Problemy z cielakiem

Choroby wirusowe, bakteryjne, metaboliczne oraz wszelkie inne zespoły chorobowe.

Problemy z cielakiem

Postprzez gospodarz » N, 31 marca 2013, 14:03

Mam problem z 4- miesięcznym cielakiem. W piątek zauważyłem u niego biegunkę wieczorem był weterynarz zmierzył temperaturę nie miał, zbadał go i nic nie stwierdził dostał tylko zastrzyki na biegunkę. Przy tym cały czas miał apetyt. W sobotę wieczorem zauważyłem że zaczyna się chwiać ale biegunka po zastrzykach mu przeszła. W niedzielę rano cielak już nie potrafi wstać nie ma apetytu. Ogólnie jest cały osłabiony.

Muszę też wspomnieć że to już drugi cielak. Pierwszy miał to samo tylko że nie miał apetytu i był leczony przez miesiąc i nic to nie dało.
Zdechł.

Błagam o pomoc jeśli miał ktoś taki sam problem jak ja:(
gospodarz
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 31 marca 2013, 13:46

Re: Problemy z cielakiem

Postprzez Romek6340 » N, 31 marca 2013, 15:42

U mnie ze dwa lata temu było podobnie z ładnym 3-miesięcznym bysiem. Zdrowy, nagle biegunka i padł po 3 dniach. Nic nie pomogło. Później wet stwierdził jakiegoś wirusa ale już nie pamiętam co tam się działo. Standardowe wapnowanie i jak na razie się nie powtórzyło.
U Ciebie może skoro już biegunka przeszła to po prostu się odwodnił. Chociaż tak szybko nie powinien się położyć.
Ostatnio edytowano N, 31 marca 2013, 21:15 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia, literówka
Zapraszam sympatyków pożarnictwa,szczególnie z moich stron, do polubienia strony mojej OSP.
https://www.facebook.com/strazospbrzeziny
Avatar użytkownika
Romek6340
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 163
Obrazki: 56
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 21:49
Lokalizacja: Ryki/Lubelskie
Numer GG: 10788631

Re: Problemy z cielakiem

Postprzez rolstudent » Pn, 1 kwietnia 2013, 00:01

stawiam na tężec, nie zranił się nigdzie ???
dawaj mu letniej wody, i siano
rolstudent
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 286
Obrazki: 20
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2012, 21:11

Re: Problemy z cielakiem

Postprzez gospodarz » Pn, 1 kwietnia 2013, 08:12

Nie zranił się nigdzie, biegunka przeszła jeszcze jest słaby ale wstał z moją pomocą. Jest troszeczkę lepiej.
gospodarz
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 31 marca 2013, 13:46

Re: Problemy z cielakiem

Postprzez Stasiek_84 » Śr, 3 kwietnia 2013, 13:55

zdarza się ze cielak przez biegunkę padnie w jedną noc, tak mówił mi wet który do nas przyjeżdża, na biegunkę często pomaga glutellac wlany bezpośrednio w pysk, tylko po tym musi mieć dojście do wody bo może go trochę palić w przełyku
Avatar użytkownika
Stasiek_84
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 180
Obrazki: 64
Dołączył(a): Wt, 29 stycznia 2013, 10:51
Lokalizacja: Warmia i mazury, powiat Olsztyn
Numer GG: 1561556


Powrót do Choroby bydła