John Deere 6200 Problem z ogrzewaniem kabiny

John Deere 6200 Problem z ogrzewaniem kabiny

Postprzez pallki » Wt, 3 lutego 2015, 16:31

Witam.
Mój problem wygląda następująco. O tusz dość niedawno kupiłem JD 6200 z 1995r naprawdę w dobrym stanie ale ma jeden minus gdy już silnik się rozgrzeje przy pracy to zaczyna również wdmuchiwać przez wentylacje gorące powietrze . Bez różnicy czy mam gałkę od chłodzenia przekręconą na zimne powietrze i nawiew wyłączony to i tak z kratek wentylacyjnych bije gorące powietrze . . Nie mam pomysłu czym to jest spowodowane a nie znalazłem uszkodzonego kanału wentylacyjnego ani nic podobnego .POMOCY!!
Avatar użytkownika
pallki
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 3 lutego 2015, 16:04
Lokalizacja: Iława

Re: John Deere 6200 Problem z ogrzewaniem kabiny

Postprzez majran » Wt, 3 lutego 2015, 19:50

Jak które kanały sprawdzałeś? Wiesz ile ich jest i gdzie przebiegają? Wentylator jest pod siedzeniem, stamtąd rozchodzi się powietrze na całą kabinę. Jesli sprawdziłeś przewody pod podłogą to jeszcze zostaje sprawdzić szczelność komory pod siedzeniem. Wentylator działa nonstop, czy to tylko wymuszony podmuch powietrza?
Avatar użytkownika
majran
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 140
Obrazki: 34
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 21:17
Lokalizacja: Pałuki wielkopolska
Numer GG: 10201673

Re: John Deere 6200 Problem z ogrzewaniem kabiny

Postprzez pallki » Śr, 4 lutego 2015, 15:47

Sprawdziłem komorę pod siedzeniem . I nic tam nie znalazłem pękniętego lub rozszczelnionego tylko zawór sterujący przepływem cieczy do nagrzewnicy nie domykał się minimalnie . Chociaż wątpię że to było tego przyczyną . A co do kanałów to niema ich zbyt dużo. Wlot powietrza zaczyna się na dachu potem dosyć prosto idzie do komory pod siedzeniem i od tond kawałek pod spodem na zewnątrz i wchodzi w kokpit kierownicy i tam są główne nawiewy . a co do wentylatorów to nie działają non stop tylko po włączeniu wymuszają podmuch . Nie wiem co by tu jeszcze sprawdzić i co może być tego przyczyną . Musiał bym rozebrać chyba kokpit pod kierownicą bo tam może być jakaś nieszczelność ale ale nie łatwo się do tego wszystkiego dobrać .

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ??
Avatar użytkownika
pallki
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 3 lutego 2015, 16:04
Lokalizacja: Iława


Powrót do John Deere 6x00 - 8x00