Zima i PRZECHOWYWANIE ELEKTROARZEDZI W GARAZU

Jak to w gospodarstwie... potrzebne wszystko.

Zima i PRZECHOWYWANIE ELEKTROARZEDZI W GARAZU

Postprzez sobieraj987 » Pt, 6 stycznia 2017, 22:14

witam posiadam garaż blaszany nie jest ocieplony tylko sufit ociepliłem steropianem aby nie skraplała sie z niego woda . Przechowuje tam mnóstwo elektronarzedzi typu wiertarka wkretarka szlifierka ukosnica piła spalinowa kompresor itp jest w nim niska temperatura zimą i moje pytanie brzmi czy szkodzi to elektronarzedzia dodam ze narzedzia sa czyste zadbane zawsze czyszczone po pracy i każde przechowane jest w swojej walizce osobno i lezy na swojej polce. Akumulatory zabieram oczywiscie do domu , jak wy sobie radzicie zima w swoi nie ogrzewanym garazu typu blaszak szopa zabieracie narzedzia do domu na okres zimy . Garaz jest szczelny nic nie kapie itp
sobieraj987
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 6 stycznia 2017, 22:11
Lokalizacja: Augustówka

Re: Zima i PRZECHOWYWANIE ELEKTROARZEDZI W GARAZU

Postprzez gonzo » So, 7 stycznia 2017, 09:27

Witam, u mnie garaż murowany ale nie ocieplony, narzędzia w fabrycznych opakowaniach ale i na półkach. Problem widzę dopiero kiedy takie wychłodzone urządzenie przeniesie się do ciepłego pomieszczenia aby coś zrobić. Różnica temperatur i skroplenie zaraz następuje, nie widzę jednak by jakoś drastycznie szybciej elektronarzędzia ulegały zezłomowaniu, najszybciej lecą przekładnie, włączniki itp. elementy.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Zima i PRZECHOWYWANIE ELEKTROARZEDZI W GARAZU

Postprzez lukaczmarek » So, 7 stycznia 2017, 13:43

Mróz nie szkodzi elektronarzędziom, ja nawet akumulatorowych bardzo w cieple nie trzymam.
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Zima i PRZECHOWYWANIE ELEKTROARZEDZI W GARAZU

Postprzez andrzej2110 » So, 7 stycznia 2017, 19:17

Ja szlifierki i wiertarkę trzymam w domu całym rokiem Nie chodzi o temperaturę a o ewentualnego złodzieja.
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22


Powrót do Warsztat, wyposażenie warsztatu