Zakup popokazowego kombajnu

Zakup popokazowego kombajnu

Postprzez chomik111 » N, 30 listopada 2014, 14:09

Witam

Chciałbym was zapytać co myślicie o zakupie popokazowego kombajnu W 540, z 2013 roku? Sprzęt ma 60 h na silniku i 28 na młocarni. Silnik bez DPF-u jeszcze, kombajn myty stoi w sumie już drugi rok na dworze, olej w silniku nie wymieniany, pooglądałem go to łańcuchy gdzie zaszła wilgoć na gardzieli czy tez podajniku kłosowy są nieźle pokryte rdza.. Jak podchodzicie do takich rzeczy, czy może lepiej dołożyć kasy (w sumie nie mała kasa ok 70 -80tys) i kupić nowy prosto z fabryki??

Doradźcie coś profesjonalni
chomik111
Zaczynający przygodę
 
Posty: 58
Obrazki: 66
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:43
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Zakup popokazowego kombajnu

Postprzez Guzik » N, 30 listopada 2014, 14:21

Jesteś pewien że nie ma DPF mnie jak pamięć nie myli to W540 już 2012 miało DPF i ja mam DPF kombajn 2012
Guzik
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 298
Obrazki: 113
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 14:11
Lokalizacja: Powiat Gdański
Numer GG: 33067550

Re: Zakup popokazowego kombajnu

Postprzez chomik111 » N, 30 listopada 2014, 14:35

Byłem na silniku i rura wychodzi z silnika i od razu tłumnik, obok stał 2014 i był już filtr przed tłumnikiem. Myślę ze nawet jeśli będzie z dpf to kombajn i tak chodzi na wysokich obrotach i obciazeniu więc ładnie go będzie wypalać. Bardziej chodzi mi o łańcuchy, łożyska i inne podzespoły w takim kombajnie.. czy jest się sens pchać w to.
chomik111
Zaczynający przygodę
 
Posty: 58
Obrazki: 66
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:43
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Zakup popokazowego kombajnu

Postprzez chomik111 » Pn, 1 grudnia 2014, 19:07

Profesjonalni cos podpowiedza? Czy forum przechodzi w etap wzajemnej adoracji kilkinastu osob na czacie?
chomik111
Zaczynający przygodę
 
Posty: 58
Obrazki: 66
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:43
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Zakup popokazowego kombajnu

Postprzez zyrafa » Pn, 1 grudnia 2014, 19:11

Jaką cenę za niego proponują? On nie ma elektrycznych sit, przystosowania do kukurydzy, ale ma powiększony zbiornik i krótką rurę? A obok stoi już sprzedany z 2014 r z sitami hp i mają do niego dokładać wilgotnościomierz i wagę? Jak tak to wiem gdzie one stoją.

Mogę podpowiedzieć że ten obok poszedł za 480 tys z wózkiem, el.sita, waga wilgotnościomierz, przystosowanie do kukurydzy,

Myślę że nie chodzi tu o kombajn sam w sobie i jego motogodziny tylko o cenę. Jeżeli będzie okazyjna jak najbardziej warto jest go brać bo co to jest te 20godz pracy. Nawet się dobrze nie dotarł.

Jak byś chciał wiedzieć to w wrześniu był bez el. sit i bez wagi i wilgotnościomierza, i reszta standard z 2014r za 450 tys netto. Ale chyba już się sprzedał, jak coś to dzwoń do rol-brat.
zyrafa
Zaczynający przygodę
 
Posty: 80
Obrazki: 23
Dołączył(a): Pn, 6 sierpnia 2012, 21:51

Re: Zakup popokazowego kombajnu

Postprzez chomik111 » Pn, 1 grudnia 2014, 20:06

Ma elektryczne sita, powiększony zbiornik i długą rurę, bez wagi i wilgotnościomierza. Tak drugi stoi obok niego. Oba blisko białej podlaskiej, Tego z 2013 roku krzyczą 480 z wózkiem. A to przystosowanie do kukurydzy pewnie przełożyli do 2014 bo na tym z 13 jest nalepka ze ma to w promocji, a handlarze mówią że to już go nie dotyczy..

Jeśli 14 poszedł za tyle to jeszcze mam w razie co z niego ugrać..
chomik111
Zaczynający przygodę
 
Posty: 58
Obrazki: 66
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:43
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Zakup popokazowego kombajnu

Postprzez bobytempelton » Pn, 1 grudnia 2014, 20:47

Jak nie bierzesz na jakiś program to ja bym brał, 70-80-tys drogą nie chodzi, a przez 2 lata nie mógł zgnić, może lekki nalot ale po sezonie będzie się świecił, 2 letni 60godz nóweczka jak dla mnie.
bobytempelton
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 107
Obrazki: 63
Dołączył(a): Pt, 6 grudnia 2013, 17:52
Lokalizacja: Swiętokrzyskie Opatów
Numer GG: 33860696

Re: Zakup popokazowego kombajnu

Postprzez zyrafa » Pn, 1 grudnia 2014, 22:24

A faktycznie mieli chyba jeszcze 3 sztukę, bo jeden z 2013 na 100% miał krótką rurę i bez elektrycznych sit. I ponoć na początku listopada był sprzedany ale myślałem że może mnie podpuszczają. Mimo wszystko 480 tys w tej konfiguracji to za dużo jak za 2013 do tego rozkręcany jeśli faktycznie wyciągnęli mu przystosowanie do kukurydzy. Jeszcze sprawdź czy czasem wyświetlacz jest dotykowy bo tamten z 2014 nie miał i mieli to wymienić a do kukurydzy miał fabryczne bo nawet klawisze miał na przemian grube i drobne dziury.

Ten o którym ja mówię z 2014 został kupiony w Białej o 12000 zł drożej niż w rol-brat z powodu właśnie tego że nie był rozkręcany do montażu przystosowania kukurydzianego i tych klawiszy oraz opony miał lepszej firmy.

To jak mówisz że na pewno rozkręcany, 2013 r, duży zbiornik i długa rura, bez wagi i wilgotnościomierza, sita elektryczne ale nie HP, opony pewnie michelin bo te dwa inne miały właśnie michelin to ja bym więcej jak 450 tys za niego nie dał. Najlepiej to im zaproponuj 440 tys i w razie co podrzuć 5000 i 5000.
zyrafa
Zaczynający przygodę
 
Posty: 80
Obrazki: 23
Dołączył(a): Pn, 6 sierpnia 2012, 21:51

Re: Zakup popokazowego kombajnu

Postprzez chomik111 » Wt, 2 grudnia 2014, 15:52

bobytempelton napisał(a):Jak nie bierzesz na jakiś program to ja bym brał, 70-80-tys drogą nie chodzi, a przez 2 lata nie mógł zgnić, może lekki nalot ale po sezonie będzie się świecił, 2 letni 60godz nóweczka jak dla mnie.

Nie biorę na program bo mi ciocia unia nie da takiego kombajnu to raz, a dwa teraz trzeba mieć GVA i inne to nie uśmiecha mi się w to pchać. Sporo kasy dla tego zastanawiam się na pokazowym 60 h silnik maszyna 20 h to całe nic dobrze dotarty. Nie podoba mi się tylko jego mycie i dwa lata stania na dworze..

zyrafa napisał(a):A faktycznie mieli chyba jeszcze 3 sztukę, bo jeden z 2013 na 100% miał krótką rurę i bez elektrycznych sit. I ponoć na początku listopada był sprzedany ale myślałem że może mnie podpuszczają. Mimo wszystko 480 tys w tej konfiguracji to za dużo jak za 2013 do tego rozkręcany jeśli faktycznie wyciągnęli mu przystosowanie do kukurydzy. Jeszcze sprawdź czy czasem wyświetlacz jest dotykowy bo tamten z 2014 nie miał i mieli to wymienić a do kukurydzy miał fabryczne bo nawet klawisze miał na przemian grube i drobne dziury.

Ten o którym ja mówię z 2014 został kupiony w Białej o 12000 zł drożej niż w rol-brat z powodu właśnie tego że nie był rozkręcany do montażu przystosowania kukurydzianego i tych klawiszy oraz opony miał lepszej firmy.

To jak mówisz że na pewno rozkręcany, 2013 r, duży zbiornik i długa rura, bez wagi i wilgotnościomierza, sita elektryczne ale nie HP, opony pewnie michelin bo te dwa inne miały właśnie michelin to ja bym więcej jak 450 tys za niego nie dał. Najlepiej to im zaproponuj 440 tys i w razie co podrzuć 5000 i 5000.


Na razie dam im odpocząć parę dni, zobaczę ile wycenią nowego, pomyśle zastanowię się po szukam po innych dilerach i podejmę decyzję. bo jeśli jest tak jak mówisz, że takie cwaniaki z tą kukurydza itp to już mam argument na nich..
chomik111
Zaczynający przygodę
 
Posty: 58
Obrazki: 66
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:43
Lokalizacja: Lubelskie


Powrót do Wybór kombajnu

cron