Tanie ogrzewanie warsztatu

Jak to w gospodarstwie... potrzebne wszystko.

Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez MECHANIZATOR » Cz, 1 listopada 2012, 08:18

Witam

jakie macie sposoby na ogrzewanie warsztatów gdzie naprawiacie maszyny ??

pozdro
Avatar użytkownika
MECHANIZATOR
Zasłużony dla forum
 
Posty: 217
Obrazki: 32
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 14:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez silva » Cz, 1 listopada 2012, 09:44

Mały piecyk :)
GERWAZY WYCIĄGNĄł SZABLE I STRZELIŁ
Avatar użytkownika
silva
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 433
Obrazki: 1031
Dołączył(a): Wt, 3 lipca 2012, 21:18
Lokalizacja: Wierzchowiska k. Lublina
Numer GG: 3994722

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez Krzysiek19 » Cz, 1 listopada 2012, 10:42

Jw. lub podłączenie się do CO i przeprowadzenie rurek do garażu.
Avatar użytkownika
Krzysiek19
Moderator
 
Posty: 267
Obrazki: 18
Dołączył(a): Wt, 5 czerwca 2012, 14:43
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez gonzo » Cz, 1 listopada 2012, 11:36

Ja stosuję nagrzewnicę gazową. Na szczęście w zimę zwykle maszyny się nie psują więc to rzadkie przypadki i na razie nie było potrzeby robić czegoś lepszego. Jest plan na domu i na garażu założyć panele solarne ogrzewające wodę i latem wykorzystywać ją też w inwentarskich.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez wiesmag » Cz, 1 listopada 2012, 11:58

http://allegro.pl/piec-na-olej-przepracowany-zuzyty-nagrzewnica-i2756737737.html-to jest nawet fajna alternatywa-koszt tego jest nawet adekwatny-za te pieniądze robić samemu i później poprawiać jest nieopłacalne.
A paliwo każdy z nas chyba ma?
Avatar użytkownika
wiesmag
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 237
Obrazki: 52
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:45
Lokalizacja: Czeczewo-okolice Kartuz
Numer GG: 20608063

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez Guzik » Cz, 1 listopada 2012, 12:58

Ja stosuję tak zwaną kozę mały piecyk i mam puszczone rury do komina od długości 5m i jestem w stanie garaż o wymiarach 5x4x2.5 ogrzać do temperatury 25 C
Guzik
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 298
Obrazki: 113
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 14:11
Lokalizacja: Powiat Gdański
Numer GG: 33067550

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez MECHANIZATOR » Cz, 1 listopada 2012, 14:57

a jak to wygląda od strony "ekologicznej" z tym ogrzewaniem na przepracowany olej ?
Avatar użytkownika
MECHANIZATOR
Zasłużony dla forum
 
Posty: 217
Obrazki: 32
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 14:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez wiesmag » Cz, 1 listopada 2012, 17:09

@Mech-od strony ekologicznej chyba wygląda lepiej niż dotychczas-przecież każdy(prawie każdy)jakoś zużyty olej zagospodarowuje(na rozpałkę,miesza z trocinami,itp).
Myślę że spalenie go z nadmuchem(w optymalnej temperaturze)mniej szkód wyrządzi środowisku jak spalony domowymi sposobami-większość tych konstrukcji są z aprobatą(tyle że nie zacytuję ci teraz kto wydaję takie aprobaty na kotły,palniki-musiałbym poszukać-ale to chyba mniej istotne).
Avatar użytkownika
wiesmag
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 237
Obrazki: 52
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:45
Lokalizacja: Czeczewo-okolice Kartuz
Numer GG: 20608063

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez MECHANIZATOR » Cz, 1 listopada 2012, 21:51

no to się zgadza moje pytanie dotyczyło raczej tego czy jest to "legalne" czy jest tak jak kiedyś z tym piwem ;) bezalkoholowym że niby można a nie można :)

polecicie coś jeszcze - może jakieś własne konstrukcje ?
Avatar użytkownika
MECHANIZATOR
Zasłużony dla forum
 
Posty: 217
Obrazki: 32
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 14:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez rolstudent » Cz, 1 listopada 2012, 22:51

Mi kiedyś w technikum profesor mówił ze to jest zabronione prawnie, tyle ze minęło ładnych parę lat,
Wujas na dużym warsztacie w też miał takie piece na olej, Tyle ze one były na olej opałowy, a sami wymieniali dysze na grubsze do oleju zużytego,
jedyne co go wkurzało to to ze czyszczenie tego pieca strasznie brudzi, teraz ma ekologiczny piec na owies
Ostatnio edytowano Pt, 2 listopada 2012, 18:37 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówka
rolstudent
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 286
Obrazki: 20
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2012, 21:11

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez MECHANIZATOR » Pt, 2 listopada 2012, 07:05

aha czyli oficjalnie są one na olej opałowy
Avatar użytkownika
MECHANIZATOR
Zasłużony dla forum
 
Posty: 217
Obrazki: 32
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 14:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez wiesmag » Pt, 2 listopada 2012, 08:18

Nie do końca-piec(raczej palnik)na OO ma dyszę,zgadza się,płomień jest zawieszony w powietrzu-w piecu na zużyte oleje pali się to w takiej misie,misa również utrzymuje temperaturę spalania-zupełnie inna budowa-typowo do zanieczyszczonego oleju(w tą misę to możesz nawet drewna nakłaść).
Zresztą rozpalanie polega na włożenie nasączonej szmatki i podpaleniu.
Avatar użytkownika
wiesmag
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 237
Obrazki: 52
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:45
Lokalizacja: Czeczewo-okolice Kartuz
Numer GG: 20608063

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez gonzo » Pt, 2 listopada 2012, 18:50

Widziałem piec na olej zużyty z palnikiem, może przerobiony z pieca na OO ale działał super, było to w warsztacie samochodowym.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez Sadek » N, 4 listopada 2012, 19:45

Taki piec można wykonać w własnym zakresie : http://allegro.pl/piec-na-olej-zuzyty-p ... 72455.html opisy są na elektrodzie lub na YT.
Avatar użytkownika
Sadek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 66
Obrazki: 23
Dołączył(a): So, 25 sierpnia 2012, 21:59
Lokalizacja: pow. Ciechanów
Numer GG: 8872878

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez wiesmag » N, 4 listopada 2012, 22:51

Tak szczerze to wolałbym z nadmuchem,wydmuchem gorącego powietrza,taki jak za te 2100-no i przy takim,robiąc go samemu niewiele by zostało z tych 2tyś.

Zastanawiał się ktoś nad dostosowaniem jakiegokolwiek pieca na olej(jakikolwiek)-wystarczy wprowadzić grubościenną rurkę nad palenisko,koniec tylko zaklepać na żądaną wielkość,i dyszę już mamy,nawet się paliwo wstępnie podgrzewa-kranik,zbiornik,wąż-sprawa drugorzędna.

@Mechanizator-troszkę poczytałem-nikt na zużyty olej aprobaty nie wyda,jedynie na OO-i raczej nie ze względów ekologicznych(tym się tylko zasłaniają),raczej ze względów podatkowych.
Podobnie jest z piecami,palnikami na owies-one mają aprobatę na pellet.
Avatar użytkownika
wiesmag
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 237
Obrazki: 52
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:45
Lokalizacja: Czeczewo-okolice Kartuz
Numer GG: 20608063

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez MECHANIZATOR » N, 4 listopada 2012, 23:10

no ja zdązyłem sie dowiedzieć że takie coś jest traktowane formalnie jako przetwarzanie odpadów bez zezwolenia - wiec teoretycznie można ale najpierw trzeba skombinować pozwolenie na przerób odpadu jakim jest przepracowany olej z wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska

a co powiecie na ogrzewanie gazem albo brykietem ze słomy ?
Avatar użytkownika
MECHANIZATOR
Zasłużony dla forum
 
Posty: 217
Obrazki: 32
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 14:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez majran » Pn, 5 listopada 2012, 21:29

Ogrzewanie gazem, w sensie nagrzewnica gazowa?
Jeśli tak to musisz założyć temat - drogie ogrzewanie warsztatu
Avatar użytkownika
majran
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 140
Obrazki: 34
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 21:17
Lokalizacja: Pałuki wielkopolska
Numer GG: 10201673

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez MECHANIZATOR » Pn, 5 listopada 2012, 23:17

to może się pochwalicie jakie macie piecyki w swoich warsztatach ?
Avatar użytkownika
MECHANIZATOR
Zasłużony dla forum
 
Posty: 217
Obrazki: 32
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 14:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez DuzyGrzegorz » Wt, 6 listopada 2012, 00:09

Ja miałem piękny piecyk kolejowy Wyprodukowany najpóźniej w 1915 roku. Wystawiłem go (właściwie wywlekłem bo ciężki był jak diabli) z garażu na lato bo trochę przeszkadzał. Ja w polu, małżonka w domu a akurat złomiarze zajechali. Teraz mam gazowy taki na butlę, ogólnie kicha i jednak po całym dniu głowa boli. Sąsiad ma zrobiony ze starego bojlera na wzór mojego starego kolejowego.
DuzyGrzegorz
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 349
Dołączył(a): N, 14 października 2012, 17:20
Lokalizacja: łódzkie
Numer GG: 4941697

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez gonzo » Wt, 6 listopada 2012, 07:50

Robiąc offtopic, małżonka już wie pewnie, żeby rzeczy męża bez jego wiedzy nie upłynniać i to za pewnie prawie darmo :) Jak potrzeba nagrzewam nagrzewnicą gazową z wentylatorem, rolstudent będziesz długo majsterkował zimą ?
Ostatnio edytowano Wt, 6 listopada 2012, 19:44 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówka
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez MECHANIZATOR » Wt, 6 listopada 2012, 08:38

czy ja wiem czy te gazowe nagrzewnice takie drogie ? przeliczam sobie teraz tak na kartce i wychodzi mi że nagrzewnica gazowa o mocy 10 kW zużyje mi 11 kg butle z propan-butanem w ciągu 15 godzin - czyli koszt grzania przez godzinę wyniesie koło 4 zł (licząc że butla kosztuje 60 zł). nagrzewnica o mocy 10 kW opalana olejem opałowym spali mi w tym samym czasie i z takim samym efektem 0,86 kg czyli 1 litr co przy cenie około 4 zł daje mi taki sam koszt
Avatar użytkownika
MECHANIZATOR
Zasłużony dla forum
 
Posty: 217
Obrazki: 32
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 14:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez andrzej2110 » Wt, 6 listopada 2012, 12:21

Mech masz drogi gaz. Ja płace za butle 50 zł.
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez ahme999 » Wt, 6 listopada 2012, 13:51

na dobrą sprawę to do zużytego oleju wystarczyłaby zwykła "koza"-bojler 100 litrów stawiamy pionowo, w połowie wycinamy drzwiczki 30x20cm (w nich robimy lufcik/szyberek do regulowania napływu świeżego powietrza), od tylca podpinamy komin z regulatorem przepływu wewnątrz i wsio-można nalać oleju, można wrzucić folii z kiszonki, kartonów czy innych śmieci-jedynym ograniczeniem będzie wielkość drzwiczek :) w przypływie weny można dospawać kawałki żelastwa jako radiatory...
Usługi inżynierskie, projekty maszyn, toczenie i frezowanie CNC
Avatar użytkownika
ahme999
Zaczynający przygodę
 
Posty: 34
Obrazki: 14
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 21:53
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez bobek » Wt, 6 listopada 2012, 14:07

Dobra, a czy ktoś się zastanawiał co ze świeżym powietrzem? W takim garażu ogrzewanym musi być dobra wentylacja. Jeszcze jak piec z nadmuchem to spalanie z dużym udziałem tlenu, znaczy mało tlenków węgla, ale jak bez nadmuchu to może być dość niebezpieczne.
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Avatar użytkownika
bobek
Kierownik PGR
 
Posty: 699
Obrazki: 244
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez ahme999 » Wt, 6 listopada 2012, 14:47

niebezpiecznie kiedy dym zacznie się cofać...
...ale niby jak były budowane wszystkie piece przed boomem na sterowniki i dmuchawy tłoczące świeże powietrze do paleniska. Ludzie w domach mieli i mają stare "hajnówki", "olsztyniaki" czy nawet kaflowe i żyją.
Usługi inżynierskie, projekty maszyn, toczenie i frezowanie CNC
Avatar użytkownika
ahme999
Zaczynający przygodę
 
Posty: 34
Obrazki: 14
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 21:53
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez MECHANIZATOR » Wt, 6 listopada 2012, 18:10

ahme z tym piecem na "wszystkie śmieci" to się nie zgodzę - bo niby łatwo ale później są efekty w postaci nowotworów i innych chorób
Avatar użytkownika
MECHANIZATOR
Zasłużony dla forum
 
Posty: 217
Obrazki: 32
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 14:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez wiesmag » Wt, 6 listopada 2012, 19:09

Ale słuchajcie-we warsztacie nie można grzać jak w mieszkaniu,jest się przecież ubranym.
Ja tam tylko rano ciut przepalę żeby powietrze się ciut ogrzało i koniec-chociaż w mrozach woda przy szlifierce nie zamarza.dla mnie tak 2-5 stopni jest akurat-ręce nie marzną,i się robi.
Avatar użytkownika
wiesmag
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 237
Obrazki: 52
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:45
Lokalizacja: Czeczewo-okolice Kartuz
Numer GG: 20608063

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez ahme999 » Wt, 6 listopada 2012, 21:37

MECH, masz stuprocentową rację. Jednak idąc tym tropem to nie spalajmy oleju przepracowanego w ogóle-masz tam siarkę, uszlachetniacze, antyspieniacze, emulgatory itd itd, które utlenią się prawdopodobnie do równie niebezpiecznych związków.
Usługi inżynierskie, projekty maszyn, toczenie i frezowanie CNC
Avatar użytkownika
ahme999
Zaczynający przygodę
 
Posty: 34
Obrazki: 14
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 21:53
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez wiesmag » Śr, 7 listopada 2012, 09:12

Nie popadajmy w paranoje-jak tam każdy spali swój olej przepracowany,lub kilka śmieci nie jest aż taka tragedia (byleby nie spalać na zimnym piecu) ,złej jakości węgiel ,miał to też kupa związków.
Ekologia też czasami ma fioła-przykład to produkcja żarówek energooszczędnych,których to produkcja więcej szkody wyrządzi środowisku jak używanie tradycyjnych żarówek-gdzie tu sens.
Byle skład złomu o nasze przyszłe raki dobrze dba-wypalają to co niepotrzebne.
Ostatnio edytowano Śr, 7 listopada 2012, 19:52 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia
Avatar użytkownika
wiesmag
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 237
Obrazki: 52
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:45
Lokalizacja: Czeczewo-okolice Kartuz
Numer GG: 20608063

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez gonzo » Śr, 7 listopada 2012, 09:48

Mała dygresja- tam o kasę chodzi kolego nie o ekologię, czy przykuwanie się do drzew przez "zielonych" i schodzenie po otrzymaniu kasy to ekologia??? :D. Co do pieców na olej, ten który mi się podobał, to był piec palnikowy, nie taki co się olej powierzchniowo pali w misce bojlera lecz taka konstrukcja że olej palił się jak gaz na palniku i ogrzewał wymiennik ciepła, w warsztacie nic nie śmierdziało a i trucizn nie produkował raczej bo temp. spalania bardzo wysoka. Problemem palenia odpadów jest to że paląc je w złych warunkach przekształcamy łańcuchy węglowodorowe na jeszcze dłuższe łańcuchy węglowodorowe które na nas spadają po opuszczeniu komina...
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez DuzyGrzegorz » Śr, 7 listopada 2012, 09:52

Popieram Cię kolego wiesmag. Często składowanie śmieci ma gorsze skutki niż ich spalenie. Ważne jest aby śmieciami nie rozpalać, bo wtedy wydzielają się różne dioksyny i inne szkodliwe substancje.
DuzyGrzegorz
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 349
Dołączył(a): N, 14 października 2012, 17:20
Lokalizacja: łódzkie
Numer GG: 4941697

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez jarki » Śr, 7 listopada 2012, 10:09

o środowisko trzeba dbać to jest pewne ale przez kasę dochodzi do takich rzeczy
http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42 ... 68744.html
jarki
Zaczynający przygodę
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 13:55

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez rolstudent » Śr, 7 listopada 2012, 11:47

gonzo napisał(a): rolstudent będziesz długo majsterkował zimą ?


jest trochę do roboty, na szczęście coraz mniej bo sprzęt nowszy to tak się nie psuje, ale muszę przerobić redlice w siewniku gaspardo z talerzowych na stopkowe, i siewnik poplonów na pneumatyczny, trochę overuma podkleić, jest co robić,

u mnie piecyk zrobiony jest z rury o średnicy 60 cm i ściance 12 mm na bokach są radiatory z kątownika, tylko rure kominową trzeba wymienić bo sito:(
rolstudent
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 286
Obrazki: 20
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2012, 21:11

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez gonzo » Śr, 7 listopada 2012, 12:37

To ciekawe z talerzowych na stopkowe? Nowy trend jakiś :) Zmiany opisz i "ozdjęciuj", przyda się innym ;)
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez rolstudent » Śr, 7 listopada 2012, 16:56

mój siewnik Gaspardo ma już sporo latek i te redlice talerzowe są już bardzo zużyte, i mają straszna wadę fabryczna pękają im mocowania, myślałem nad nowymi talerzowymi ale cena mnie przerosła jedna sztuka z rolka kopiująco - dociskową 550 zł jest ich 24 sztuki wiec wychodzi trochę ponad 13 tysięcy to sporo, wiec chcę wykorzystać sporo tańsze redlice stopkowe, no chyba ze uda mi się kupić cały zestaw z siewnika unii grup, choć ciężko jest od nich coś takiego wyrwać
Ostatnio edytowano Śr, 7 listopada 2012, 18:02 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówki
rolstudent
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 286
Obrazki: 20
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2012, 21:11

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez wiesmag » Śr, 7 listopada 2012, 22:35

A co ma piernik do wiatraka-przepraszam siewnik.

Na warsztacie jak muszę w silnych mrozach coś tam robić i to dłużej-to robię ogień na kuźni i starczy-kominek zawsze najlepszy :D

Robię w mrozach wtedy co innego-nigdy aż tak pilnego wtedy nie mam na warsztacie,w razie wyjątków kominek.
Avatar użytkownika
wiesmag
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 237
Obrazki: 52
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:45
Lokalizacja: Czeczewo-okolice Kartuz
Numer GG: 20608063

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez Patryk3802 » N, 16 grudnia 2012, 21:24

Ja mam w swoim warsztacie również tzw "koze" pale drewnem garaż nieduży (umeblowanie stoły- wiertarki stołowe oraz wchodzi smiało 60tka i w około miejsca sporo idealny na remonty) jak nie długo cos robie to tak pale alby "powietrze było lżejsze" ale jak ostatnio przeprowadzałem remont gdzie w warsztacie od 8 do 22 siedzialem to było napalone do 18 stopni gdzie na dworze mróz sięgał prawie -10 i czasami ponad
Ostatnio edytowano N, 16 grudnia 2012, 22:09 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia
Avatar użytkownika
Patryk3802
Zaczynający przygodę
 
Posty: 28
Obrazki: 86
Dołączył(a): N, 25 listopada 2012, 14:28
Lokalizacja: Woj. Dolnośląskie, powiat wołowski DWL

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez maksiu » Pn, 17 grudnia 2012, 13:58

Koza na drewno z płaszczem powietrznym i wentylatorkiem jest prosta i idealna do takiego grzania. Znajomy ślusarz na warsztacie taką ma (warsztat gdzieś 7x5m i z 4m wysoki) i opala chyba samym drewnem, a grzeje jak szalona. Dużo robi ten nadmuch powietrza, bo wymusza jego obieg wokół kozy.
Ostatnio edytowano Pn, 17 grudnia 2012, 22:49 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówka
Indżoj de sajlens.
--------------------
Liczniki hektarów, sterownik ścieżek technologicznych.
Avatar użytkownika
maksiu
Administrator
 
Posty: 495
Obrazki: 163
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:18
Lokalizacja: Pleszew-Jarocin-Krotoszyn
Numer GG: 42651760

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez rogaliq » Wt, 14 stycznia 2014, 00:10

koza jest nie tylko tania ale i prosta w budowie , wrzucisz drewno a na wierzch trochę folii i żar gwarantowany
rogaliq
 

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez Sadek » Wt, 14 stycznia 2014, 08:07

Człowieku zastanów się co proponujesz TRUCIE SPOŁECZEŃSTWA ?
Avatar użytkownika
Sadek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 66
Obrazki: 23
Dołączył(a): So, 25 sierpnia 2012, 21:59
Lokalizacja: pow. Ciechanów
Numer GG: 8872878

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez bobek » Wt, 14 stycznia 2014, 12:50

Hehe a spalanie przepalonego oleju to też niby takiego eko? :D
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Avatar użytkownika
bobek
Kierownik PGR
 
Posty: 699
Obrazki: 244
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez lukaczmarek » Wt, 14 stycznia 2014, 12:53

Panowie no nie oszukujmy się. Bo niby czym się pali w piecach "śmieciuchach" :)
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez maros » Wt, 14 stycznia 2014, 13:31

Znajomy ogrzewa mały warsztat samochodowy zużytym olejem i jest zadowolony, opału ma pod dostatkiem i taki piec praktycznie nie wymaga obsługi w ciągu dnia. A co do aspektów ekologicznych, to nie ma doskonałych rozwiązań. ;)
maros
Zaczynający przygodę
 
Posty: 39
Obrazki: 103
Dołączył(a): Pn, 18 czerwca 2012, 17:12
Lokalizacja: koło Koła

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez Sadek » Wt, 14 stycznia 2014, 18:30

Zgadza się nie ma nic doskonałego ale nie propagujmy tego oficjalnie. Będąc sołtysem roznosiłem różne informacje odnośnie ustawy śmieciowej i dla niektórych mieszkańców jedynie butelki plastikowy są śmiećmy bo od palenia komin zachodzi, pewien znajomy palił też zużytymi oponami.
Avatar użytkownika
Sadek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 66
Obrazki: 23
Dołączył(a): So, 25 sierpnia 2012, 21:59
Lokalizacja: pow. Ciechanów
Numer GG: 8872878

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez Senator » Wt, 14 stycznia 2014, 20:52

Opony w piecach to bardzo częsty proceder w mojej okolicy, wystarczy poczekać aż się trochę ściemni i już znajdzie się delikwent który daje czadu, nie rozumiem tego :?
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Avatar użytkownika
Senator
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 217
Obrazki: 148
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:49
Lokalizacja: Okolice Tczewa/pomorskie
Numer GG: 2241096

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez Sadek » Wt, 14 stycznia 2014, 20:59

Gdzieś zasłyszane: Czy sortuje Pan śmieci ? ależ oczywiście, a jak ta segregacja w Pana gospodarstwie wygląda ? pada odpowiedź na te które palę w dzień i na te które palę w nocy.
Może nie jest to ekologiczne ale czy państwo nas po części do tego nie skłania, wszędzie oszczędności, redukcje etatów itp. Więc lepiej wrzucić śmieci do pieca aby było ciepło i kupić dzieciom chleb niż węgiel do pieca a dzieci GŁODNE !!!!!!
Avatar użytkownika
Sadek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 66
Obrazki: 23
Dołączył(a): So, 25 sierpnia 2012, 21:59
Lokalizacja: pow. Ciechanów
Numer GG: 8872878

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez bobytempelton » Wt, 14 stycznia 2014, 22:55

Albo sortuje się śmieci typu; puszki, szkło, organiczne i do pieca :D , u nas w warsztacie ogrzewanie w sumie zdjęcia wrzuciłem kosztowało ok 15tys zł, ale wymogi i wygoda kosztuje, jest w piecu przystawka i atest na olej ale sadzi wtedy taki dym że masakra, w dodatku teraz trzeba mieć fakturę na niby utylizację oleju czyli sprzedaż do lotosu za 1zł gdzie filtrują go i kupujemy z powrotem lux 10 :lol: .
Mój kolega ma warsztat blacharski i tam ma zwykły stary bojler przerobiony na piec, obudowany blachą w odległości ok 10cm od bojlera w około i w tą lukę wentylator tłoczy powietrze, powietrze przewodami rozprowadza się po hali, koszt ok 200zł ;) pali drewnem zrzynami i każdy wie czym jeszcze ;)
bobytempelton
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 107
Obrazki: 63
Dołączył(a): Pt, 6 grudnia 2013, 17:52
Lokalizacja: Swiętokrzyskie Opatów
Numer GG: 33860696

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez Marcinek92 » Śr, 30 lipca 2014, 09:04

No właśnie co z tym piecem jest bo mój kolega Deni jest rolnikiem i właśnie opowiadał mi z tym piecem iż posiada piec ekologiczny i dostaje dotacje z UE za korzystanie z pieca i palenie plonów. Wiec nie wiem jak to jest mówił, że pali plony i wszystko ma refundowane z UE za korzystanie z pieca ekologicznego nie wiem na jakiej zasadzie to działa. Macie jakieś informacje na jakiej zasadzie to wszystko działa ?
Marcinek92
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 30 lipca 2014, 08:58
Lokalizacja: Gołańcz

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez rogaliq » Śr, 14 stycznia 2015, 19:10

Sadek napisał(a):Człowieku zastanów się co proponujesz TRUCIE SPOŁECZEŃSTWA ?

nie miałem na myśli palenia czym popadnie i każdymi śmieciami z tworzyw sztucznych
w okolicy sporo ludzi pali siatkę i folię z bel ale widzę że robią to z głową , wrzucają to na rozpalone już wcześniej drewno w gorącym piecu, tworzywo topiąc się na rozżarzonym drewnie odparowuje i chwile później spala się, najważniejsze by nie było go za dużo bo pędzie spływać zalepiać ruszta i kapać do popielnika
rogaliq
 

Re: Tanie ogrzewanie warsztatu

Postprzez turczynow » Śr, 30 marca 2016, 13:58

Wszystko co związane z gazem jest tanie. Dziś nowoczesna instalacja gazowa, bardzo szybko się zwraca. Nie wiem czy dziś na takie tanie i ekologiczne rozwiązania związane z ogrzewaniem nie ma dofinansowania z UE. Warto popytać czy to w gminie czy bezpośrednio w Urzędzie Marszałkowskim. Tym bardziej, że to już ostatnie perspektywy na zarobienie jakichkolwiek pieniędzy na tego typu inwestycje.
turczynow
FIRMA
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 30 marca 2016, 13:47
Lokalizacja: Szczecin

Następna strona

Powrót do Warsztat, wyposażenie warsztatu