Opieka nad rodzicami w podeszłym wieku

Opieka nad rodzicami w podeszłym wieku

Postprzez mart43 » Śr, 28 stycznia 2015, 12:45

Moi rodzice są coraz słabsi, starzeją się. Ja niestety nie zawsze jestem obecna w domu, dlatego też zastanawiam się nad wynajęciem dla nich pokoju w domu opieki seniora. Co o tym myślicie? Znalazłam stronę http://starsirodzice.pl/dobre-domy-seniora, ale prawdę powiedziawszy nawet nie mam pojęcia na co szczególnie należy zwrócić uwagę w tej kwestii. Nie chcę żeby im było źle. Zna ktoś może jakieś lokalizacje niedaleko Łowicza?
mart43
 
Posty: 0
Dołączył(a): Śr, 28 stycznia 2015, 12:43
Lokalizacja: Łowicz

Re: Opieka nad rodzicami w podeszłym wieku

Postprzez silva » Śr, 28 stycznia 2015, 13:54

Najpierw to zapytaj co oni na to
GERWAZY WYCIĄGNĄł SZABLE I STRZELIŁ
Avatar użytkownika
silva
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 433
Obrazki: 1031
Dołączył(a): Wt, 3 lipca 2012, 21:18
Lokalizacja: Wierzchowiska k. Lublina
Numer GG: 3994722

Re: Opieka nad rodzicami w podeszłym wieku

Postprzez bobytempelton » Śr, 28 stycznia 2015, 15:36

Jeżeli "rozum" jeszcze maja sprawny to chyba oni powinni podjąć taką decyzje, bo nawet jak się jest rzadko w domu to ugotowanie na 2 dni wieczorem zrobienie zakupów upranie, czy napalenie w piecu zainstalowanie pieca z podajnikiem to nie jest coś strasznego, ja wiem bardzo dobrze co to znaczy starsza osoba chora ale jeżeli nie chodzi ma problemy z poruszaniem w życiu jej bym nie oddał, ale jeżeli odjeło by jej rozum... nie wiem co bym zrobił czy wytrzymał bym to....
bobytempelton
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 107
Obrazki: 63
Dołączył(a): Pt, 6 grudnia 2013, 17:52
Lokalizacja: Swiętokrzyskie Opatów
Numer GG: 33860696

Re: Opieka nad rodzicami w podeszłym wieku

Postprzez gonzo » Śr, 28 stycznia 2015, 19:30

To reklama Panowie o ile się nie mylę ale podyskutować możemy, o pozbywaniu się rodziców i ich ubezwłasnowalnianiu. Zaczynając dyskusję napiszę, że moi dożyją starości ze mną, jakoś to wytrzymam.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Opieka nad rodzicami w podeszłym wieku

Postprzez Romi81 » N, 8 lutego 2015, 11:40

To ciężki temat, ja myślę, że to zależy od sytuacji i od stanu rodziców, nieraz faktycznie lepiej jest mieć specjalistów
Romi81
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 8 lutego 2015, 11:35
Lokalizacja: Dyszobaba

Re: Opieka nad rodzicami w podeszłym wieku

Postprzez gonzo » N, 8 lutego 2015, 13:39

Trudny temat, masz rację. Zauważyłem jednak że większość starych drzew nie nadaje się do przesadzania. Kończy się to zwykle szybkim końcem życia.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Opieka nad rodzicami w podeszłym wieku

Postprzez EdNorton » Śr, 25 lutego 2015, 11:31

Zgadzam się, ludzie z wiekiem nie lubią zmian, przyzwyczajenia ciężko zmienić dlatego starsi tak przeżywają wszystkie zmiany:/
EdNorton
 
Posty: 0
Dołączył(a): Śr, 25 lutego 2015, 11:28
Lokalizacja: Olszewo Borki

Re: Opieka nad rodzicami w podeszłym wieku

Postprzez albi87 » So, 4 kwietnia 2015, 10:22

Nigdy nie oddałbym rodziców żadnym obcym osobom. Dopóki żyje, postaram się nimi opiekować jeśli bedzie taka potrzeba. Nawet jesli bedzie ciężko patrząć na sprawy finansowe.
albi87
 
Posty: 0
Dołączył(a): So, 4 kwietnia 2015, 10:04
Lokalizacja: Katowice

Re: Opieka nad rodzicami w podeszłym wieku

Postprzez martad » Pt, 10 kwietnia 2015, 01:01

Zawsze tego typu tematy są bardzo delikatne i przy próbie podjęcia takiej rozmowy z rodzicami trzeba być bardzo ostrożnym. Jeśli o mnie chodzi to nie podjęłabym takiego kroku, ale jak wiadomo sytuacje są różne...
martad
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 10 kwietnia 2015, 00:55
Lokalizacja: Kujawy

Re: Opieka nad rodzicami w podeszłym wieku

Postprzez hania78 » Pt, 2 października 2015, 11:53

Dokładnie, sytuacje życiowe są różne, ciężko oceniać. na pewno warto to dokładnie przedyskutować z najbliższa rodziną i przemyśleć. Choć oczywiście, łatwo się mówi, będąc z boku
hania78
Zaczynający przygodę
 
Posty: 40
Dołączył(a): Śr, 18 marca 2015, 13:16
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Opieka nad rodzicami w podeszłym wieku

Postprzez eni » N, 22 listopada 2015, 08:55

Kiedyś opieka nad starszymi rodzicami była sprawą naturalną, wiele było rodzin wielopokoleniowych.
Jestem w stanie sobie wyobrazić, że są choroby typu Alzheimer i różnego typu demencje kiedy ciężko pogodzić pracę z opieką nad rodzicami.
Z drugiej strony myślę sobie, że ja też kiedyś byłam mala, wymagająca ciągłej opieki i rodzice jakoś to pogodzili.
Póki moich sił starczy będę się rodzicami opiekować sama, bo to im się należy.
Avatar użytkownika
eni
 
Posty: 0
Dołączył(a): N, 22 listopada 2015, 08:47
Lokalizacja: Polska

Re: Opieka nad rodzicami w podeszłym wieku

Postprzez JacekK » N, 22 listopada 2015, 14:05

Weźcie pod uwagę, że teraz zmieniły się warunki ekonomiczne życia. Kiedyś pracująca jedna osoba była w stanie wyżywić kilkuosobową rodzinę. Teraz nawet dwójka pracująca może mieć kłopoty z utrzymaniem dodatkowego dziecka...
Avatar użytkownika
JacekK
 
Posty: 0
Dołączył(a): So, 21 listopada 2015, 13:20
Lokalizacja: Tarnów

Re: Opieka nad rodzicami w podeszłym wieku

Postprzez Krispin » Wt, 22 marca 2016, 18:52

Ja nie wyobrażam sobie bym swoich rodziców miał oddać do domu starców. Wychowali mnie i jak będzie trzeba, to na pewno mogą liczyć na moją opiekę.
Krispin
Zaczynający przygodę
 
Posty: 15
Dołączył(a): Śr, 16 marca 2016, 22:29
Lokalizacja: lublin

Re: Opieka nad rodzicami w podeszłym wieku

Postprzez Marijan » Cz, 24 marca 2016, 12:59

Nie wyobrażam sobie oddania rodziców do domu opieki. Niby maja tam towarzystwo i opiekę ale nic nie zastąpi najbliższej rodziny
Marijan
 
Posty: 0
Dołączył(a): Śr, 23 marca 2016, 11:34
Lokalizacja: Toruń

Re: Opieka nad rodzicami w podeszłym wieku

Postprzez sokolnik » N, 3 kwietnia 2016, 11:42

JacekK napisał(a):Weźcie pod uwagę, że teraz zmieniły się warunki ekonomiczne życia. Kiedyś pracująca jedna osoba była w stanie wyżywić kilkuosobową rodzinę. Teraz nawet dwójka pracująca może mieć kłopoty z utrzymaniem dodatkowego dziecka...


No tak, tylko jeśli chciałbyś opłacić swoim Rodzicom porządną placówkę a nie jakąś umieralnie to raczej nie za ładne oczy. Wszystko kosztuje. Ale dla mnie wyrwanie mnie z miejsca, gdzie spędziłem całe życie, na starość byłoby zbyt tragiczne. Wiem, że mój ojciec jest związany z tą wsią, często zabiera wnuki do miejsca gdzie kiedyś był jego dom i nie wyobrażam sobie, żebym miał go stąd po prostu wystawić za drzwi jak stary karton.
sokolnik
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 3 kwietnia 2016, 11:25
Lokalizacja: Alwernia


Powrót do Z życia rolnika