Kokcydioza u bydła.

Choroby wirusowe, bakteryjne, metaboliczne oraz wszelkie inne zespoły chorobowe.

Kokcydioza u bydła.

Postprzez pioter » N, 4 stycznia 2015, 21:06

Witam!

Mam problem z kokcydiozą u cieląt, biegunka zaczyna się od ok 2 do 4 tyg pobytu u mnie, czasami są objawy krwawej, pomaga tylko 20 ml Baycox do pyska często nie za pierwszym razem.
Zna ktoś jakieś preparaty do profilaktyki???
18 południk.
pioter
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 240
Obrazki: 539
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 17:21

Re: Kokcydioza u bydła.

Postprzez Felusonidasso » N, 11 stycznia 2015, 09:57

Z kokcydiostatykami dla bydła jest bieda :/ Niby dopuszczone są dekokwinat, halofuginon i toltrazuril. Ale nie mogę nigdzie znaleźć odpowiednich dostępnych preparatów, no poza tym o którym wspomniałeś - Baycox Bovis
Skład
Substancja czynna: 1 ml zawiera: Toltrazuril 50.0 mg Substancje pomocnicze: Benzoesan sodu (E211) 2.1 mg Propionian sodu (E281) 2.1 mg
Zastosowanie
Zapobieganie występowania objawów klinicznych kokcydiozy, jak również ograniczanie wydalania kokcydiów, u cieląt przeznaczonych na remont stada na farmach bydła mlecznego , gdzie wcześniej notowano przypadki kokcydiozy powodowanej przez Eimeria bovis lub Eimeria zuernii.


To niby profilaktycznie, a do leczenia kokcydiozy która już wystąpiła preparaty sulfonamidowe.
Miałem w stadzie jednostkowe przypadki ale to wet się tym zajął wiec co zastosował nie wiem :( a teorii tyle co wyżej.
Avatar użytkownika
Felusonidasso
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 133
Obrazki: 0
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 13:00

Re: Kokcydioza u bydła.

Postprzez Felusonidasso » Wt, 13 stycznia 2015, 10:57

Teraz sie doczytałem, że ten baycox nie powinien być stosowany u zwierząt przeznaczonych na tucz, tylko w stadach mlecznych :shock:
Avatar użytkownika
Felusonidasso
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 133
Obrazki: 0
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 13:00


Powrót do Choroby bydła