Case CX80 hydraulika

Case CX80 hydraulika

Postprzez marcinus03 » So, 27 września 2014, 20:19

Witam! Mam problem z hydrauliką w traktorze. Zaczęło się od wspomagania które przestało działać w jednej chwili. Pomogło jego odpowietrzenie ale dosłownie na kilka minut i potem znów przestało działać, kolejne odpowietrzenie rozwiązało problem na dłużej ale po kilku godzinach problem wrócił i tym razem nie działało wspomaganie i podnośnik ( nie podnosił ani nie opuszczał ) a jednocześnie bez problemów działał ładowacz czołowy. Został wymieniony olej ale problemu nie rozwiązał. Ktoś coś może pomoże ?
P.S. Ma ktoś jakieś namiary na dobrych mechaników z okolic Zamościa/Tomaszowa Lubelskiego ?
marcinus03
Nowicjusz
 
Posty: 3
Obrazki: 1
Dołączył(a): Pt, 15 czerwca 2012, 14:44

Re: Case CX80 hydraulika

Postprzez gonzo » So, 27 września 2014, 20:44

Specem nie jestem ale przy podobnych objawach w Case IH 4240 wyszło na nadmierne zużycie pompy hydraulicznej oraz uszkodzenie uszczelnienia w bloku hydraulicznym.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Case CX80 hydraulika

Postprzez bobytempelton » N, 28 września 2014, 11:32

Jak wyglądał olej? był spieniony??
bobytempelton
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 107
Obrazki: 63
Dołączył(a): Pt, 6 grudnia 2013, 17:52
Lokalizacja: Swiętokrzyskie Opatów
Numer GG: 33860696

Re: Case CX80 hydraulika

Postprzez gonzo » N, 28 września 2014, 19:14

U nas? nie zapowietrzał się układ hydrauliczny i wspomagania kierownicy.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Case CX80 hydraulika

Postprzez marcinus03 » Pn, 29 września 2014, 18:48

Tak był spieniony ale tylko przy słownikach od wspomagania. Olej spuszczony ze skrzyni nie był spieniony i był bez zanieczyszczeń.
marcinus03
Nowicjusz
 
Posty: 3
Obrazki: 1
Dołączył(a): Pt, 15 czerwca 2012, 14:44

Re: Case CX80 hydraulika

Postprzez bobytempelton » Pn, 29 września 2014, 20:56

Skrzynia jest jednocześnie zbiornikiem oleju, a tam olej miał czas by się ustać, najczęściej olej pieni pompa, poprostu zazwyczaj ma nieszczelność na wałku napędzającym i ciągnie nim powietrze, lub na dojściu do pompy na przewodzie ssawnym jest nieszczelność lub zabity filtr. Ja radzę tak popuścić przewód ciśnieniowy za pompą jeżeli leci kogel mogel to pompa lub coś przed pompą, wyłączyć silnik i popuścić wtedy przewód przed pompą, jak olej normalny to pompa, jak kogel mogel to trzeba coś wcześniej szukać przewód gdzieś nieszczelny filtr smok itd. Jeżeli olej przed pompą i nad pompą dobry a w siłownikach kogel mogel czepił bym się rozdzielaczy jakiegoś zaworu, czasami rozdzielacz jest pół otwarty przymknięty i pieni olej ale wtedy olej by się grzał jednocześnie. Prosta łopatologiczna robota, popuszczać przewód przed elementem i za tam gdzie wpływa dobry olej a wypływa piana ten element jest uszkodzony.
bobytempelton
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 107
Obrazki: 63
Dołączył(a): Pt, 6 grudnia 2013, 17:52
Lokalizacja: Swiętokrzyskie Opatów
Numer GG: 33860696

Re: Case CX80 hydraulika

Postprzez marcinus03 » So, 4 kwietnia 2015, 21:48

Problemem była awaria małej pompy umieszczonej wewnątrz bloku. Zaczęło się prawdopodobnie od uszkodzenia filtra siatkowego który był przymocowany do niej, przez co pompa zaciągała nieoczyszczony olej, co doprowadziło też do awarii już większej pompy i opisywanych problemów z układem wspomagania i podnośnikiem.
marcinus03
Nowicjusz
 
Posty: 3
Obrazki: 1
Dołączył(a): Pt, 15 czerwca 2012, 14:44


Powrót do Case IH