Kombajn od Korbanków.

Kombajn od Korbanków.

Postprzez wyrzyk66 » So, 9 czerwca 2012, 09:37

Witam ! :)

Jesteśmy zainteresowani kombajnem MF ACTIVA-7240 , od Korbanków w wersji golas z heder 4,80 , przystawką do rzepaku i wózkiem na heder . Czy macie może jakieś zastrzeżenia co do Korbanków , bo nie którzy mnie już ostrzegali ale chcę złapać opinii z całej Polski . I jeżeli ktoś zna cenę tego kombajnu to prosiłbym.... :)
Avatar użytkownika
wyrzyk66
Zaczynający przygodę
 
Posty: 19
Obrazki: 10
Dołączył(a): So, 9 czerwca 2012, 09:33
Lokalizacja: Warmia

Re: Kombajn od Korbanków.

Postprzez Guzik » So, 9 czerwca 2012, 09:49

Czemu tylko 170 km
Guzik
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 298
Obrazki: 113
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 14:11
Lokalizacja: Powiat Gdański
Numer GG: 33067550

Re: Kombajn od Korbanków.

Postprzez gonzo » So, 9 czerwca 2012, 09:52

A co da opinia z całej Polski skoro teraz mają sieć dealerską ;)
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Kombajn od Korbanków.

Postprzez wyrzyk66 » So, 9 czerwca 2012, 09:57

@Guzik - A po co większy na 80 hektarów rzepaku i zbóż ? :)

@gonzo - No ale można mniej więcej porównać opinię . ;)

Ktoś z panów zna cenę kombajnu MF Activa 7240 ? :)
Avatar użytkownika
wyrzyk66
Zaczynający przygodę
 
Posty: 19
Obrazki: 10
Dołączył(a): So, 9 czerwca 2012, 09:33
Lokalizacja: Warmia

Re: Kombajn od Korbanków.

Postprzez slawny sarmata » So, 9 czerwca 2012, 12:22

popytaj sie u dealerow valtry o challengera bo to jest to samo tylko w innym opakowaniu, chocby dla porownania ceny:)
Avatar użytkownika
slawny sarmata
Zaczynający przygodę
 
Posty: 41
Obrazki: 4
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 06:46
Numer GG: 6399865

Re: Kombajn od Korbanków.

Postprzez MECHANIZATOR » So, 9 czerwca 2012, 15:43

Laverda to też to samo co MF, Fendt i Challanger tak że można kupić to samo tylko że taniej :P

z korbankami to ponoć różnie bywa - zdarzało się że maszyna od dealera do rolnika na własnych kołach jechała
Avatar użytkownika
MECHANIZATOR
Zasłużony dla forum
 
Posty: 217
Obrazki: 32
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 14:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Kombajn od Korbanków.

Postprzez gonzo » So, 9 czerwca 2012, 16:13

Z Laverdą zrobił się problem bo żeby nie było konkurencji tak załatwili że nie ma przedstawicielstwa o ile się nie mylę
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Kombajn od Korbanków.

Postprzez deer » So, 9 czerwca 2012, 17:01

Jedna podstawowa rada - cokolwiek u nich wynegocjujesz, żadaja tego na piśmie przed podpisanie umowy i wpłatą zaliczki, choc by to była najmniejsza pierdołą. Przy targowaniu się jak już nie chcą obniżyć ceny to, wołaja żeby co dorzucili, jaką kamerkę, choć by filtry olej - ale wszystko niech dają na piśmie.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Kupię żuka PickUp-a
Avatar użytkownika
deer
Zasłużony dla forum
 
Posty: 115
Obrazki: 149
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 17:56

Re: Kombajn od Korbanków.

Postprzez Avendrion » N, 10 czerwca 2012, 08:45

Ja bym od nich nic nie brał bo nas już raz wrobili. Zaliczki wpłacone na ciągnik a Korbanek chce więcej kasy bo euro podskoczyło. Skończyło się na tym, że nie dostaliśmy fakturki, nie mogliśmy przelać reszty pieniędzy i Korbanek nie wydał ciągnika.
Wczoraj jeszcze facet opowiadał, że zamawiał u nich rozrzutnik obornika wynegocjował cenę z przedstawicielem na 79 tys netto a do domu przyszła fakturka na 80 tys.
Na nich trzeba uwazać.
Avatar użytkownika
Avendrion
Zaczynający przygodę
 
Posty: 22
Obrazki: 282
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 13:53

Re: Kombajn od Korbanków.

Postprzez wyrzyk66 » N, 10 czerwca 2012, 08:47

Z tych kombajnów podchodzących pod Active , to pewnie Challenger lub Fendt jest najdroższy , także te na samym starcie odpadają . Jednak nas zainteresował MF 7240 i będziemy szli w jego kierunku , w poniedziałek jedziemy do filii Korbanków w Pasłęku . A tak w ogóle to dzięki za rady co do tego pisania na papierku. Jestem ciekaw jaka będzie szerokość kombajnu z kołami bliźniaczymi przy hederze 4,80.
Avatar użytkownika
wyrzyk66
Zaczynający przygodę
 
Posty: 19
Obrazki: 10
Dołączył(a): So, 9 czerwca 2012, 09:33
Lokalizacja: Warmia

Re: Kombajn od Korbanków.

Postprzez MECHANIZATOR » N, 10 czerwca 2012, 09:38

U korbanków tak się dzieje bo nie zatrudniają oni swoich pracowników tylko każdy prawie jest na samozatrudnieniu czyli jak by nie patrzeć osobna firma

@TiV sprawdź czy nie masz gdzieś w okolicy dealera co ma w ofercie Laverde bo to naprawdę ten sam kombajn (nawet robiony przez tych samych ludzi w tej samej fabryce) i pewnie tańszy - chociaż z tego co szukam w necie chyba się ta firma od nas wycofała :/ kiedyś agroma-poznań miała te kombajny w ofercie ale teraz patrzę że już nie mają
Avatar użytkownika
MECHANIZATOR
Zasłużony dla forum
 
Posty: 217
Obrazki: 32
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 14:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Kombajn od Korbanków.

Postprzez wyrzyk66 » N, 10 czerwca 2012, 09:50

W Agromie Olsztyn , pare latek temu był kombajn Challenger , ale teraz same Claasy , być może na Bartoszyce jest jakiś dealer Laverdy , bo tam jest w sumie Romanowski - dealer McCormicków :).
Ostatnio edytowano N, 10 czerwca 2012, 19:01 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Class to jest po angielsku klasa, jeśli chodziło Ci o markę kombajnów to poprawie pisze się Claas.
Avatar użytkownika
wyrzyk66
Zaczynający przygodę
 
Posty: 19
Obrazki: 10
Dołączył(a): So, 9 czerwca 2012, 09:33
Lokalizacja: Warmia

Re: Kombajn od Korbanków.

Postprzez michalk » Pn, 18 czerwca 2012, 20:18

w miechowie wiem ze był diler laverdy i landiniego wiec mozesz poszukac.
michalk
Zaczynający przygodę
 
Posty: 40
Obrazki: 91
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 19:54

Re: Kombajn od Korbanków.

Postprzez ryba » Pn, 18 czerwca 2012, 20:39

Z tymi cenami to jest różnie, jedni mówią, że Laverda była tańsza, inni że Fendt jest droższy od MF, a to wszystko zależy od aktualnych uwarunkowań rynkowych. Po pierwsze cena kombajnów MF i Fendta jest taka sama, wybór to tylko kwestia gustu, upodobań lub tego co na podwórku stoi. Ceny są różne, ja zapłaciłem za Fendta bliźniaczego z MF-em 7240, 335 tys., a pół roku później przyjeżdża koleś, który chce obejrzeć kombajn bo kupuje taki sam, podobnie wyposażony i mówi że płaci 360 tys. i to za popokazowy, więc nie ma reguły, tym bardziej, że później podobno spadła cena. Z tego co wiem kupiłem w najlepszym okresie, kiedy Korbanek miał prawdopodobnie tzw. pomoce z fabryki na rozpoczęcie sprzedaży i mógł zaoferować te maszyny dużo taniej niż zachodni dilerzy.
Co do kontaktów handlowych z firmą Korbanek to stosując się do rad w powyższych postach (szczególnie tego, żeby wszystko było na piśmie) nie ma większych powodów do narzekania, szczególnie, że przy dobrych układach z przedstawicielem ich oferty na wiele maszyn potrafią porządnie przebić ceny konkurencji (po negocjacjach i odwiedzinach u wielu dilerów) w moim przypadku o ok 6-7% co przy sumie około 50000 zł za maszynę jest już dość pokaźną kwotą.
C
Ostatnio edytowano Wt, 19 czerwca 2012, 21:13 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówka
ryba
Zaczynający przygodę
 
Posty: 27
Obrazki: 7
Dołączył(a): Pn, 18 czerwca 2012, 06:18
Lokalizacja: Kujawy
Numer GG: 3495119

Re: Kombajn od Korbanków.

Postprzez AgropolSokolowoTV » So, 26 lipca 2014, 08:53

MECHANIZATOR napisał(a):Laverda to też to samo co MF, Fendt i Challanger tak że można kupić to samo tylko że taniej :P

z korbankami to ponoć różnie bywa - zdarzało się że maszyna od dealera do rolnika na własnych kołach jechała


Jak jest blisko to co to za problem...
Ciągniki główne które posiadam (i ich modele pamiętam):

- John Deere 8320- Fendt 936 x5- Fendt 820- Fendt 818- Fendt 309 Ci- Massey Fergusson 7495- Deutz Fahr Agrotron 260- Same Iron 200
Avatar użytkownika
AgropolSokolowoTV
Zaczynający przygodę
 
Posty: 19
Obrazki: 2
Dołączył(a): Pt, 20 czerwca 2014, 14:14
Lokalizacja: Sokołowo


Powrót do Wybór kombajnu