Automatyczne zamykanie kurnika

Wszystko o ptakach

Automatyczne zamykanie kurnika

Postprzez jarko212we » Cz, 29 marca 2018, 12:03

Automatyczne zamykanie/otwieranie kurnika...

Jak w temacie, zamierzam produkować taki system, opierający się na sterowaniu czasowym. Wiem, że hodowla kur, to miłe zajęcie, jednak wymagające dużej odpowiedzialności. Jak wiadomo, kury są delikatnymi i raczej bezbronnymi zwierzętami. Nie każdy ma mnóstwo wolnego czasu aby o odpowiedniej porze otworzyć, bądź zamknąć kurnik. Większość miłośników kur, zapewne pracuje, a już najtrudniej, gdy praca odbywa się w systemie zmianowym. Wracając późno z pracy, możemy zastać pusty kurnik, albo rannych i zabitych po stoczonej walce z intruzem. Proponuję "inteligentne drzwi", które otworzą się i zamkną o wybranych przez nas godzinach. 
Proszę wyrażać swoje opinie i zainteresowanie na ten temat.

Pozdrawiam, 

Jarosław
jarko212we
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 29 marca 2018, 11:58
Lokalizacja: łódzkie

Re: Automatyczne zamykanie kurnika

Postprzez gonzo » Pn, 2 kwietnia 2018, 13:36

Dla napalonych hobbystów może to być coś ciekawego, do kurników przemysłowych raczej tego nie wciśniesz.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Automatyczne zamykanie kurnika

Postprzez franeq » Pn, 3 września 2018, 11:53

Pomysł fajny, jeśli chodzi np o otwieranie kurnika, ale z tym zamykaniem może być już gorzej, bo czasem się może zdarzyć, że któraś kura nie wjedzie do środka.
franeq
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 3 września 2018, 10:46
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Drób