Spotkanie

Zapraszamy na jesienne spotkanie FPR-u w Ciechanowie, szczegóły po kliknięciu odnośnika:
viewtopic.php?f=159&t=3979


Zaproszenie na spotkanie z ekspertami od rolnictwa 30 października 2020

Zaproszenie na spotkanie z ekspertami od rolnictwa 30 października 2020

Postprzez edgeryders » Cz, 15 października 2020, 10:04

Spotkanie o reformie systemu żywnościowego i rolnictwa jest organizowane przez platformę Edgeryders.eu. Nasze środowisko łączy ponad 6000 osób z całej Europy! To będzie spotkanie na zoomie, w takiej formie, jaka jest przy obecnych ograniczeniach możliwa.

Produkujemy żywności na świecie rocznie tyle że można by wyżywić nie tylko wszystkich jego mieszkańców, lecz jeszcze dodatkowa cztery do pięciu miliardów. Realia są jednak zgoła odmienne - 800 milionów ludzi głoduje. Średnio co 4 sekundy ktoś na świecie umiera z głodu.

W Polsce, w tym kraju “gdzie kruszynę chleba podnoszą” rocznie wyrzuca się 9 milionów ton żywności. W skrajnym ubóstwie natomiast żyje ponad 2,5 miliona Polaków.

Porozmawiamy o lokalnych modelach współpracy między konsumentami a producentami żywności i niezbędnej reformie rolnictwa. Czas działać: w nadchodzących miesiącach Unia Europejska i rządy państw członkowskich podejmą decyzje dotyczące kształtu Wspólnej Polityki Rolnej w najbliższej dekadzie.

Udział jest bezpłatny, rejestracja: https://tell.edgeryders.eu/14305

Międzynarodowe spotkanie z ekspertami odbędzie się w angielskim języku. Lokalne tłumacze będą wspierać Polskich uczestników.

W przypadku zainteresowania proszę o odpowiedź i rejestracje na wydarzenie. Prześlę szczegółowe informacje dotyczące proponowanej współpracy.
edgeryders
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 15 października 2020, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Powrót do Targi, wystawy, imprezy rolnicze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości