Kalibracja skrzyni Electrocommand

Smerfy

Kalibracja skrzyni Electrocommand

Postprzez Favorit » Cz, 21 listopada 2013, 21:26

Witam od pewnego czasu mój TSa zaczął strasznie szarpać , gdy woziłem gnojowice zauważyłem że zaczyna lekko szarpać, przeczytałem że trzeba na nowo skalibrować skrzynie biegów, teraz strasznie szarpie i stoi w magazynie i zastępuje go jd 6430. Niestety Smerf gdy został kupiony nie dostaliśmy instrukcji i nie wiemy jak to zrobić. Prosił bym o pomoc posiadaczy, może to być w formie skanu instrukcji albo dokładnego wytłumaczenia, lub naprowadzenie mnie na taki poradnik. Dzięki z góry za pomoc, pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Favorit
Zaczynający przygodę
 
Posty: 36
Obrazki: 41
Dołączył(a): Wt, 24 lipca 2012, 12:57
Numer GG: 33287747

Re: Kalibracja skrzyni Electrocommand

Postprzez przemek99 » Cz, 21 listopada 2013, 22:23

http://www.youtube.com/watch?v=3IqtGIztX3c Tu coś znalazłem , może masz opcje włączenia kalibracji w menu? W zasadzie kalibracje powinno się przeprowadzać co 50h , tak pisze w przypadku w moim power comandzie :)
Avatar użytkownika
przemek99
Zaczynający przygodę
 
Posty: 18
Obrazki: 783
Dołączył(a): Śr, 16 października 2013, 13:12
Lokalizacja: ZKL
Numer GG: 1910208

Re: Kalibracja skrzyni Electrocommand

Postprzez gonzo » Cz, 21 listopada 2013, 23:07

To jak już jest instruktarz podpowiem co pamiętam, robi się to na ciepłej skrzyni więc albo musisz rozgrzać trochę na postoju jak mocno szarpie i nie daje pracować a potem powtórzyć po mocnym rozgrzaniu w pracy oleju hydraulicznego.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Kalibracja skrzyni Electrocommand

Postprzez JacekNH » Pt, 22 listopada 2013, 12:11

Jak skrzynia zimna, kalibracja nie pójdzie. U.. coś tam wyskoczy.

Pamiętajcie żeby klimę, wentylator kabiny, ogrzewanie, radio i potencjometry od tylnego TUZ poskręcać do min lub wyłączyć, a nie jak na filmie (słychać went).

Drugi błąd na filmie, to przygaszeniu ciągnika nie przekręcać stacyjki do pozycji, w której wyciąga się kluczyk tylko do tej pośredniej. Należy odczekać te 10-15 sekund aż zapisane zostaną zmiany w kompie ciągnika i dopiero wyciągać kluczyk.
JacekNH
Zaczynający przygodę
 
Posty: 29
Obrazki: 0
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 09:31
Numer GG: 6839087

Re: Kalibracja skrzyni Electrocommand

Postprzez gonzo » Pt, 22 listopada 2013, 13:01

No to mamy doprecyzowane już, powinno tak samo działać w ciągnikach Case i Steyr bo to te sam przekładnie.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Kalibracja skrzyni Electrocommand

Postprzez Favorit » So, 23 listopada 2013, 19:01

Panowie próbowałem to zrobić ale nie wiem, czy jak on tam miał ujęcie na licznik, i zmieniał biegi to przytrzymywał guzik czy naciskał i z jakim odstępem czasowym, bardziej by mi pomogło jak by ktoś był życzliwy i wstawił zdjęcie stron o kalibracji z instrukcji lub skany.
Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Favorit
Zaczynający przygodę
 
Posty: 36
Obrazki: 41
Dołączył(a): Wt, 24 lipca 2012, 12:57
Numer GG: 33287747

Re: Kalibracja skrzyni Electrocommand

Postprzez Krzys_30 » Pt, 17 stycznia 2014, 17:36

Tutaj możecie poszukać wiele ciekawych rzeczy potrzebnych do naprawy http://sklep.lyskawaserwis.pl/pl/c/Narzedzia-reczne/391
Krzys_30
FIRMA
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 16 stycznia 2014, 20:20
Lokalizacja: Konin

Re: Kalibracja skrzyni Electrocommand

Postprzez gonzo » Pt, 17 stycznia 2014, 20:16

Postarał byś się bardziej jak już coś piszesz. Możesz się reklamować za darmo ale według regulaminu, co ten post ma wspólnego z tematem ? NIC!
Daję ostrzeżenie, kolejne takie zachowanie spowoduje usunięcie konta.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280


Powrót do New Holland