Jaki ciągnik wybrać do 120tys zł? Solis 60N,Ursus 5044,Kioti NX 5510C?

Porównanie ciągników rożnych marek

Jaki ciągnik wybrać do 120tys zł? Solis 60N,Ursus 5044,Kioti NX 5510C?

Postprzez Bartek89 » Pt, 15 września 2017, 10:28

Witam.Zamierzam kupić ciągnik sadowniczy do 110,120tys zł.Chce się w 150tys zmieścić z opryskiwaczem więc nie kupuje ciągnika na pokaz przed sąsiadami i kupować Case,John Deere czy Doutz fahr,Carraro Agricube które fakt są świetnymi ciągnikami szczególnie Carraro Agricube ale kosztują praktycznie 150,160 tys zł z opcjami więc to nie dla mnie.Szukam ciągnika dla siebie nie na pokaz który jest w miarę bez awaryjny z jak najmniejszą ilością elektroniki.Co polecanie do 110,120tys zł? Oglądałem właśnie już Solisa 60N 147cm szerokości ciągnik świetny masywny bardzo długi ponad 4 metry ciężki bo 2,5T waży ale za to ma duży uciąg i podnościk podnosi 2,3T to bardzo dużo.Silnik Zetora,skrzynia Carraro układ paliwowy Bosch z pompą prostą rzędową bez elektroniki,układ hydrauliczny i pneumatyczny firmy Wabco więc bardzo dobry i taki zestaw kosztuje teraz w promocji 106tys zł.Ciągniki świetny może jeszcze firma mało znana ale stwarza wrażenie dobrego no i ten serwis strasznie tani filtr paliwa 30 zł powietrza 20zł nie jak to w new holandach czy innych powyżej 200zł.Napęd 4x4 załączany zwykła wajchą mechanicznie bez elektrohydrauliki co dla mnie ma duże znaczenie bo chce ciągnik z jak najmniejszą ilości elektroniki czysto mechaniczny bym w przyszłości jak coś się stanie mógł to sam naprawić tak jak i sam wykonałem np kapitalny remont Ursus C 330 i Ursusa 3512 bez żadnego problemu :) .I właśnie już mi się ten Solis Spodobał bo i w dodatku silnik jest wolnossący 4ro cylindorwy bez żadnych turbin a tego też nie chce bo turbiny jak wiadomo tylko generują koszty.Ale przejechałem się tym ciągnikiem po placu po pierwszym zachwycie no i niestety ciągnik w kabinie jest dość głośny,już o tym gdzieś czytałem że Solisy mają słabe te kabiny tureckie i Polskie i słabo z wciszeniem jak i komfortem no i przy dość głośnej pracy silnika Zetora nie wiem czy dałbym radę pryskać czy choćby kosić 7hektarów. Oglądałem też i jeździłem Ursusem 5044 też porządny ciągnik się wydaje i na pewno nie jest to chińszczyzna jak wiele osób mówiło że to już nie dawny Ursus a chińczyzna. Produkowany jest w Lublinie jedynie silniki składane są w Anglii ale właśnie silniki Perkinsa więc też bardzo dobre.Moc 52KM chyba w sam raz silnik wolnossący 3cylindrowy ale np już podnośnik podnosi tylko 1,3T to o całą tonę mniej niż Solis to już trochę słabo.Cena w promocji 104tys zł mi podliczyli a sztuki z 15 i 16 roku stoją za 96tys zł do oddania. Zastanawia mnie też Kioti NX 5510C ciągniki wyglądają naprawdę świetnie i mają niesamowicie komfortową dużą kabinę z duża ilością przestrzeni i co też wygodne z zupełnie płaską kabiną i odchylaną kierownicą.Wiem produkcja Korea Południowa ale przecież choćby patrząc na samochody Kia czy Hyundai Korea zrobiła wielki postęp jakościowy wyglądowy i nie psyją się te auta więc z ciągnikami może też jest dobrze a takiego Kiotiego można kupić już za 88tyz sł.Ktoś coś więcej słyszał o tych ciągnikach bądź sam użytkuje ?? Co prawda ma tą szerokość 162cm dużo szerszy niż Solis i Ursus co mają po 147cm ale mnie to nie przeszkadza ja sadzę ogród ciągle w rozstawie 4,5m na 1,5metra nie widze sensu robić ciaśniejszego sadu w końcu drzewko ten metr szerokości musi mieć lub ponad i 4,5metra wysokości żeby więcej urwać towaru.Pryskam Ursusem 3512 który ma 185cm szerokości i bez problemu mieszczę się w rzędy więc i Kioti ze 162cm nie stanowiłby problemu.Dobre też jest to że Kioti już w standarcie ma joystick do sterowania przednim turem lub tuzem,więc w przypadku przedniego womu i tuzu do np sterowania rozdrabniarki do gałęzi mamy wygodne sterowanie jedynie skrzynia biegów po lewej stronie niczym w angliku ;) mnie trochę przeraża.Co sądzicie o tych ciągnikach?? ktoś użytkuje może ma i ma wyrobioną opinię? A może ktoś zna jeszcze jakiś innych ciągnik do 110,120tys zł tylko żadnych New hollandów Mistralów itp ja chce siągnik dość ciężki szerokawy niż poniżej 130cm i z wysokim prześwitem powyżej 30cm a nie jak te Mistralne czy Mc Cormiki małe które leżą praktycznie na ziemi.Mam ziemię 3 klasy w dodatku bardzo mokrą nie raz wiosną muszę wyciągać opryskiwacz zakopany w ziemi więc taki niski ciągnik po prostu by się ciągle wieszał na mostach zakopując się,a poza tym lubię siedzieć wyżej w ciągniku i wszystko lepiej widzieć a tak jest w Kioti i Ursusie i Solisie jak nimi jeździłem. Co uważacie o tych ciągnikach który wybrać? Fajny jest też Foton Lovol 504 III silnik perkinsa więc bardzo dobrze i ma niesamowicie wygodną kabinę nawet z tak potrzebną rzeczą jak otwieranym szyberdachem czego inne ciągniki jak Kioti SOlis Ursus nie mają a co ma mój Ursus 3512 z 92 roku otwierany szyberdach i kabinę komfort z nawiewami ogrzewaniem chłodzeniem i innymi bajerami mimo 92 roku ale był to ferguson z kabiną komfort.I Foton jeśli chodzi o kabinę wydaje się świetny lepszy niż ta cała trójka silnik perkins wiadomo bezawaryjne i ładny dźwięk ciągnika lubię jak ciągnik ma dźwięk traktora a nie samochodu.I ceną Foton bije na głowę za 66tys zł ciągnik z gwarancją i pełną opcją no mega tylko to juz niestety jest produkcja chińska prócz silnika więc ciekawe jak z wytrzymałością,serwisem.siedziałem w nim i kabiną mnie zachwycił,wygląd też nie najgorszy,ładny dźwięk ale właśnie jak ta chińska jakość prócz silnika bo ten Perkinsa też składany a Angli jak do Ursusa 5044.Co sądzicie o tych ciągnikach? Lub poleca jeszcze jakiś inny? Ktoś użytkuje,posiada?Ciągnik musi być bez turbiny z jak najmniejszą ilością elektorniki by samemu można było wykonać serwis czy w przyszłości za 20 lat samemu kapitalny remont jak zrobiłem to w Fergusonie i trzydziestce.Z góry dziękuje za pomoc.Pozdrawiam :)
Bartek89
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 15 września 2017, 09:51
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Jaki ciągnik wybrać do 120tys zł? Solis 60N,Ursus 5044,Kioti NX 5510C?

Postprzez w24 » N, 19 listopada 2017, 12:22

Nie patrz na cenę tylko na jakość, opinie i dostępność części. Przy obecnych rozwoju Ursusa najwiekszą pewność do dostępności częsci masz w Ursusie.
w24
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): N, 19 listopada 2017, 12:07
Lokalizacja: swietokrzyskie


Powrót do Jaki ciągnik wybrać???