DORADZTWO - POMOC W ROZPOCZĘCIU PRZYGODY Z ROLĄ

DORADZTWO - POMOC W ROZPOCZĘCIU PRZYGODY Z ROLĄ

Postprzez cupone » Cz, 23 maja 2019, 15:02

Witam, ( nie wiedziałem gdzie umieścić post,jeśli to złe miejcie proszę o przeniesienie do właściwego ).

Jestem osobą niezwiązaną z wiedzą i umiejętnościami związanymi z rolnictwem, aczkolwiek ogródek mam dla własnych potrzeb.
Mieszkam obecnie na wsi ( powód cisza, spokój :), przy okazji stałem się współwłaścicielem ( a już niebawem właściciel) ok 10h ziemi w tym co najmniej 8h przeliczeniowych.
Teren to rodzaj glin, strome zbocza, skałki lasy oraz pole ( ok 8h) gdzie do tej pory wujek siał pszenżyto.


Poszukuję osoby, która zgodnie z moimi oczekiwaniami i możliwościami jakie daje ziemia, doradziła by biorąc pod uwagę sporo czynników ( osobiste, biznesowe, dofinansowań, opłat itp) co uprawiać na tej ziemi. Chciałbym doradztwa pełnego, biorącego pod uwagę również opłacalność, podatki ( jeśli są), dofinansowania. Najlepiej pasjonatem od rolnictwa czy warzywnictwa/owocnictwa :). Jestem osobą która jak coś robi przykłada się do każdego aspektu, dlatego potrzebuję kogoś kto wprowadzi mnie do tego świata i pociągnie do pasji :).


Jeśli chodzi o podstawowe informacje jakie mogę/potrafię już podać to :
1.ziemia jest płodna, mam tu ogródek, rośnie w nim cebula, ziemianki, truskawki, pomidory, papryka, dynia, bub, seler, sałata, kapusta, w tym roku posadziłem arbuza :) optymistycznie bo dynie miałem potężne. Super sprawa, nie podlewam ogródka bo glina trzyma wilgoć, tylko czasem chwasty wyrywam.
2. Prowadzę różne działalności, planuję zrobić tu agroturystykę dla aktywnych ( rowery, bieganie, narty, pływanie zależny od sezonu), zatem biorę pod uwagę jakieś ekologiczne rozwiązania.
3. Chciałbym by to co będzie uprawiane nie wymagało nadmiaru uwagi ( np. dynia w zeszłym roku, nic przy niej nie robiłem, zasadziłem z 10 szt zebrałem z 50 dyni super )
4. Ważne by ktoś mi doradził jak się zbywa plony? co z tym robić? komu się to sprzedaje? gdzie szukać? a wybrać bym chciał taki produkt/produkty, które można sprzedawać w kilku miejscach - mam na myśli to, że gdyby kupujący np zrezygnował z kupna, to żeby było można łatwo sprzedać komuś innemu, bo produkt jest poszukiwany stale.
5. Fajnie było by gdyby produkt był np. dofinansowywany dodatkowo.

Aby nie zniechęcić, pozostawię takie wytyczne, na pewno było by więcej pytań z mojej strony.
Proszę o informację, gdzie szukać takiej pomocy? kto się tym zajmuje - doradztwem. Bardzo mi zależy na osobie kompetentnej, którą ktoś może polecić bo już pomagała.

Bardzo proszę o pomoc, lub wskazanie gdzie szukać.
cupone
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 23 maja 2019, 14:33
Lokalizacja: Śląsk

Powrót do Pozostałe