podczas marszu przez łan kukurydzy gdy gdzieś obok słychać chrząknięcia i postękiwania. Donośny bek kozła na którego teren wkraczamy nieopatrznie.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez Andrzej10 » Pt, 14 grudnia 2012, 08:52

U mnie podobnie jak poprzednicy. Najbardziej odpowiada mi niezależność oraz fakt obcowania z przyrodą. Robiąc w roślinach ozdobnych, które na małym obszarze fundują pracę świątek piątek niedziela (zupełnie jak hodowla tylko tutaj mam większe szanse na kilku dniowy urlop HAHA) idealnym dodatkiem jest uprawa polowa. Wyjazd wiosną i obserwowanie stadka saren czy podczas wieczornych prac przebiegającego lisa i ta wolność bez ścian, szefów, którym trzeba się tłumaczyć. Lepiej być własnym szefem i ew czyimś ;) Po za tymi aspektami wolności to jeszcze szansa posiadania "zabawek”, o których szaremu pracownikowi się nawet nie śniło lub widział je tylko na obrazku a gdy dowiaduje się ile to kosztuje oczy stawia słupem.
A i moim zdaniem jest to mimo skoków wartości produktu i niestabilności cen środków najbezpieczniejsza branża, jaka istnieje. Gdyby padły banki, światowa gospodarka się załamała albo elektronika padła na całym świecie my nadal będziemy mieli najważniejsze dobro, jakim jest żywność. Pozdrawiam
Andrzej10
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 197
Obrazki: 50
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez krzysiek6430 » Pt, 14 grudnia 2012, 13:48

Ja to może i mam niewiele latek bo tylko 19 i jeszcze mało wiem ale wierze w coś takiego jak powołanie a jak to chwyci człowieka to nie ma zmiłuj i człowiek sam nie wie dlaczego go ciągnie w tę stronę przynajmniej mi się tak wydaje. ;)
Ostatnio edytowano So, 15 grudnia 2012, 00:34 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia
Avatar użytkownika
krzysiek6430
Zaczynający przygodę
 
Posty: 17
Obrazki: 2
Dołączył(a): Pt, 7 grudnia 2012, 18:38

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez DuzyGrzegorz » Pt, 14 grudnia 2012, 16:35

Zacząłem prowadzić gospodarstwo kiedy w latach siedemdziesiątych rolnicy masowo zostawiali gospodarstwa i przechodzili do pracy w przemyśle. Pracę w gospodarstwie lubiłem i lubię, a pozostanie na wsi było buntem i jest nadal buntem przeciwko gorszemu traktowaniu ludzi ze wsi. Zawsze podkreślam z dumą, nawet na salonach, że jestem chłopem ze wsi.
DuzyGrzegorz
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 349
Dołączył(a): N, 14 października 2012, 17:20
Lokalizacja: łódzkie
Numer GG: 4941697

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez Senator » Pt, 14 grudnia 2012, 16:56

Każdy się pyta - z rodziny czy znajomych - dlaczego zostajesz na gospodarstwie, zostaw to i idź do pracy. Ktoś tu ładnie niedawno pisał, że widok wschodzącej pszenicy w blasku zachodzącego słońca to coś pięknego, i ja się z nim w 100% zgadzam. Możliwość obserwacji wzrostu i rozwoju naszych upraw to coś, co moim zdaniem jest piękne - i do tego jeszcze ta świadomość o tym, że każdy jest panem swojego losu (czyt. pola ;) ), nikt nikomu nic nie rozkazuje. Sam również sobie nie wyobrażam pracy jako pracownik u kogoś, jaki pisał @bobek - prędzej własny biznes, który już wybrałem i będzie to rolnictwo.
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Avatar użytkownika
Senator
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 217
Obrazki: 148
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:49
Lokalizacja: Okolice Tczewa/pomorskie
Numer GG: 2241096

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez brzozak2 » Pt, 14 grudnia 2012, 17:36

a gdzie wiecej zarobie?
brzozak2
Zasłużony dla forum
 
Posty: 551
Obrazki: 24
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 20:55

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez silva » Pt, 14 grudnia 2012, 18:02

ten to tylko o pieniądzach. materialista :P :)
Ostatnio edytowano So, 15 grudnia 2012, 00:34 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówka
GERWAZY WYCIĄGNĄł SZABLE I STRZELIŁ
Avatar użytkownika
silva
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 433
Obrazki: 1031
Dołączył(a): Wt, 3 lipca 2012, 21:18
Lokalizacja: Wierzchowiska k. Lublina
Numer GG: 3994722

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez Andrzej10 » Pt, 14 grudnia 2012, 18:49

Jak to w pewnym polskim filmie z upadłym pajgierem było "Piniundze to nie wszystko ..."
Ostatnio edytowano So, 15 grudnia 2012, 00:34 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówka
Andrzej10
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 197
Obrazki: 50
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez koszczew » Pt, 14 grudnia 2012, 20:24

Wg mnie w zyciu trzeba robić to co sie lubi, a ja lubie rolnictwo. Zbierać owoce swojej pracy, patrzec jak rosnie i sie rozwija a potem przynosi plon. Zycie wiejskie jest niczym niezastapione, w kazdej chwili moge wyjsc z domu i isc do lasu,przejsc sie po polach z psami dogladajac czy wszystko jest ok. Jestem sam szefem dla siebie, jak moge to wstaje o 10 i nikt z tego powodu nie robi afery.
koszczew
Zaczynający przygodę
 
Posty: 33
Obrazki: 229
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2012, 15:48
Lokalizacja: Iwięcino
Numer GG: 485096

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez piotrek1991 » Pt, 14 grudnia 2012, 21:06

U mnie podobnie jak u @Senator, w rodzinie pytają sie czemu zostalem na gospodarstwie. A ja odpowiadam krótko, że w innym zawodzie siebie nie widze. Od małego mnie ciągneło do pracy na roli. Jak byłem mały to potrafiłem cały dzień byc z ojcem na polu i siedziałem obok w ciągniku patrzac jak sie wszystko uprawia. Możliwe że to czasami rodzice w nas wszczepiają ten fach. Ale widać że teraz coraz mniej młodych zostaje na wsiach co widać w moich rejonach. Teraz zostaje ktos kto sie naprawde interesuje tym zawodem albo ten co musi. Ja z wyborem nie miałem problemu ;)
Avatar użytkownika
piotrek1991
Zaczynający przygodę
 
Posty: 13
Obrazki: 0
Dołączył(a): Cz, 21 czerwca 2012, 18:52
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez wiesmag » Pt, 14 grudnia 2012, 22:41

Ja pracowałem jako kierowca-i jak za bramę zakładu się wyjeżdżało to też była wolność-byliśmy na prowizji-tak że firma niewiele ingerowała-ważne że było komu rachunek wystawić-a to było nasze zadanie-przyszła demokracja i firmę szlak trafił(istniała jeszcze,ale nie było zleceń na wyjazdy),gospodarstwo było siostry(sprawy rentowe matki),a że siostra zainteresowała się pacanem co sam miał gospodarstwo,rodzice zasugerowali mnie się tym zająć-i nawet nie bardzo wiem jak się przestawiłem z transportu zarobkowego(akurat zaczynałem na własnym samochodzie)na transport ciągnikowy-i tak już leci z 20 latek.

Ja będę jeszcze jeździł-Kaczorem-tak dla przyjemności. :D
Avatar użytkownika
wiesmag
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 237
Obrazki: 52
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:45
Lokalizacja: Czeczewo-okolice Kartuz
Numer GG: 20608063

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez brzozak2 » So, 15 grudnia 2012, 00:24

silva napisał(a):materialista :P :)

raczej realista :D .
brzozak2
Zasłużony dla forum
 
Posty: 551
Obrazki: 24
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 20:55

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez RafalM » So, 15 grudnia 2012, 10:40

Ja nie jestem akurat rolnikiem, ale doskonale rozumiem tych którzy się tym zajmują.
Mieszkam "prawie" na wsi, a wielu moich sąsiadów zajmuje się pracą na roli. W młodości często im pomagałem przy różnych pracach w gospodarstwie i znam dobrze tą pracę. Mam też wielu znajomych którzy żyją z rolnictwa i z oddaniem poświęcają się tej pracy. Potrafię ich zrozumieć bo uważam, iż jest to jeden z najpiękniejszych zawodów jakie znam.
Nic nie sprawia człowiekowi większej satysfakcji, niż namacalny efekt swojej pracy w postaci obfitych zbiorów. Wiem, że nie jest to takie proste i nie zawsze udaje się wszystko jak byśmy chcieli, ale ta praca naprawdę potrafi dawać satysfakcję i to nie tylko finansową.
RafalM
Zaczynający przygodę
 
Posty: 10
Obrazki: 1
Dołączył(a): Śr, 12 grudnia 2012, 19:50

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez brzozak2 » So, 15 grudnia 2012, 14:19

tak i rozwalony kregoslup w wieku 50 lat...
brzozak2
Zasłużony dla forum
 
Posty: 551
Obrazki: 24
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 20:55

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez Mariusz x » So, 15 grudnia 2012, 16:24

Ludzie dorabiają teorię o wschodzącej pszenicy w blasku słońca itp. Prawda jest taka, że większość dostała od rodziców rozpędzoną firmę, gwarantującą już na starcie dochody i miejsce pracy. Tylko głupi by nie skorzystał.
Inaczej to wygląda w biedniejszych rejonach, młodzi ludzie kombinują jak mogą, wyjeżdżają za granicę, ciągną dwa etaty naraz, niekoniecznie przejmują gospodarstwa. A może po prostu nie przemawia do nich widok wschodzącego owsa(bo o pszenicy mogą pomarzyć).
Mariusz x
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 130
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 22:57

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez wiesmag » So, 15 grudnia 2012, 16:39

brzozak2 napisał(a):tak i rozwalony kregoslup w wieku 50 lat...

to by był dobry wynik-przy 30 już mi wysiadł :(
Avatar użytkownika
wiesmag
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 237
Obrazki: 52
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:45
Lokalizacja: Czeczewo-okolice Kartuz
Numer GG: 20608063

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez RafalM » So, 15 grudnia 2012, 17:13

brzozak2 napisał(a):tak i rozwalony kregoslup w wieku 50 lat...


Znam wiele zawodów rujnujących zdrowie szybciej i bardziej. A i tak największy wpływ na zdrowie człowieka ma tryb jego życia i świadome podejmowanie zabiegów mających na celu utrzymanie i poprawę zdrowia. Nikt z nas już młodszy nie będzie i utrata zdrowia z wiekiem to proces naturalny i nieunikniony. Jeden człowiek zdrowie ma i cieszy się nim przez lata a inny nie dożyje nawet do 50.
Ostatnio edytowano So, 15 grudnia 2012, 21:33 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówka
RafalM
Zaczynający przygodę
 
Posty: 10
Obrazki: 1
Dołączył(a): Śr, 12 grudnia 2012, 19:50

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez Przemo85 » So, 15 grudnia 2012, 18:07

Mariusz x napisał(a):Ludzie dorabiają teorię o wschodzącej pszenicy w blasku słońca itp. Prawda jest taka, że większość dostała od rodziców rozpędzoną firmę, gwarantującą już na starcie dochody i miejsce pracy. Tylko głupi by nie skorzystał.
Inaczej to wygląda w biedniejszych rejonach, młodzi ludzie kombinują jak mogą, wyjeżdżają za granicę, ciągną dwa etaty naraz, niekoniecznie przejmują gospodarstwa. A może po prostu nie przemawia do nich widok wschodzącego owsa(bo o pszenicy mogą pomarzyć).


Zgadzam się z kolega w 100% W moim regionie zbyt wielu opcji nie ma jeśli chodzi o pracę. Albo się idzie na studia i po studiach jeśli ma się znajomości to dostaje się pracę w urzędzie lub firmie znajomego, jak nie ma się znajomości to się idzie na zielona trawkę albo wyjeżdża na zachód no i jeszcze zostaje praca w budowlance na czarno ale tam to raczej praca bez perspektyw. Dlatego pozostanie na gospodarstwie było dla mnie najrozsądniejszym rozwiązaniem tym bardziej że gdy rodzice zapisywali mi pierwszą ziemię zaczynały się fundusze unijne(SPO) także tak jak kolega wyżej napisał tylko głupi by nie skorzystał. Nie jest to praca marzeń bo na wyjazdy gdzieś na wakacje na tydzień nie mogę sobie na razie pozwolić ale lubię to robić
Przemo85
Zaczynający przygodę
 
Posty: 66
Obrazki: 151
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 21:39
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez redek » So, 15 grudnia 2012, 23:48

Moi rodzice pracowali w Urzędzie Gminy, ziemi mieli 2ha, potem 4, rosły tam jakieś warzywka, ale to było tylko dodatkowe źródło dochodu.
A ja zawsze, od kiedy pamiętam chciałem mieć "prawdziwe" gospodarstwo...
Pierwsze 6ha kupiłem za pieniądze zarobione w czasie studiów , a potem jakoś to poszło, następne i następne...Dzisiaj mogę powiedzieć, że osiągnąłem swój cel, zrealizowałem swoje dziecięce marzenia , robię to co lubię i co daje mi satysfakcję.
redek
Zasłużony dla forum
 
Posty: 133
Obrazki: 241
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 22:48
Lokalizacja: zachodniopomorskie, powiat Gryfice

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez MieszkoI » N, 16 grudnia 2012, 23:34

Fajne jest to, że człowiek wykonując swoją pracę, jednocześnie może robić to co lubi :) ale nie ma co się oszukiwać robiąc coś oczekujemy satysfakcji, którą najczęściej są pieniądze :D jak pokazuje życie różne koleje losu sprowadzają ludzi na tory zwane rolnictwem jedni z dnia na dzień zostają zmuszeni do pracy na roli inni stopniowo są wdrażani w prace gospodarskie. Jednak tak naprawdę liczy sie to aby dobrze wykonywać swoją pracę, która będzie przynosić dużo satysfakcji :D
MieszkoI
Zaczynający przygodę
 
Posty: 71
Obrazki: 69
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 22:47

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez arczje » N, 23 czerwca 2013, 12:01

Odgrzewając temat,

Ja na ten przykład wszedłem w rolnictwo 2 lata temu, wcześniej pływałem, były plany zejść na ląd po 30tce, kupić swój statek i tak dalej, ale pojawiła się piękna kobieta, więc szukając rozwiązania co by nie znikać z domu na kilka miesięcy, wróciłem do marzeń sprzed kilku lat, i kupiłem okazyjnie 45ha. Później kolejne kawałki i sprzęty...

A dlaczego rolnictwo a nie coś innego?
Nie wyobrażam sobie pracować cały rok dla 22 dni urlopu. To za mało. Po drugie praca przyjemna choć często wyczerpująca, ale daje satysfakcje i oczywiście dość dochodowa. Daje również ogromne perspektywy na rozwój :)
Ostatnio edytowano Pn, 24 czerwca 2013, 18:54 przez wacek21, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Zdanie zaczyna się od dużej litery
Avatar użytkownika
arczje
Zaczynający przygodę
 
Posty: 19
Obrazki: 1
Dołączył(a): Pt, 14 czerwca 2013, 21:15
Lokalizacja: szczecin

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez SOKOL » N, 23 czerwca 2013, 12:42

W niczym tak dobrze nie wyglądam jak w gumofilcach i fufajce;)
SOKOL
Zaczynający przygodę
 
Posty: 15
Obrazki: 35
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 18:55
Numer GG: 4215619

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez andrzej2110 » N, 23 czerwca 2013, 14:44

arczje napisał(a):odgrzewając temat,
Nie wyobrażam sobie pracować cały rok dla 22 dni urlopu.

Czyli nie masz hodowli. Jakbyś miał to byś nie miał żadnego dnia urlopu...
Ostatnio edytowano N, 23 czerwca 2013, 20:08 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez arczje » N, 23 czerwca 2013, 23:04

dokładnie. W pierwszym planie była hodowla. Ale całe szczęście były przeszkody ze strony gminy, DJP i tym podobne :)
Wiec zająłem się produkcją roślinną, i jestem z tego zadowolony :) :D
Ostatnio edytowano Pn, 24 czerwca 2013, 15:04 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Cytowanie poprzedniego posta
Avatar użytkownika
arczje
Zaczynający przygodę
 
Posty: 19
Obrazki: 1
Dołączył(a): Pt, 14 czerwca 2013, 21:15
Lokalizacja: szczecin

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez farmer.piotr » Pn, 6 stycznia 2014, 01:33

poniewaz zajmowal sie tym moj ojciec, moj dziadek, moj pradziadek i tak dalej.

nie potrafilbym sprzedac ziemi ktora jest w rodzinie od XXX lat. pomimo tego, ze moglbym pierdziec w fotel do konca zycia... nie potrafilbym ;]
Avatar użytkownika
farmer.piotr
Zaczynający przygodę
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn, 6 stycznia 2014, 01:25
Lokalizacja: Izdebno

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez brzozak2 » Pn, 6 stycznia 2014, 02:15

to, az tak wiela tych hektarow?
SOKOL napisał(a):W niczym tak dobrze nie wyglądam jak w gumofilcach i fufajce;)

leze i kwicze ze smiechu :lol: . Nie ma to jak @SOKOL :D .
brzozak2
Zasłużony dla forum
 
Posty: 551
Obrazki: 24
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 20:55

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez Siwy7406 » Pn, 6 stycznia 2014, 12:10

Dlaczego jestem rolnikiem? :think: Życie mnie zmusiło. Doświadczyłem powołania podobnego do tego jakie mieli nasi święci. :D Dobrze mi tu i nie zamierzam się z tym rozstać choć czasem mnie to doprowadza to szewskiej passji :mrgreen:
Avatar użytkownika
Siwy7406
Zasłużony dla forum
 
Posty: 281
Obrazki: 296
Dołączył(a): So, 14 lipca 2012, 19:11
Lokalizacja: warm.-mazurskie/Bartoszyce/Maszewy
Numer GG: 43494331

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez Herne » Cz, 13 lutego 2014, 14:48

Tradycja rodzinna. Ale nie tlyko. Nie wyobrażam sobie siedzieć w biurze od 8 do 16, słuchac czyichś poleceń. Tak sam sobie jestem Panem.
Herne
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 13 lutego 2014, 14:33
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez malgoraczek » Cz, 6 marca 2014, 18:51

A co wy na to że dziewczyna chce prowadzić gospodarstwo rolne? Na razie sama a nie wiadomo co potem ;)
Ten kto powiedział: żadna praca nie hańbi, na pewno nie znał ani jednego polityka..
malgoraczek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 6 marca 2014, 18:45
Lokalizacja: Kalisz
Numer GG: 10507301

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez maksiu » Cz, 6 marca 2014, 19:21

Jesteśmy za ;)
Indżoj de sajlens.
--------------------
Liczniki hektarów, sterownik ścieżek technologicznych.
Avatar użytkownika
maksiu
Administrator
 
Posty: 495
Obrazki: 163
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:18
Lokalizacja: Pleszew-Jarocin-Krotoszyn
Numer GG: 42651760

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez malgoraczek » Cz, 6 marca 2014, 19:28

To bardzo fajnie :D
Ten kto powiedział: żadna praca nie hańbi, na pewno nie znał ani jednego polityka..
malgoraczek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 6 marca 2014, 18:45
Lokalizacja: Kalisz
Numer GG: 10507301

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez lukaczmarek » Cz, 6 marca 2014, 20:59

sama? całkiem sama? co chcesz w ogóle robić?
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez malgoraczek » Pt, 7 marca 2014, 09:48

Nie całkiem sama,z rodzicami jeszcze ;) a co się robi w gospodarstwie?
Ten kto powiedział: żadna praca nie hańbi, na pewno nie znał ani jednego polityka..
malgoraczek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 6 marca 2014, 18:45
Lokalizacja: Kalisz
Numer GG: 10507301

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez daniel115 » Pt, 7 marca 2014, 15:40

No ale w jakim kierunku idziesz uprawu hodowla itp
daniel115
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 3 marca 2014, 20:34
Lokalizacja: Małopolska

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez lukaczmarek » Pt, 7 marca 2014, 18:24

malgoraczek napisał(a):Nie całkiem sama,z rodzicami jeszcze ;) a co się robi w gospodarstwie?

No własnie ja nie wiem co chcesz robić?

Bo można robić rzeczy najprostsze jak uprawa zbóż, rzepaków itp, po bardziej pracochłonne ziemniaki, buraki, warzywka, przez hodowle, trzoda, bydło, drób, zwierzęta futerkowe, po uprawy specjalne czyli pieczarki na szklarniach kończąc.

Więc pytając tylko czy dziewczyna może prowadzić gospodarstwo rolne niewiele się dowiesz
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez malgoraczek » Pt, 7 marca 2014, 19:00

Nie pytałam czy mogę prowadzić gospodarstwo ;) bo mogę i chce. Zajmujemy się hodowla trzody i bydła, głównie opasy
Ten kto powiedział: żadna praca nie hańbi, na pewno nie znał ani jednego polityka..
malgoraczek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 6 marca 2014, 18:45
Lokalizacja: Kalisz
Numer GG: 10507301

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez lukaczmarek » Pt, 7 marca 2014, 19:55

No to jeśli chcesz to bardzo dobrze :) oby więcej takich kobiet
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez Babtist » Wt, 29 kwietnia 2014, 14:29

Rodzice mi wybrali hehehe...a ja nie stawiałem oporu:)
Babtist
Zaczynający przygodę
 
Posty: 36
Dołączył(a): N, 27 kwietnia 2014, 10:43
Lokalizacja: mazowsze

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez 87charlie » Wt, 14 kwietnia 2015, 13:24

To rodzinne. ;) Poza tym, jestem osobą ceniąca sobie jednak niezależność.Zresztą, jak reszta mojej rodziny. Takie rozwiązanie jest dla nas idealne. :)
87charlie
 
Posty: 0
Dołączył(a): Wt, 14 kwietnia 2015, 13:19
Lokalizacja: Katowice

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez Zofia123 » Cz, 11 lutego 2016, 10:16

Ja też kobieta na gospodarce :) również sama, mąż pracuje na etacie, ja zajmuje się tym, co mamy. A mamy niewyspecjalizowane gospodarstwo - troche kur, troche krów i świń, troche pszczół, trochę ziemniaków. Chciałabym się wyspecjalizować, bo choć gospodarka nie przynosi strat, to zysków też nie. Tyle co można obdarować rodzinę a to własnymi ziemniakami, a to jajkami, a to mięsem na swieta. szukam pomysłu na to, co moze być opłacalne i przekonać ślubnego, że nie jest tylko problem. Nie będę wzdychać i roztkliwiac się nad łanami pszenicy, ale naprawdę nie wyobrażam sobie, że mielibyśmy wyprowadzić sie ze wsi i zamieszkać w mieszkaniu, nawet domku w mieście. Każdy kawałek ziemi jest tu mój i mam wrażenie, że w miescie nie potrafiłabym oddychać.
Zofia123
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 9 lutego 2016, 11:52
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez Klaudia » Cz, 17 marca 2016, 08:20

Bo był nim mój dziadek, tata a teraz ja ;) poza tym to moja pasja :)
Klaudia
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 17 marca 2016, 06:58
Lokalizacja: Kraków

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez Krispin » Wt, 22 marca 2016, 18:51

Jestem najmłodszy i lubię to. Starszy brat wolał być miastowym. ;)
Krispin
Zaczynający przygodę
 
Posty: 15
Dołączył(a): Śr, 16 marca 2016, 22:29
Lokalizacja: lublin

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez PolaAr » Cz, 24 sierpnia 2017, 13:18

Oj miastowym od razu. Ja rozumiem obie strony. Praca w rolnictwie jest ciężka. Co prawda ma się niezależność od szefa, ale naszym szefem jest pogoda głównie. Nie dziwię sie, że ktoś chce mieć pewny kawałek chleba, a nie tak że już liczysz na duże "premie" a tu nagle wichura i diabli biorą całe pole
PolaAr
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz, 24 sierpnia 2017, 13:04
Lokalizacja: Rytel

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez rolnikzdoliny » Wt, 29 sierpnia 2017, 13:02

Przejąłem gospodarstwo od mojego taty :) jestem rolnikiem z pokolenia na pokolenie :) Mój syn rośnie aby zostać rolnikiem.
rolnikzdoliny
 
Posty: 0
Dołączył(a): Wt, 29 sierpnia 2017, 13:00
Lokalizacja: Grajewo
Numer GG: 6190356

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez lukaczmarek » Wt, 29 sierpnia 2017, 15:04

rolnikzdoliny napisał(a):Przejąłem gospodarstwo od mojego taty :) jestem rolnikiem z pokolenia na pokolenie :) Mój syn rośnie aby zostać rolnikiem.


Jasne, bo ty wiesz co będzie robił
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Dlaczego rolnik

Postprzez violaaa » So, 8 września 2018, 18:44

Szkoda by mi było zostawić dziedzictwo dziadka a był wspaniałym człowiekiem
violaaa
 
Posty: 0
Dołączył(a): Pn, 3 września 2018, 12:25
Lokalizacja: wrocław


Powrót do Z życia rolnika