Budowa wideł do bel

Tylko i wyłącznie "made in stodoła".
Regulamin działu
1. W tym dziale można umieszczać opisy wyłącznie efektów swojej pracy.
2. Opisy powinny być szczegółowe, aby ułatwiały innym szybkie zrozumienie "co autor miał na myśli".
3. Opisy powinny być bogate w zdjęcia, z tego samego powodu co wyżej.
4. Bardzo krytycznie podchodzimy do względów estetycznych - wynalazki i usprawnienia powinny być wykonane estetycznie.
5. Wskazane jest, aby wynalazki i usprawnienia były zgodne z duchem BHP - promujmy wśród Nas bezpieczeństwo.

Budowa wideł do bel

Postprzez wiedman » Wt, 22 grudnia 2015, 11:58

Mam taki delemat jakiej szerokości zrobić widły aby móc bez problemów brać po dwie bele 120x120 i na górę 3 są mi potrzebne takie widły aby móc układać
wysokie stogi po 5 warstw czy widły o szerokości 140 cm wystarcza czy szersze proszę o podpowiedzi was z własnego doświadczenia jakiej szerokości zrobic takie widły
aby sprawnie sie pracowało aby wbijać się w środek balota tu przesłałem liniki do filmików jakie interesują mnie widły tylko mnie interesuje aby ta poprzeczkie zrobic odręcana by do siana jak wozi sie po jednej belce można było ją zdjąc jakie wymiary tej poprzeczki musza być chodzi mi głównie o wysokośc jej bo szerokość to dobiorę już jakie widły zrobić tak gdy będe brać na 3 bele żeby ta z góry mi nie spadała

www.youtube.com/watch?v=xCe5mYnywfs

https://www.youtube.com/watch?v=Y-JDrn6a5xE
https://www.youtube.com/watch?v=Xfz96r8LJvc
wiedman
Zaczynający przygodę
 
Posty: 27
Obrazki: 0
Dołączył(a): So, 30 marca 2013, 21:57

Re: Budowa wideł do bel

Postprzez wiedman » Cz, 24 grudnia 2015, 23:25

podpowiadajcie koledzy
wiedman
Zaczynający przygodę
 
Posty: 27
Obrazki: 0
Dołączył(a): So, 30 marca 2013, 21:57

Re: Budowa wideł do bel

Postprzez gonzo » Pt, 25 grudnia 2015, 13:09

Żeby nie dochodziło do obracania się bel potrzebne są dwa zęby na jedną belę, inaczej będziesz musiał celować idealnie w środek beli co bardzo przedłuża tą zabawę. Mnie najwygodniej ładuje się bele krokodylem, biorę właśnie trzy na raz. Tyle że trochę dużo zębów i trzeba by cześć odkręcać do bel po prasie pasowej. Awaryjnie mam przyspawane do górnej belki karetki ładowacza 4 tulejki od zębów, tak aby nie kolidowały z osprzętem i osadzam w nich zęby na zwózkę słomy, tu uwaga, polecam wspawać tulejki z wkręconymi w nie zębami, ja zrobiłem to bez zębów i mimo teoretycznie idealnego ustawienia zęby patrzą krzywo :D Jak znajdę czas mam plan przerobić stary wycinak z windą na nośnik 4 bel, to by jeszcze przyspieszyło załadunek.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Budowa wideł do bel

Postprzez andrzej2110 » Pt, 25 grudnia 2015, 14:04

Ja biorę po dwie bele a widły mają tylko 2 zęby. Nie trzeba w środek celować, zresztą w moim przypadku się nie da bo żeby są w rozstawie około 90cm (bo to było do palet robione). Plusem tego jest ze po podniesieniu bele się same dociskają co powoduje ze łatwiej w przyczepę zmieścić.
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Budowa wideł do bel

Postprzez pioter » Pt, 25 grudnia 2015, 21:54

A jak sie bele przekreca na pojedynczym zebie to co??? ;) ja tez wole krokodyla, jak nie podjade , to zawsze pasuje.
18 południk.
pioter
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 240
Obrazki: 538
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 17:21

Re: Budowa wideł do bel

Postprzez gospodar180 » Pt, 25 grudnia 2015, 22:55

Nie wiem jak wasze prasy.... Ale 2 koce na jednej belce, osadzone blisko siebie to masakra...... Wideł nie idzie wyrwać. Co do budowy przy belce 120x150 szpikulce mam rozstawione na 90cm
Avatar użytkownika
gospodar180
Zaczynający przygodę
 
Posty: 51
Obrazki: 570
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 11:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Numer GG: 7492020


Powrót do Zrób to sam