Kombajn MF-307 eliminacja wady fabrycznej

Opisy przeprowadzonych napraw maszyn, urządzeń i budynków.
Regulamin działu
1. W tym dziale mozna umieszczać opisy przeprowadzonych napraw maszyn, narzędzi, urządzeń, budynków i innych.
2. Opisy powinny być szczegółowe, aby ułatwić innym zrozumienie, jak należy daną naprawę przeprowadzać.
3. Opisy powinny być bogate w zdjęcia, szczególnie istotnych detali. Powód taki sam jak wyżej.
4. Kładźmy szczególny nacisk na bezpieczne przeprowadzanie napraw, zwracajmy uwagę na odpowiednie zabezpieczenie np. ciągnika podczas remontu.

Kombajn MF-307 eliminacja wady fabrycznej

Postprzez DuzyGrzegorz » N, 4 listopada 2012, 22:47

Do zbiornika kombajnu dostają się kłosy w pokaźnej ilości. Problem polega na tym, że dolne sito jest ustawione pod niewłaściwym kątem, a dokładnie mówiąc mocno pochylone do przodu kombajnu. Kłosy nie spadają do podajnika kłosowego lecz zsuwają się w kierunku wentylatora, tam spadają, a wentylator wdmuchuje je pod dolne sito. Ja usunąłem tę wadę w najprostszy sposób. Wyjąłem podsiewacz i wyciąłem prowadnice dolnego sita. Zrobiłem nowe prowadnice i przyspawałem je w przedniej części 5,5 cm wyżej niż były stare, a w tylnej części o 0,5 cm niżej. Całość zmontowałem i w tym roku kłosów w zbiorniku nie było. Problem ten dotyczy najprawdopodobniej wszystkich małych fergusonów.
Ostatnio edytowano Pn, 5 listopada 2012, 19:08 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówka
DuzyGrzegorz
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 349
Dołączył(a): N, 14 października 2012, 17:20
Lokalizacja: łódzkie
Numer GG: 4941697

Re: Kombajn MF-307 eliminacja wady fabrycznej

Postprzez miloszxd » So, 15 sierpnia 2015, 10:45

Witam prosił bym o kontakt telefoniczny w celu z kontaktowania się z panem w sprawie mf 307
miloszxd
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 15 sierpnia 2015, 10:40
Lokalizacja: dad

zetor major 80

Postprzez bili82 » Pn, 2 listopada 2015, 17:36

Potrzebuję porady odnośnie ustawienia sprzęgła,a dokładnie ustawienie łapek.
bili82
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 2 listopada 2015, 17:15
Lokalizacja: Stroni Śląskie


Powrót do Sam naprawiam