Studia

Wasze szkoły, uczelnie.

Studia

Postprzez 6340zetor7441 » Cz, 12 lipca 2012, 15:21

Witam, chciałem poradzić się was odnośnie uczelni, zostałem przyjęty na TRiL na SGGW w Warszawie oraz na TRiL na UWM w Olsztynie i chciałbym się was poradzić co Wy byście wybrali i poznać wasze opinie na ten temat. ;)
6340zetor7441
 

Re: Studia

Postprzez rafal100598 » Śr, 18 lipca 2012, 15:07

A jakie trzeba mieć stopnie, żeby tam się dostać?
Ostatnio edytowano Śr, 18 lipca 2012, 17:48 przez maksiu, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówki
URSUS TEAM
rafal100598
Nowicjusz
 
Posty: 5
Obrazki: 1
Dołączył(a): Wt, 26 czerwca 2012, 21:35
Lokalizacja: Żebry Laskowiec
Numer GG: 37765308

Re: Studia

Postprzez 6340zetor7441 » Cz, 19 lipca 2012, 08:49

Trzeba napisać dobrze maturę. ;) a do niej najlepiej zdawać jeszcze fizykę, ale Ty masz jeszcze trochę czasu do tego. ;)
6340zetor7441
 

Re: Studia

Postprzez ponuryzniwiarz » Śr, 15 sierpnia 2012, 23:17

Dzień dobry. A trzeba dobrze tam się uczyć?
ponuryzniwiarz
 

Re: Studia

Postprzez Renolik » Pt, 24 sierpnia 2012, 15:42

A czy są jakieś studia rolnicze, związane głównie z samą techniką rolniczą, lub ewentualnie z hodowlą?
Avatar użytkownika
Renolik
Zaczynający przygodę
 
Posty: 81
Obrazki: 0
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 19:39

Re: Studia

Postprzez zyrafa » So, 25 sierpnia 2012, 00:09

Pytasz ogólnie czy o którąś konkretną uczelnie? Jeśli ogólnie to tak, są są takie specjalności. jeśli cie interesuje konkretna uczelnia to wpisz jej nazwę w wyszukiwarce i tam znajdziesz wykaz kierunków i specjalności.
zyrafa
Zaczynający przygodę
 
Posty: 80
Obrazki: 23
Dołączył(a): Pn, 6 sierpnia 2012, 21:51

Re: Studia

Postprzez przemekj » Pn, 10 września 2012, 17:21

Witam
Otóż za rok mam zamiar iść na studia tril albo rolnictwo spec. jeśli będzie mechanizacja. obecnie kończę technikum mechaniczne tak więc pkm maszynoznawstwo rysunek nie jest dla mnie nowością.Osobiście nie posiadam gospodarstwa więc przedmioty jak gleboznawstwo i inne przedmioty kierunkowe to nowość byłaby.
W internecie czytam na temat obu kierunków i mam mętlik w głowie. Nie wiem co wybrać
Ostatnio edytowano Pt, 19 kwietnia 2013, 17:26 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówki
przemekj
Nowicjusz
 
Posty: 7
Obrazki: 7
Dołączył(a): Wt, 12 czerwca 2012, 11:02
Lokalizacja: Osjaków

Re: Studia

Postprzez bobek » Pn, 10 września 2012, 18:00

Ciężko jest znaleźć obecnie rolnictwo na wydziale technicznym. Większość poszła w kierunku biologicznym i samej mechaniki masz ze dwa przedmioty w wymiarze jednosemestrowym.
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Avatar użytkownika
bobek
Kierownik PGR
 
Posty: 699
Obrazki: 244
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata

Re: Studia

Postprzez przemekj » Pn, 10 września 2012, 18:15

Ale idąc na rolnictwo specjalność mechanizacja to tam przykładając się powinienem dać radę. Wiadomo przedmioty związane ściśle z rolnictwem na początku na pewno będzie ciężkie ale fachowa literatura powinna uzupełnić braki
Ostatnio edytowano Pn, 10 września 2012, 21:05 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówka
przemekj
Nowicjusz
 
Posty: 7
Obrazki: 7
Dołączył(a): Wt, 12 czerwca 2012, 11:02
Lokalizacja: Osjaków

Re: Studia

Postprzez bobek » Pn, 10 września 2012, 18:25

Jaka uczelnia oferuje taką specjalność?

Na początku to rolnictwa praktycznie nie ma. ;) Są przedmiotu pokroju fizjologia roślin oraz zwierząt, biochemia, chemia, botanika. ;P
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Avatar użytkownika
bobek
Kierownik PGR
 
Posty: 699
Obrazki: 244
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata

Re: Studia

Postprzez przemekj » Pn, 10 września 2012, 20:15

Ja mam zamiar iść na UP w Poznaniu choć do Wrocławia mam bliżej i dobre połączenie jednak w mojej ocenie we Wrocławiu mogę nie dać rady
przemekj
Nowicjusz
 
Posty: 7
Obrazki: 7
Dołączył(a): Wt, 12 czerwca 2012, 11:02
Lokalizacja: Osjaków

Re: Studia

Postprzez bobek » Pn, 10 września 2012, 21:03

Na UP nie ma rolnictwa ze specjalizacją mechanizacji.
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Avatar użytkownika
bobek
Kierownik PGR
 
Posty: 699
Obrazki: 244
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata

Re: Studia

Postprzez Pitekk » Śr, 12 września 2012, 21:49

bobek@ dobrze piszesz, mechanizacji nie ma na rolnictwie, trzeba iść na TRiL.
Accipiter gentilis
Pitekk
Zaczynający przygodę
 
Posty: 30
Obrazki: 2
Dołączył(a): Wt, 12 czerwca 2012, 12:35

Re: Studia

Postprzez ahme999 » Cz, 13 września 2012, 20:25

tylko jaki sens ma uzyskanie tytułu magistra mechanizacji rolnictwa?
Usługi inżynierskie, projekty maszyn, toczenie i frezowanie CNC
Avatar użytkownika
ahme999
Zaczynający przygodę
 
Posty: 34
Obrazki: 14
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 21:53
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Re: Studia

Postprzez młodywilk » Cz, 13 września 2012, 23:30

ja w tamtym roku zacząłem TRiL na SGGW, dostać może się każdy, bo wystarczy tylko zdać maturę ale utrzymać już jest gorzej. W 1 semestrze matematyka dziesiątkuje ludzi, w drugim matematyka mechanika i grafika, a w 3 ciepło niszczy resztę i zostają nieliczni. Mi osobiście te studia nie przypadły do gustu i od tego roku zaczynam rolnictwo.
młodywilk
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 13 września 2012, 21:10

Re: Studia

Postprzez szablowiak » Pt, 14 września 2012, 07:52

Biochemia i botanika czyli zmory pierwszoklasisty :D Lepszą uczelnią raczej jest SGGW w porównaniu do UWM ale czegoś takiego jak mechanizacja rolnictwa raczej nie znajdziesz ;) Na Rolnictwie na pewno znajdziesz masę fajnych ludzi co jest wielkim argumentem. Oczywiście na innych wydziałach też ale... ;)
Ostatnio edytowano Pt, 19 kwietnia 2013, 17:26 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówki
Avatar użytkownika
szablowiak
Zaczynający przygodę
 
Posty: 19
Obrazki: 129
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 14:16
Lokalizacja: WOR

Re: Studia

Postprzez patryk141 » Pn, 15 kwietnia 2013, 13:21

Jeśli ktoś z was się wybiera na Tril to niech się zapozna z przedmiotami w programie nauczania http://www.bip.nauka.gov.pl/_gAllery/24 ... _lesna.pdf . Bo tak jak ktoś wyżej napisał Fiza, Matma, Termodynamika dziesiątkuje więc się warto zastanowić bo nie jest to kierunek typowo "rolniczy", a więcej zagadnień jest związanych budową i konstrukcją maszyn i innych urządzeń chociażby przemysłu spożywczego.
A tutaj jeszcze podam Standardy nauczania dla Rolnictwa http://www.bip.nauka.gov.pl/_gAllery/24 ... nictwo.pdf.
Ja osobiście studiuję Tril i dużo wszystkiego (teorii) a mało wiedzy praktycznej.
patryk141
Zaczynający przygodę
 
Posty: 15
Obrazki: 10
Dołączył(a): Pt, 15 lutego 2013, 16:57

Re: Studia

Postprzez Bukaciarnia.pl » Cz, 23 stycznia 2014, 13:56

niestety w naukach rolniczych na uczelniach wyższych jest bardzo dużo teorii a praktyki tyle co kot napłakał. To są dobre kierunki dla osób, których rodziny mają już swoje gospodarstwo a więc mają obeznanie w rolniczym środowisku.
"nowicjusz" rolniczy nauczy się wielu mądrych rzeczy z książek, dostanie piątki na egzaminie, ale potem wejdzie do gospodarstwa i.... i okaże się że nie ma o tym pojęcia.
Zapraszam na portal branżowy dla hodowców bydła - Bukaciarnia.pl
Notowania rynku wołowego | Forum hodowców bydła | Porady ekspertów na temat żywienia i hodowli bydła
Avatar użytkownika
Bukaciarnia.pl
FIRMA
 
Posty: 40
Dołączył(a): Cz, 23 stycznia 2014, 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Studia

Postprzez Matey » Cz, 23 stycznia 2014, 14:47

to nie tylko w naukach rolniczych, ja np. studiuje coś niezwiązanego z rolnictwem a też uważam że brakuje praktyk
Matey
Zaczynający przygodę
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 13:44

Re: Studia

Postprzez brzozak2 » Cz, 23 stycznia 2014, 23:35

najgorzej jak taki piatkowicz dostanie sie do jakiejs instytucji i tam bedzie pokazywal swoje "wdzieki"...
brzozak2
Zasłużony dla forum
 
Posty: 551
Obrazki: 24
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 20:55

Re: Studia

Postprzez Herne » Cz, 13 lutego 2014, 14:42

Bukaciarnia.pl napisał(a):niestety w naukach rolniczych na uczelniach wyższych jest bardzo dużo teorii a praktyki tyle co kot napłakał. To są dobre kierunki dla osób, których rodziny mają już swoje gospodarstwo a więc mają obeznanie w rolniczym środowisku.
"nowicjusz" rolniczy nauczy się wielu mądrych rzeczy z książek, dostanie piątki na egzaminie, ale potem wejdzie do gospodarstwa i.... i okaże się że nie ma o tym pojęcia.


Nie zgodze się. A przynajmniej nie do końca, znam osobiście osoby, które nie są z rodzin rolniczych, a po studiach doskonale ogarniaja temat. Ale tu już zadecydowała jak mi się wydaje pewna smykałka czy też "ręka" do pewnych rzeczy.
Herne
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 13 lutego 2014, 14:33
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Studia

Postprzez brzozak2 » Cz, 13 lutego 2014, 14:56

Co dokładnie ogarniają? Prowadzą własne gospodarstwa rolne?
brzozak2
Zasłużony dla forum
 
Posty: 551
Obrazki: 24
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 20:55

Re: Studia

Postprzez Gospodyni1 » Wt, 25 lutego 2014, 12:43

A zastanawialiście się, czy macie predyspozycje, że tak to ujmę do prowadzenia własnego gospodarstwa? Mnie uczelnia nauczyła teorii, ale fakt gospodarstwo wymaga wiele pracy.
Gospodyni1
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 21 lutego 2014, 10:26
Lokalizacja: Bednary

Re: Studia

Postprzez kryza » Śr, 26 lutego 2014, 11:46

Ale na większości kierunków bolączką jest, że wykładowcy głównie skupiają się na teorii. Z wieloma znajomymi rozmawiałem, z różnych uczelni, a większość powtarza to samo - za mało praktyki. Ale czego można się spodziewać, jak większość wykładowców wiedzę czerpie jedynie z książek, z praktyką niewiele wspólnego mają, dlatego też w ten sposób przekazują swoją wiedzę studentom...
Avatar użytkownika
kryza
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr, 19 lutego 2014, 14:36
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Re: Studia

Postprzez brzozak2 » Śr, 26 lutego 2014, 12:07

Chodzi nie tylko o pewien brak kompetencji (bo jak zawsze w życiu w połowie wypadków tak się zdarza), ponieważ główną przyczyną jest kasa, a raczej jej brak na doświadczenie, prace terenowe, laboratoria, ba ostatnimi czasy obcina się nawet ilość godzin ćwiczeniowych na rzecz wykładów, które na dużych kierunkach są po prostu tańsze. Np. u nas wykład był dla 200 osób, a czasem dla 400, natomiast ćwiczenia dla 20, więc to 10 razy więcej godzin dla pracowników, powiedzmy 5 razy więcej światła, 5 razy więcej sprzątania, większy problem z ułożeniem planu, później zaliczenia, poprawki, zbój i dopiero egzamin.
brzozak2
Zasłużony dla forum
 
Posty: 551
Obrazki: 24
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 20:55

Re: Studia

Postprzez kryza » Cz, 27 lutego 2014, 13:19

To też masz rację, że koszty ćwiczeń praktycznych są większe, nie można zaprzeczyć. Ale moim zdaniem to nie jest główny powód, czemu nie ma praktyki, głównie po prostu im się nie chce... Takie zajęcia praktyczne wymagają od nich więcej zaangażowania, a w większości wolą klepać non stop to samo, a studenci siedzą i notują.
Avatar użytkownika
kryza
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr, 19 lutego 2014, 14:36
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Re: Studia

Postprzez brzozak2 » Cz, 27 lutego 2014, 15:07

Cóż dla nich urozmaicenie też jest bardzo korzystne i z reguły pracownicy wolą prowadzić ćwiczenia, a szczególnie terenowe ;) . Zdecydowanie głównym i jedynym powodem jest kasa.
brzozak2
Zasłużony dla forum
 
Posty: 551
Obrazki: 24
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 20:55

Re: Studia

Postprzez Vader » Cz, 6 marca 2014, 00:00

A co byście chcieli robić na tych zajęciach praktycznych np. na politechnice? Co ma wam profesor pokazać na tych zajęciach praktycznych?
Vader
Zaczynający przygodę
 
Posty: 32
Dołączył(a): Wt, 29 października 2013, 21:46
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Studia

Postprzez brzozak2 » Cz, 6 marca 2014, 22:43

Jak to co? To samo co się robi po studiach w pracy.
Jeśli ktoś jest na specjalizacji projektowanie to dajesz z zakładu każdemu coś do zaprojektowania, ale nie tak jak na zajęciach to się robi tylko tak jak to jest w realu.
Jeśli ktoś jest załóżmy "na wałkach" to niech napisze program do obrabiarki, itp. itd.
Całą rzesze bezproduktywnych studentów można zagonić do roboty. Nie muszą 5 dni słuchać nudnych wykładów, z których na trwałe przyswoją 5% wiedzy. Można ich zaaranżować do pożytecznych prac. Choć jest jeden problem studentów jest przynajmniej o połowę za dużo!!!!! Kształci się ilość nie jakość i ta tendencja coraz bardziej się pogłębia.
brzozak2
Zasłużony dla forum
 
Posty: 551
Obrazki: 24
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 20:55

Re: Studia

Postprzez Vader » Cz, 6 marca 2014, 23:35

Tylko pracujesz 8 godzin przez 5 dni w tygodniu. Na studiach też tak chcesz siedzieć nad projektami? Po drugie, profesor teoretyk jak ma Ci przekazać wiedzę a później jeszcze pokazać to wszystko co jest w realu? Na studiach zdobywasz wiedzę, uczysz się wzorków, pewnego schematu myślenia tak aby wykorzystać to sprytnie w realu. Oczywiście, że powinny być praktyki, pokazanie podstaw ale na zasadzie współpracy uczelni z firmami, tak żeby student mógł się uczyć i zdobywać praktykę ale nie w murach uczelni ale w tej firmie. Wątpię, żeby jakiś profesor teoretyk mógł w małym % pokazać to, co jest w firmach.
Vader
Zaczynający przygodę
 
Posty: 32
Dołączył(a): Wt, 29 października 2013, 21:46
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Studia

Postprzez brzozak2 » Pt, 7 marca 2014, 22:22

Ale mi wlasnie o to chodzi, żeby połączyć szkoły z biznesem.
Co do profesorów, to nie mierz wszystkich jedną miarka.
brzozak2
Zasłużony dla forum
 
Posty: 551
Obrazki: 24
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 20:55

Re: Studia

Postprzez Stasiek_84 » N, 9 marca 2014, 18:19

Trudno spotkać normalnych prowadzących, wielu nosi nos wyżej niż czoło, ale są też tacy z misją.
Najbardziej martwi powszechne przyzwolenie do ściągania na egzaminach i przy wszelakich pracach, strach iść do lekarza ;)
No i nauczanie nieraz z książek z lat 70-tych, które mają się nijak do rzeczywistości, a wszelakie wyjazdy do firm to osobisty wysiłek prowadzących bo mało która uczelnia ma podpisane jakieś umowy.
@brzozak2 teraz najważniejsze dla uczelni jest żeby było tanio, jeżeli materiałoznawstwo, które już u mnie było ciężkie do objęcia okroili godzinowo o połowę to nie ma opcji żeby profesor dał rade przekazać jakieś minimum wiedzy przy zachowaniu tego samego rorzutu
Avatar użytkownika
Stasiek_84
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 180
Obrazki: 64
Dołączył(a): Wt, 29 stycznia 2013, 10:51
Lokalizacja: Warmia i mazury, powiat Olsztyn
Numer GG: 1561556

Re: Studia

Postprzez Zuzka » So, 12 kwietnia 2014, 19:10

Witaj. Myślę że renomę mają podobną, ale zetor nie napisałeś jakie kierunki? To by mi więcej powiedziało niż uczelnia. Ja sama miałam olbrzymiasty problem ze zdecydowaniem, trochę to trwało, ale jakoś się koniec końców udało. Wybrałam zarządzanie finansami, no ale ja to co innego bo to była specjalna ścieżka - studia podyplomowe + magisterskie i szczerze mówiąc to był mój kolejny kierunek - tym razem po prostu dobrze wybrałam, bo po maturze moja decyzja była zupełnie nietrafiona. Ale wszystko robimy w życiu po coś. :) Wierze, że i tamto mi się kiedyś przyda. Tak czy inaczej bardzo miło je wspominam no i nie ma co ukrywać - nie poradziłabym sobie bez nich przy obecnej umowie pracy! A Ty zdradzisz co studiujesz? Tak z czystej ciekawości chciałabym wiedzieć. Napisz :)
Zuzka
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): So, 12 kwietnia 2014, 18:25
Lokalizacja: Piotrków

Postprzez kamilsame » N, 29 czerwca 2014, 12:21

Chodzi ktoś może na rolnictwo na PWSZ w Ciechanowie?
Bo sam wybieram się na zarządzącanie agrobiznesem,co sądzicie o tym kierunku
kamilsame
Zaczynający przygodę
 
Posty: 12
Obrazki: 99
Dołączył(a): Pt, 8 listopada 2013, 17:41
Lokalizacja: płock

Re: Studia

Postprzez brzozak2 » Pn, 30 czerwca 2014, 07:31

Jeśli masz już czym zarządzać to będzie dobry :lol: .
brzozak2
Zasłużony dla forum
 
Posty: 551
Obrazki: 24
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 20:55

Re: Studia

Postprzez kamilsame » Pn, 30 czerwca 2014, 08:53

Bo właśnie szukam jakiś ciekawych kierunków studiów rolniczych i póki co ten chyba by mi najbardziej odpowiadał
kamilsame
Zaczynający przygodę
 
Posty: 12
Obrazki: 99
Dołączył(a): Pt, 8 listopada 2013, 17:41
Lokalizacja: płock

Re: Studia

Postprzez Bukaciarnia.pl » Pn, 28 lipca 2014, 12:23

Po przeglądają oferty uczelni rolniczych, a na pewno coś znajdzie się co może cię zainteresować: http://pl.wikipedia.org/wiki/Uczelnie_rolnicze_w_Polsce
Zapraszam na portal branżowy dla hodowców bydła - Bukaciarnia.pl
Notowania rynku wołowego | Forum hodowców bydła | Porady ekspertów na temat żywienia i hodowli bydła
Avatar użytkownika
Bukaciarnia.pl
FIRMA
 
Posty: 40
Dołączył(a): Cz, 23 stycznia 2014, 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Studia

Postprzez Quasi » Wt, 5 sierpnia 2014, 20:47

Mam znajomych, którzy studiowali w Lublinie i w Rzeszowie na rolniczych uczelniach. Ciekawe jakie teraz kierunki tam porobili, wtedy były ekonomiczno rolnicze i jeszcze jakieś, ale już nie pamiętam:)
Quasi
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt, 5 sierpnia 2014, 20:37
Lokalizacja: Lublin

Re: Studia

Postprzez sander » Pt, 22 sierpnia 2014, 15:48

Szczerze mówiąc to na AGH też fajnie kierunki oferują. Tylko, że to Kraków i życie drogie jak cholera.
sander
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt, 22 sierpnia 2014, 15:46
Lokalizacja: Radomsko

Re: Studia

Postprzez Babtist » Pn, 6 września 2021, 08:36

W Krakowie faktycznie drogo wychodzi utrzymanie, ale może w akademiku dałoby radę?
Babtist
Zaczynający przygodę
 
Posty: 36
Dołączył(a): N, 27 kwietnia 2014, 10:43
Lokalizacja: mazowsze

Re: Studia

Postprzez FredyKruger » Pn, 25 października 2021, 10:39

W Warszawie masz więcej specjalizacji niżeli w Olsztynie.
FredyKruger
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 25 października 2021, 10:26
Lokalizacja: Katowice


Powrót do Nauka i szkolnictwo

cron