Trzoda chlewna

Trzoda chlewna

Postprzez lewy94-8$ » Pt, 9 listopada 2018, 19:49

Witam pszystkich użytkowników Fpr. Moje pytanie głównie skierowane jest do producentów trzody chlewnej. Obecnie jesteśmy producentami bydła ale nie o tym. Chcemy wejść w masowy tucz warhlakow z zakupu. Prosił bym o jakieś sprawdzone kontakty odnośnie zakupu warhlaka lub namiar na firmy się tym zajmować. W internecie jest dużo ale nw które są sprawdzone. Chciałbym się dowiedzieć jak z opłacalnościa tuczu na kupnie gotowej paszy?Czy lepiej tuczyc na swoim zborzu i tylko dodatki kupować. Z góry dzięki za inrofamcje. Pozdrawiam..
lewy94-8$
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 29 stycznia 2014, 21:22

Re: Trzoda chlewna

Postprzez lukaczmarek » So, 10 listopada 2018, 08:45

No w tej chwili opłacalność jest taka że mniejwiecej 50 zł do sztuki trzeba dołożyć z własnej kieszeni
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Trzoda chlewna

Postprzez dyziol28 » Wt, 11 grudnia 2018, 14:28

Na pewno lepiej i ekonomicznej jest tuczyc na swoim zbożu tylko musisz mieć naprawdę dobrze zbilansowana pasze ale niestety dużo więcej pracy niż na gotowej paszy. Jednak zgadzam się z kolego wyżej że w tym roku w ogóle nie opłaca się tuczyc świń. Ja miałem 40 loch w cyklu zamkniętym i już zlikwidowalem w tym roku wszystkie
. Bo niestety ale cały rok dokładam do interesu. Zostało mi jeszcze jakieś 300szt do tuczu. Jak cena się nie stabilizuje i nie zrobią pożądku ż ASF to na pewno w 2019 roku nie będę zasiedlal chlewni.
dyziol28
Zaczynający przygodę
 
Posty: 17
Obrazki: 186
Dołączył(a): Śr, 18 maja 2016, 18:39
Lokalizacja: Jędrzejów;Świętokrzyskie

Re: Trzoda chlewna

Postprzez Alien35 » Cz, 7 lutego 2019, 14:12

Opłaca się może i bardziej, ale wtedy masz więcej do roboty. Tak, jak napisał dyziol28 - zbilansowana dieta to klucz do sukcesu.
Alien35
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 7 lutego 2019, 14:08
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Trzoda chlewna