Kontraktowy chów bydła opasowego

Kontraktowy chów bydła opasowego

Postprzez wacek21 » N, 27 stycznia 2013, 20:25

Temat zakładam z ciekawości, chciałbym się dowiedzieć czy ktoś "bawił" się w takie rzeczy. Na innych forach jest głośno o chowie kontraktowym, ale po oddaniu towaru nagle nastaje cisza...
Znalazłem 2 firmy, które zajmują się tego typu kontraktacją
http://www.zodar.pl/partnerzy.html
http://sokolow.pl/pl/o_firmie/5,surowce ... ukcji.html
Podzielcie się ze mną spostrzeżeniami.
Avatar użytkownika
wacek21
Moderator
 
Posty: 64
Obrazki: 51
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:40
Lokalizacja: Śląsk cieszynski
Numer GG: 11734378

Re: Kontraktowy chów bydła opasowego

Postprzez padalec » N, 3 marca 2013, 15:44

@wacek21 - "zabawilismy" sie w to dwa lata temu.Dla mnie pierwsze to i ostatnie .
" Sokołów S.A. zapewnia uczestnikom programu atrakcyjne warunki finansowania zakupu cieląt, doradztwo oraz pomoc w zabezpieczeniu w cielęta do opasu." - to cytat ze strony Sokolowa."Atrakcyjne" warunki finansowania polegają na tym,że jak nie masz swojej gotówki na zakup cielaków to musisz sobie sam "wydeptać" kredyt na ich kupienie w banku PKO SA,a zapewniam Cię ,że nachodzisz sie niemało.Doradztwem mi nie służyli,zresztą ja ich nie pytałam,bo każdy rolnik wie jak obchodzić się z cielakiem,a pomoc w zabezpieczeniu dostawy cieląt do opasu polegała na tym,że półtora miesiąca wydzwaniałam za cielakami,wskazany przez Sokołów dostawca(tam tez chyba niezłe lody kręcą) w końcu przywiózł mi zwierzęta ,ale większość z nich z mięsnych miała tylko rudy kolor sierści,no i to ,że niemało kosztowały.Po fakcie poinformowano mnie,że mogę sobie cielaki załatwić we własnym zakresie.Cała ta pomoc Sokołowa polegała na tym,że dwa razy był ich przedstawiciel i spisał numery cielaków.Cztery mi zdechły na płuca,żeby już nie babrać się w dokumentacji załatwiłam sobie cztery cielaki bez paszportów(czarno - białe hf,bo takie akurat były),i w momencie sprzedaży nikt nie sprawdzał,że w paszporcie stoi jak byk,że rasa np.SIM a byk to książkowy okaz HF mlecznego!!Musisz tez je ubezpieczyć,ale to ubezpieczenie jest tylko na wypadek pożaru,powodzi czy innej klęski,bo jak moje te cztery wykorkowały to okazało się ,że od choroby możesz też ubezpieczyć ale o wiele,wiele drożej.
Trzyma Cię umowa,że bydlę musisz sprzedać co do dnia jego urodzin,po dzień po jego drugich urodzinach tracisz na cenie,a gdybyś chciał umowę zerwać i sprzedać opasa komu innemu bulisz 500 zł kary od sztuki.
Tak to u mnie wyglądało.Obecnie kupuję cielaki we własnym zakresie,o wiele taniej i ja sobie szukam odbiorcę,który mi pasuje.
padalec
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): N, 3 marca 2013, 15:22

Re: Kontraktowy chów bydła opasowego

Postprzez pioter » Pt, 8 marca 2013, 21:55

mam umowę z Sokołowem od 2008 roku, zdecydowanie nie polecam, przy obecnej cenie Sokołów płaci ok 500zł/szt mniej niż konkurencja. Lepiej brać kredyt w banku na cielęta i sprzedać tam gdzie lepiej płacą.
Ostatnio edytowano Pt, 8 marca 2013, 23:29 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówki
18 południk.
pioter
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 240
Obrazki: 538
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 17:21

Re: Kontraktowy chów bydła opasowego

Postprzez e1leex » Pt, 8 marca 2013, 23:56

Znajomy pół roku walczył o pieniądze za bydło, 2 lata pracy a na koniec trzeba o pieniądze walczyć. Powiem tak, nikt za darmo Ci zwierząt nie wstawi i też muszą na tym zarobić.
Avatar użytkownika
e1leex
Zaczynający przygodę
 
Posty: 14
Obrazki: 1
Dołączył(a): Cz, 21 lutego 2013, 16:31
Numer GG: 366250

Re: Kontraktowy chów bydła opasowego

Postprzez pioter » So, 9 marca 2013, 06:56

Akurat Sokołów jest zawsze wypłacalny, od 10 lat pieniądze zawsze były w terminie. Za darmo nikt Ci cieląt nie wstawia, jak kolega pisał wyżej, trzeba iść do PKO.
18 południk.
pioter
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 240
Obrazki: 538
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 17:21

Re: Kontraktowy chów bydła opasowego

Postprzez padalec » Pn, 11 marca 2013, 23:10

Zakłady mięsne Kobylin wstawiają "za darmo" cielaki i placą potem 5 zł od kilograma przyrostu.Trzeba "wziąć" co najmniej 20 sztuk,ale mi sie wydaje nie jest to super interes.A gdybyś chciał sobie kupić od nich mięsnego cielaka to ceny mają powalające.Od 1400 wzwyż i też nie wiadomo co z nich za super opasy wyrosną.
Ostatnio edytowano Pn, 11 marca 2013, 23:25 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia
padalec
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): N, 3 marca 2013, 15:22

Re: Kontraktowy chów bydła opasowego

Postprzez GRkowalczyk » Wt, 30 lipca 2013, 11:35

Witam. Szukam inf na temat kontraktacji w zmbm kobylin. Czytałem na innych forach o tym ale widze ze tutaj tez sa osoby które kontraktuja. Chciałbym sie dowiedziec jak wygląda sprawa z transportem i czy samemu mozna wybrac cielaki??
GRkowalczyk
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 30 lipca 2013, 11:30
Lokalizacja: Namysłow


Powrót do Bydło