Regeneracja podnośnika ZETOR 7245

Chyba najpopularniejsze modele

Regeneracja podnośnika ZETOR 7245

Postprzez daro93 » Śr, 3 lutego 2016, 11:53

WITAM
Jestem na tym forum pierwszy raz i zwracam się z prośbą do użytkowników tego forum o udzielenie mi pomocy...
pytałem o to na innym forum ale nikt nie potrafił mi doradzić nawet do mechanika dzwoniłem i nic.
A mianowicie wczoraj zabrałem się za regenerację podnośnika w swoim zetorze
Chciałem sprawdzić powietrzem rozdzielacz. podpiołem wąż pod wejście w korpusie (co idzie z pompy) na pokrywie podnośnika i pościłem powietrze i bom.
powietrze przelatuje zlewem z drugiej strony.
A moje pytanie jest takie> Czy tam powinna być jakaś kulka w tym korpusie??? która uniemożliwia dopływ oleju z pompy do zlewu
Jeśli tak. To czy to możliwe żeby wypadła?

Nie znam się na tym sprawdzaniu powietrzem więc wpiąłem wąż pod wyjście na siłownik wspomagający.
I o to co zauważyłem:
Tłoczek się wysuwa ale wyraźnie widać i słychać jak powietrze uchodzi krawędziami tłoczka. Uszczelniacze do wymiany?
Jak tłoczek dobił do końca powietrze zaczęło wychodzić dość mocno z boku rozdzielacza. Czyżby rozdzielacz do regeneracji?
Rozkręciłem również zawór bezpieczeństwa było dość dużo w nim syfu. iglica wygląda na dobrą. Czy jest jakaś inna możliwość sprawdzenia tego zaworu?

za pomoc z góry Dzięki
daro93
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 3 lutego 2016, 11:46
Lokalizacja: tuliszków

Re: Regeneracja podnośnika ZETOR 7245

Postprzez Duzy1 » Śr, 3 lutego 2016, 12:54

Dźwignia podnośnik musi być na podnoszenie do wtedy ma iść powietrze na siłownik a jak będzie na opuszczanie to ma wolnym spływem wracać tak samo z dzwignio od hydrauliki w rozdzielacz jest tloczek który lubi się przycinać musisz bo wyjąć i sprawdzic jak przestawisz dźwignię na podnoszenie a powietrze dalej będzie szło bokiem
Duzy1
Zaczynający przygodę
 
Posty: 60
Obrazki: 28
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 09:32
Numer GG: 3310833


Powrót do Zetor 2011 - 7745 oraz 3320 - 7341