Polska czerwono-biała (ZR)

Czyli rasy bydła

Polska czerwono-biała (ZR)

Postprzez mich889 » Pt, 31 maja 2013, 17:55

Witam, mam do Was Forumowiczów kilka pytań:
-Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia lub zna kogoś kto hoduje bydło rasy polskiej czerwono-białej (ZR)?
-Jak wygląda realizacja programu ochrony zasobów genetycznych w tej rasie od strony hodowcy (jakie warunki musi spełniać aby w nim uczestniczyć itp.)
-Czy opłacało by się Waszym zdaniem użytkować to bydło jako mięsne, i czy byłaby w takim wypadku możliwość uzyskiwania do nich dopłat??
Pytam się, bowiem zastanawiam się nad tego typu hodowlą i nie wiem czy iść w tym kierunku czy zająć się hodowlą bydła typowo mięsnego, w związku z czym mam dylemat.
Pozdrawiam
mich889
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 31 maja 2013, 17:20
Lokalizacja: Opolskie

Re: Polska czerwono-biała (ZR)

Postprzez qazxw » So, 16 listopada 2013, 21:18

Odświeżam bo też chcę to samo zrobić. Sąsiad ma RP ale to mniejsze i mało mleka daje (ale i mniej wymagające) a ZR większe ogólnie i bardziej by było chodliwe jeśli chodzi o opas i ogólnie sprzedaż cieląt no i 1tys daje więcej mleka.
Avatar użytkownika
qazxw
Zaczynający przygodę
 
Posty: 52
Dołączył(a): Cz, 11 lipca 2013, 16:07
Lokalizacja: Małopolska
Numer GG: 48250882

Re: Polska czerwono-biała (ZR)

Postprzez mich889 » Pt, 10 stycznia 2014, 23:21

A możesz opisać jak to wygląda u Twojego sąsiada z realizacją POZG?? Głównie chodzi mi o to jak to wygląda z tą oceną użytkowości mlecznej, bo jeśli miało by to przebiegać dokładnie wg. zasad PFHBiPM to przy użytkowaniu tych krów jako mamki byłoby to niestety trochę kłopotliwe
mich889
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 31 maja 2013, 17:20
Lokalizacja: Opolskie


Powrót do Genetyka