Forterra140 HSX Dobry wybór??????

Porównanie ciągników rożnych marek

Forterra140 HSX Dobry wybór??????

Postprzez pawko1989 » Pt, 13 grudnia 2013, 19:16

Witam jestem z zakopanego i wykonuje roboty ziemne! co sądzicie o Forterze 140 hsx do tego typu prac
pawko1989
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 13 grudnia 2013, 19:10
Lokalizacja: Zakopane

Re: Forterra140 HSX Dobry wybór??????

Postprzez gonzo » Pt, 13 grudnia 2013, 22:31

Ciężko powiedzieć coś o długoterminowym zachowaniu tego ciągnika, bardzo krótko jest na rynku. Jest dłuższy i ma większa masę od dostępnej do tej pory "zwykłej" Forterry. Posiadam taką model 125, głównym mankamentem tego ciągnika jest złe rozłożenie masy i wywołana tym skoczność na drodze. Drugi problem to ceramiczne sprzęgło które się ślizga przy powolnym puszczaniu przy ruszaniu pod dużym obciążeniem. Oba te mankamenty teoretycznie są w HSX usunięte. Bierz szerokie koła jeżeli ważna przyczepność najlepiej 600mm z tyłu. Silnik jest żwawy a w HSX powinien być jeszcze lepszy bo jest nowa 16 zaworowa głowica(ja mam 8 zaworową) Problem to chyba cena HSX bo zaczyna doganiać lepiej wyposażone "zachodnie" ciągniki.

Doprecyzuj co miałby robić ten ciągnik może ktoś użytkuje podobnie i potrafi coś więcej powiedzieć.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Forterra140 HSX Dobry wybór??????

Postprzez rolstudent » So, 14 grudnia 2013, 07:00

a ile taki hsx kosztuje, ja się ostatnio dowiadaywałem to fend 412 vaiotms 400 netto
rolstudent
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 286
Obrazki: 20
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2012, 21:11

Re: Forterra140 HSX Dobry wybór??????

Postprzez pawko1989 » So, 14 grudnia 2013, 08:10

doprecyzowując to dużo ziemi przewoże! koparki także ale tylko takie do 13 ton! tylko dużo u nas podjazdów i ogólnie Ciężkie warunki!
pawko1989
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 13 grudnia 2013, 19:10
Lokalizacja: Zakopane

Re: Forterra140 HSX Dobry wybór??????

Postprzez lukaczmarek » So, 14 grudnia 2013, 08:27

Jeśli szukasz ciągnika do transportu w takich warunkach to patrz przede wszystkim na masę ciągnika. Szukaj najcięższego ciągnika w tej klasie mocy.
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Forterra140 HSX Dobry wybór??????

Postprzez gonzo » So, 14 grudnia 2013, 08:40

rolstudent napisał(a):a ile taki hsx kosztuje, ja się ostatnio dowiadaywałem to fend 412 vaiotms 400 netto

Połowę tego :lol: Tak prawdę mówiąc to biorąc pod uwagę podwyżki to dalej najtańszy ciągnik z rewersem elektrohydraulicznym. Porównałem raczej do cen CNH
Jak @lukaczmarek pisze, jeżeli strome podjazdy to masa chyba że przyczepa na HITH i wywierająca nacisk na ciągnik. Moja 125 jak zapnę jej przyczepę która około 4 ton na dyszel kładzie idzie wszędzie :mrgreen: Ale to wada konstrukcyjna i musimy ten nacisk zmniejszyć gdzieś do 2 bo zniszczę tylną oś ciągnika
Co do wytrzymałości rewersu naprawdę trudno będzie coś ustalić bo to świeży temat, jeżeli jest produkcji ZF tak jak w Proximie Power pownno być O.K. ale to musiał byś zweryfikować.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Forterra140 HSX Dobry wybór??????

Postprzez pawko1989 » So, 14 grudnia 2013, 13:16

Panowie ale ogólnie ten ciągnik powinien byc ok czy słyszeliśćie o jakiś konkretnych wadach?? mam zetora starszego i jestem z niego zadowolony! konkurenci mieli Casa i Dojcza i narzekali bo eksploatacja i części drogie! zmienili na Zetora Proźime i chwalą!
pawko1989
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 13 grudnia 2013, 19:10
Lokalizacja: Zakopane

Re: Forterra140 HSX Dobry wybór??????

Postprzez adikpl » So, 14 grudnia 2013, 14:41

W Proximie Power to raczej te sprzęgło jest na włoskich podzespołach Graziano ze sterowaniem niemieckiej firmy Nordgren
Avatar użytkownika
adikpl
Zaczynający przygodę
 
Posty: 35
Obrazki: 14
Dołączył(a): Cz, 6 września 2012, 17:09
Lokalizacja: BLM

Re: Forterra140 HSX Dobry wybór??????

Postprzez gonzo » So, 14 grudnia 2013, 17:23

A to dziękuję ze wyprowadzenie z błędu bo mechanik mi powtarzał że jest to twór ZF.
Pawko weź pracuj na ortografią...
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Forterra140 HSX Dobry wybór??????

Postprzez kryza » Pn, 24 lutego 2014, 12:17

Też się zastanawiałem nad tym Zetorem. W porównaniu do poprzedniej wersji, ma mocniejszy układ hydrauliczny, dzięki czemu to rozłożenie obciążeń na ciągniku powinno być lepsze. Poza tym ma lepszą skrzynię biegów (z trójstopniowym wzmacniaczem). Plusem też są wyjścia hydrauliczne, bo jest ich chyba 7, prawda? Pytanie tylko jak wyglądają koszty eksploatacyjne, orientujecie się? Byłem w firmie Jaskot, bo to oni są wyłącznym dystrybutorem Zetorów na Dolny Śląsk, z tego co mówili, to te koszty nie są jakieś wygórowane. Ale dokładnych danych nie znam...
Avatar użytkownika
kryza
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr, 19 lutego 2014, 14:36
Lokalizacja: woj. dolnośląskie


Powrót do Jaki ciągnik wybrać???