Godziny a motogodziny

Niewymienione wyżej

Godziny a motogodziny

Postprzez LukaszC5 » Cz, 10 grudnia 2015, 22:14

Witam
Jak to jest z tymi godzinami i motogodzinami w ciągnikach,wszystkie ciągniki spoza bloku wschodniego mają przebieg w godzinach czy zaczęło się to od jakiegoś tam roku czy w każdej marce jest inaczej?
I czy to prawda że jak ciągnik ma 10 tyś godzin to motogodzin ma maksymalnie 3-4 tyś bo taka jest rozbieżność między tymi jednostkami?
LukaszC5
Zaczynający przygodę
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pt, 16 sierpnia 2013, 20:41
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Godziny a motogodziny

Postprzez gonzo » Pt, 11 grudnia 2015, 09:06

Sprawa jest jeszcze bardziej zagmatwana, to nawet nie są godziny a wyimaginowane przez danego producenta "jednostki". Stąd się wzięły tak długie czasookresy miedzy wymianami oleju w silniku. U jednych godzina trwa godzinę u innych nawet mniej :crazy: MTH to godzina pracy przy obrotach nominalnych, biorąc więc pod uwagę mieszany tryb pracy to na jedną mth można przyjąć zależnie od charakterystyki pracy 1,2 do 1,7 godziny zegarowej :think: Źle myślę ??
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Godziny a motogodziny

Postprzez lukaczmarek » Pt, 11 grudnia 2015, 10:40

W pronarze myślę że można przyjąć nawet 2 h na 1 mth
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Godziny a motogodziny

Postprzez limousine » Pt, 11 grudnia 2015, 18:23

gonzo napisał(a):Sprawa jest jeszcze bardziej zagmatwana, to nawet nie są godziny a wyimaginowane przez danego producenta "jednostki". Stąd się wzięły tak długie czasookresy miedzy wymianami oleju w silniku. U jednych godzina trwa godzinę u innych nawet mniej :crazy: MTH to godzina pracy przy obrotach nominalnych, biorąc więc pod uwagę mieszany tryb pracy to na jedną mth można przyjąć zależnie od charakterystyki pracy 1,2 do 1,7 godziny zegarowej :think: Źle myślę ??

Motogodzina jest zależna od obrotów silnika. Przy obrotach znamionowych godzina zegarowa powinna równać się motogodzinie. Troche te widełki za małe podałeś bo np przy 800 rpm motogodzina będzie lecieć prawie trzy zegarowe.

Mógłbyś powiedzieć coś więcej o przypadkach gdzie godzina godzinie nie równa.
Chłop śpi, a mu samo rośnie:)
Avatar użytkownika
limousine
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 109
Obrazki: 157
Dołączył(a): Wt, 12 czerwca 2012, 22:03
Lokalizacja: łódzkie


Powrót do Inne