Malowanie dachu na garażu.

Malowanie dachu na garażu.

Postprzez dawid12 » Śr, 6 lutego 2013, 20:23

Witam, jako że blacha na garażu powoli pokrywa się rdzawym kolorem przyszedł czas żeby ją pomalować. Myślę że trzeba to zrobić tak żeby na jakieś 10 lat( albo i dłużej) był spokój. I odnośnie tego mam pytanie co do przygotowania blachy( myslałem o wyczyszczeniu, odtłuszczeniu potem podkład i na to jakaś farba), wyboru techniki malowania (pędzel, pistolet czy może coś innego??) jak i doboru odpowiedniej farby.

Z góry dziękuję za pomoc :)

W załączniku dodaje zdjęcie jak to wygląda. Dodam jeszcze że druga połowa dachu jest w dużo lepszym stanie( rdza jest tylko w jednym miejscu ale jak malować to już dwie strony żeby ładnie wyglądało :D ).
Ostatnio edytowano Śr, 6 lutego 2013, 22:29 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięcie zbędnego wyrazu "mam"
dawid12
Zaczynający przygodę
 
Posty: 20
Obrazki: 5
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 12:42
Lokalizacja: BBI
Numer GG: 8762732

Re: Malowanie dachu na garażu.

Postprzez wojtek » Śr, 6 lutego 2013, 20:37

u mnie w tym roku firma malowała dach na domu. dach wyczyszczony został myjka ciśnieniową a następnie pomalowany pistoletem. nie było tylko tyle rdzy. farba wydaje mi się że nobiles na dach chociaż musiałbym sprawdzić w garażu. zresztą wszystkie farby na dach mają związki antykorozyjne wchodzące w reakcję z rdzą i takie ogniska rdzy nie są problemem (tak mówił ten gość z firmy)
Avatar użytkownika
wojtek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 29
Obrazki: 55
Dołączył(a): Wt, 5 czerwca 2012, 15:22
Lokalizacja: południowe podlasie

Re: Malowanie dachu na garażu.

Postprzez lukaczmarek » Śr, 6 lutego 2013, 21:20

http://allegro.pl/farba-na-dach-10l-sni ... 14608.html
Czymś takim malowałem. Tam gdzie malowałem 2 razy jest ok a tam gdzie raz to już po roku rdza wychodzi. Dachu niczym nie czyściłem.
Malowane pędzlami bo tak najmniej farby ulatuje w powietrze.
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Malowanie dachu na garażu.

Postprzez sebekwolkasos » Śr, 6 lutego 2013, 22:33

@lukaczmarek, popraw link, bo jest niekompletny.
Nie zawsze mów, co wiesz, ale zawsze wiedz, co mówisz - Cesarz Klaudiusz
Avatar użytkownika
sebekwolkasos
Moderator
 
Posty: 246
Obrazki: 133
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 12:56
Lokalizacja: powiat siedlecki (WSI)
Numer GG: 12604028

Re: Malowanie dachu na garażu.

Postprzez dawid12 » N, 17 lutego 2013, 17:43

lukaczmarek napisał(a):http://allegro.pl/farba-na-dach-10l-sniezka-ocynk-poliwinylowa-popie-i2983614608.html
Czymś takim malowałem. Tam gdzie malowałem 2 razy jest ok a tam gdzie raz to już po roku rdza wychodzi. Dachu niczym nie czyściłem.
Malowane pędzlami bo tak najmniej farby ulatuje w powietrze.



Czyli tak po prostu wszedłeś na dach i malowałeś?? Ja to myślałem papierem ściernym przetrzeć tu gdzie jest rdza a następnie całość odtłuścic i dopiero wtedy malować
Ostatnio edytowano N, 17 lutego 2013, 22:48 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia
dawid12
Zaczynający przygodę
 
Posty: 20
Obrazki: 5
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 12:42
Lokalizacja: BBI
Numer GG: 8762732

Re: Malowanie dachu na garażu.

Postprzez Krystian79 » Pt, 26 czerwca 2015, 12:07

Stalową blachę najlepiej zagruntować i dopiero malować. Do ocynkowanej założyć jak jest i po 2 latach jakoś wyczyścić i dopiero grunt + farba
Starsze dachy - wiadomo szczota druciana i jeżeli jest rdza to czyścimy do blachy z rdzy i łuszczącej się farby. Sprawdź produkty bekerfarb, są w nich środki powstrzymujące porost alg i mchu.
Malować możesz wszystkim w zależności od tego co posiadasz - czy ręcznie pędzlami czy mechanicznie aerografem itp.
Krystian79
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 26 czerwca 2015, 12:04
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Malowanie dachu na garażu.

Postprzez HirotatoGouda » Cz, 14 kwietnia 2016, 13:26

Ja jeśli chodzi o malowanie dachu skorzystałem z tego typu propozycji http://pakietbudowlany.pl/85-malowanie-dachu Najbardziej podobało mi się to, że rekonstrukcja była bardzo pełna i wykonana niezwykle profesjonalnie.
Żałuję tylko, że koszta są tak duże, ale coś za coś.
HirotatoGouda
FIRMA
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt, 8 kwietnia 2016, 11:52
Lokalizacja: Białystok

Re: Malowanie dachu na garażu.

Postprzez SteelProfil » N, 24 kwietnia 2016, 10:14

Nie ma sensu malować !
Farba jest droga, nie daje gwarancji, że będzie się trzymać i zawsze będzie to ochrona tylko na kolejne 3-5 lat.

Można kupić blachę z końcówek rolek poniżej 10 pln/m2 !
Mamy nawet blachy po 7 pln/m2 netto.
Tutaj macie zawsze najnowsze promocje:https://www.facebook.com/SteelProfil.EU/?fref=ts

Policzcie sobie ceny farby, robocizny etc. To po prostu NIE MA SENSU!
Jakby co - zapraszam do kontaktu: http://www.steelprofil.eu/
Mamy ponad 50.000 m2 blachy na placu
Centrum Taniej Blachy i Płyty Warstwowej SteelProfil Dzierżenin
Avatar użytkownika
SteelProfil
FIRMA
 
Posty: 12
Dołączył(a): N, 24 kwietnia 2016, 07:38
Lokalizacja: Dzierżenin k/ Warszawy


Powrót do Inne tematy związane z tym działem