Serwis klimatyzacji w ciągnikach

Niewymienione wyżej

Serwis klimatyzacji w ciągnikach

Postprzez Andrzej10 » N, 23 listopada 2014, 20:08

W zawiązku z faktem ze mój nowy nabytek ma uszkodzone przewody od klimy i opaloną sprężarkę wertuje internet w poszukiwaniu fachmana w okolicy Lublina, Puław co zajmuje się dorabianiem przewodów i serwisem sprężarek. Zależało by mi na kimś pewnym co przyjedzie przejrzy całość dorobi czego brak i napełni układ. Skoro w maszynie jest to jak że przyjemne wyposażenie fajnie jak by działało. Za wszelkie namiary z góry dziękuję. Pozdrawiam
Andrzej10
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 197
Obrazki: 50
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Serwis klimatyzacji w ciągnikach

Postprzez Przemo85 » N, 23 listopada 2014, 20:14

Też szukam takiej osoby tylko z Kujawsko-pomorskiego bo mi w Valtrze przy jednym z przewodów metalowa końcówka(kolanko) się rozszczelniła. Jakby ktoś miał namiary na taką osobę to proszę zapodać albo tu albo na priv
Przemo85
Zaczynający przygodę
 
Posty: 66
Obrazki: 151
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 21:39
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Re: Serwis klimatyzacji w ciągnikach

Postprzez bobytempelton » N, 23 listopada 2014, 20:18

Słuchaj, pracuje w warsztacie samochodowym i naprawiamy klimatyzacje, kompresory wysyłamy do Łodzi do regeneracji, a przewody są poprostu przekuwane ale inaczej trochę z innych przewodów niż te do hydrauliki w zakładzie w Ostrowcu św. w Lublinie na pewno jest ktoś kto przekuwa i spawa przewody do klimy, mogę ci za kilka dni podrzucić te adresy i zrobisz to sam lub ktoś kto naprawia klimatyzacje w twojej okolicy to poskłada do kupy, to proste, jedynie musisz być pewny że ta klimatyzacja chodziła przynajmniej 2-3lata temu, bo jak nie chodziła lub do środka dostało się powietrze i to stało kilka lat to radze odpuść sobie...
bobytempelton
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 107
Obrazki: 63
Dołączył(a): Pt, 6 grudnia 2013, 17:52
Lokalizacja: Swiętokrzyskie Opatów
Numer GG: 33860696

Re: Serwis klimatyzacji w ciągnikach

Postprzez Andrzej10 » N, 23 listopada 2014, 20:24

Kupiłem ciągnik po zwarciu na instalacji i małym pożarze ściągnięty z Holandii, nie mam najmniejszego pojęcia co się działo z klimatyzacją wcześniej i w sumie dlatego wolał bym aby to obadał ktoś kumaty w dziedzinie zanim zacznę wydawać kasę na serwisowanie elementów. Nie ukrywam że chciał bym aby to działało, chłodek latem był by cudowny.

Jak Masz jakieś dobre kontakty to ja chętnie poczekam na adresy, w sumie zima idzie a ciągnik dopiero w trakcie rejestracji i poprawek wizualno technicznych. Pozdrawiam
Andrzej10
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 197
Obrazki: 50
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Serwis klimatyzacji w ciągnikach

Postprzez bobytempelton » N, 23 listopada 2014, 20:49

Jedno podstawowe pytanie, czy sprężarka sie kręci?? nie obracaj za samo koło pasowe bo to koło jest zasprzęglane sprzęgłem elektrycznym ciernym, kręć za środek, ma się kręcić , i drugie pytanie przewody gumowe są opalone tak? a chłodnica jak wygląda?? nie podtopiona?? czujniki są całe nie owędzone ?? rozumiem że w kabinie wymiennik i panel cały??

@przemo85 jeżeli tylko rozszczelniła między przewodem gumowym a stalowym na zakuwce to byle zakład co zakuwa przewody to zrobi, trzeba rozkuć przewód, skrócić 2 cm i zakuć, i tyle, tylko trzeba kąty zaznaczyć.
bobytempelton
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 107
Obrazki: 63
Dołączył(a): Pt, 6 grudnia 2013, 17:52
Lokalizacja: Swiętokrzyskie Opatów
Numer GG: 33860696

Re: Serwis klimatyzacji w ciągnikach

Postprzez Andrzej10 » N, 23 listopada 2014, 21:03

Jutro zobaczę czy się kręci. Opalone są gumowe i osmalona sprężarka, chłodnica wygląda raczej normalnie do niej ogień nie sięgnął. Przewodu przechodzą pod kabiną i idą tylnym słupkiem na dach gdzie jest cały panel nagrzewniczo/klimatyzacyjny. Czujniki nie mam pojęcia muszę ich poszukać gdzie są ewentualnie, o ile są. Jutro zrobię jakichś fotek poglądowych jak to wygląda. Dzięki za zainteresowanie
Andrzej10
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 197
Obrazki: 50
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Nałęczów


Powrót do Inne

cron