Folia podkładowa transparentna

Folia podkładowa transparentna

Postprzez Pawel20 » Pn, 19 sierpnia 2013, 16:31

"Zastosowanie foli transparentnej optymalizuje proces zakiszania. Folia ta jest lżejsza i bardziej elastyczna dlatego lepiej przyciąga i dopasowuje się do nierówności silosu. Dzięki efektowi adhezji folia podkładowa przylega optymalnie do kiszonki zapobiegając przedostawaniu się powietrza pomiędzy folię kiszonkarską a kiszonkę. Przy nieznacznym uszkodzeniu folii kiszonkarskich folia podkładowa zapobiega tworzeniu się komór powietrznych i tworzy dodatkowe zabezpieczenie.
Blattin


Chciałem się zapoznać z waszymi opiniami na temat jej stosowania. Czy kupujecie specjalne dedykowane do kiszonek folie http://allegro.pl/folia-podkladowa-kisz ... 62821.html, czy inne zwykłe przezroczyste cienkie niekoniecznie przeznaczone do okrywania pryzmy. Zamierzamy w tym roku okryć dodatkowo letnią pryzmę taką folia, gdyż przy wysokich temperaturach powstaje tzw kożuch czyli 7-10 cm zagrzanej kiszonki. Dziki, susza... sezon kiszonkowy tuż, tuż, trzeba ogarniać powoli temat.
Ostatnio edytowano N, 25 sierpnia 2013, 21:12 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówki
Pawel20
Zaczynający przygodę
 
Posty: 49
Obrazki: 58
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 19:29

Re: Folia podkładowa transparentna

Postprzez cubiedoo » So, 4 stycznia 2014, 21:50

W tym roku zastosowałem po raz pierwszy folię transparentną, taką niby specjalnie na kiszonki. Na nią położyłem dość drogą folię z JBS-u. Kiszonka udała się super, nie ma strat nawet po bokach(a nie było jeżdżone tylko ugniatane łyżką ładowarki teleskopowej i ładowacza czołowego), tylko nie wiem czy to zasługa foli podkładowej, głównej, czy dobrego inokulanta- pewnie wszystkiego po trochę...

Jeśli tworzy się kożuch na górze to może spróbuj zastosować jakiś inokulant w rozsądnym stosunku cena/jakość, ewentualnie kwas propionowy tylko to już jest dość droga zabawa. Folia podkładowa moim zdaniem niewiele pomoże przy wtórnej fermentacji, bo rozumiem że po otworzeniu pryzmy kożucha nie było?
cubiedoo
Zaczynający przygodę
 
Posty: 17
Obrazki: 6
Dołączył(a): Śr, 7 sierpnia 2013, 23:21
Lokalizacja: Polska

Re: Folia podkładowa transparentna

Postprzez rolstudent » So, 4 stycznia 2014, 22:29

to raczej zasługa tej drogiej foli z jbs, trifolium m plus to naprawdę dobra folia ale i droga,

o transparentnej powiem coś za 2 miesiące wtedy odkryje sianokiszonkę przykryta folia blatin,
a zakiszasz mikrobiologiczny nie pomoże na kozuch z góry, tu wina leży albo po stronie foli na co ja stawiam, albo złe dociśniecie foli ,
rolstudent
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 286
Obrazki: 20
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2012, 21:11


Powrót do Bydło