Warchlaki duński-jaki status

Warchlaki duński-jaki status

Postprzez Jasiupila » Cz, 5 października 2017, 18:30

Witam!!!
Zamierzam nabyć niedługo (na początku listopada) warchlaki z Danii. Pytanie jaki status wybrać. Obdzwoniłem różnych dostawców i co jeden to inaczej gada. Budynek, do którego mają trafić, to była stodoła którą przerobiliśmy i od 15 lipca tuczą tam się polskie warchlaki. Ale że w okolicy, kto Duńczyka spróbował, nie chce już innego (przyrostu, małe zużycie paszy, dobre wybicie, etc.), cena jest co raz to niższa więc i ja chcę spróbować i ten jeden rzut bynajmniej upaść duńskich. O ile w krowach z Danii mam bogate doświadczenie, o tyle na świniach stamtąd się nie znam. Ja byłem napalony na ten najlepszy status, SPF Blau, ale każdy, którego obdzwoniłem mówił mi, że jak tam były w tym budynku świnie to już czystego się nie opłaca. Zazwyczaj zalecali SPF Blau+Myco, jeden mówił, że PRRS wystarczy, ale mój weterynarz mówi, że jak to przyjedzie to on już u mnie nie leczy, jeszcze inny mówił, żeby do tych statusów za bardzo uwagi nie przykładać. A co na to wy, praktycy, co byście zalecali??? Może pierniczyć statusy, wziąć towarówkę???
Jak już byście coś polecali to też moglibyście jakiegoś dobrego dostawcę zapodać ;) Potrzebuje tego nie wiele, 140 sztuk, ale na tyle budynek pozwala, a ma być CPP.
Dzięki za każde spostrzeżenie.
JW
Jasiupila
Zaczynający przygodę
 
Posty: 62
Obrazki: 213
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 20:35

Re: Warchlaki duński-jaki status

Postprzez Wielkopolanin » Cz, 5 października 2017, 19:01

Jasiu odezwij się na pw to podrzuce Ci nr. który ja kupuje nie jest to najwyższy status ale u mnie się sprawdza. Spf blau +vac (czyli teoretycznie stado nie jest wolne od PRRS) Do mnie trafił pierwszy raz z konieczności i już chyba zostanie - robie nim drugi rzut i jeszcze nie miałem tak dobrych wyników, a przy tym jest tańszy od wyższych statusów.
Wielkopolanin
Zaczynający przygodę
 
Posty: 19
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 21:14

Re: Warchlaki duński-jaki status

Postprzez Jasiupila » Pt, 6 października 2017, 20:41

A te statusy z AP to o co tam dokładnie chodzi??? Bardzo dużo tego jest, a jest 10-15 zł tańszy od czystego. W sumie dużo niedużo, 1400-2000 zł na całym rzucie.
Jasiupila
Zaczynający przygodę
 
Posty: 62
Obrazki: 213
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 20:35

Re: Warchlaki duński-jaki status

Postprzez Dograne.pl » Pn, 9 października 2017, 21:35

Info z giełdy https://dograne.pl: 2950 - ilość warchlaków w ofertach sprzedaży dostawców wg stanu na dzisiaj.

W dopasowanych ofertach można dostawcy podać jakiego statusu, szczepień, zabiegów i innych warunków się oczekuje.
Dograne.pl
FIRMA
 
Posty: 7
Dołączył(a): N, 28 maja 2017, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze


Powrót do Trzoda chlewna