Strona 1 z 1

Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Śr, 17 kwietnia 2013, 08:48
przez Julian
Czy ktoś z Was stosuje urządzenia tego typu: http://www.panele-grzewcze-podczerwien.pl ? Chciałbym porównać je z ogrzewaniem tradycyjnym typu gazówka. Mieszkanie 68 m2, izolacja 10 cm styropian, okna nowe, wys. 2.60 opłaty ok. 200 zł miesięcznie za ogrzewanie, jakby było z gazówką? Będę wdzięczny za opinie

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Śr, 17 kwietnia 2013, 11:18
przez wiesmag
Nie wiem czy życie chciałbym spędzić pod "KWOKĄ"?
Są na rynku grzejniki promieniowe do ogrzania np.warsztatu-niewielka ilość energii a duża skuteczność-wada jest taka właśnie że powietrze jest nieogrzane-bo np grzeją się przedmioty i ludzie w zasięgu grzejnika,-już poza zasięgiem woda zamarza.
Życie w mikrofalówce-ciekawa perspektywa.

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Śr, 17 kwietnia 2013, 13:25
przez lukaczmarek
Z wszelkich wyliczeń wynika że ogrzewanie elektryczne jest najdroższe z możliwych, a na ich stronie piszą że oszczędności do 70% trochę to dziwne.

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Śr, 17 kwietnia 2013, 17:36
przez maksiu
W Kowalewie (powiat pleszewski) w kościele jest ogrzewanie elektryczne na podczerwień. Niestety chyba nie za bardzo zdaje to egzamin, gdyż doszły mnie słuchy że planują jego wymianę.
W teorii to może i ciekawie brzmi - grzejesz tylko podczas mszy, a ludzie odnoszą wrażenie że jest ciepło. Ale w praktyce ciepło było tylko osobom siedzącym prawie pod lampami.

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Wt, 10 września 2013, 20:22
przez Arek
U nas w kościele też takie jest i wszyscy są zadowoleni, od promienników do ławek jest z 5m i podobno jest ciepło (nie wiem, bo nie uczęszczam zbyt często).

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Cz, 12 września 2013, 00:57
przez DuzyGrzegorz
lukaczmarek napisał(a):Z wszelkich wyliczeń wynika że ogrzewanie elektryczne jest najdroższe z możliwych, a na ich stronie piszą że oszczędności do 70% trochę to dziwne.

Ja się dziwię, że nie napisali np. 99%, przecież mogli a papier by to ścierpiał :lol: .
A tak poważnie to oczywiście ogrzewanie promieniami podczerwonymi daje chwilowe uczucie ciepła, jednak do ogrzania pomieszczenia potrzebne są dżule. Potrzebna jest ich ilość i to taka sama bez względu z czego tę energię wytworzymy, czy z prądu, czy z węgla. Należy wziąć koszt nośnika energii i koszt pozyskania tej energii, np. pieca, lamp. Może sama instalacja w przypadku promienników jest bardzo tania i jak włącza się tylko w niedzielę na mszę to się opłaci, ale przez cały tydzień grzać tym to chyba jest luksus, i to zbędny. Pozdrawiam!

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Cz, 12 września 2013, 08:31
przez bobek
Ja spotkałem się, że grzali kościół nagrzewnicą gazową tyle, że murowany. :) Startowała ileś godzin przed mszą i był efekt.

U nas w parafii kościół jest drewniany, więc o nagrzaniu murów nie ma mowy. :P

Co do wyżej wymienionych to takie coś funkcjonowało na dworcu centralnym, ale nie się sprawdziło i mają to wymieniać. :P

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: So, 18 stycznia 2014, 22:26
przez rogaliq
Murowany kościół ciężko nagrzać nagrzewnicą , ciepło i spaliny są tylko przy suficie a jeszcze jak ludzie drzwi nie zamkną to całkiem lipa bo olej idzie w pi*du a grzanie nic nie daje, podczerwień jest dobra w wysokich budynkach , halach , kościołach a nagrzewnice sprawdzają się w niskich pomieszczeniach jeśli są odpowiednio dobrane do kubatury tylko że niestety trzeba wietrzyć przy grzaniu (więc co to za przyjemność marnować gaz tylko po to by musieć wietrzyć i studzić pomieszczenie)

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Pn, 27 stycznia 2014, 13:45
przez wredzioch
lukaczmarek napisał(a):Z wszelkich wyliczeń wynika że ogrzewanie elektryczne jest najdroższe z możliwych, a na ich stronie piszą że oszczędności do 70% trochę to dziwne.Wiesz, trzeba patrzeć na oszczędnosci w bardziej ogólny sposób. W zeszłym roku zainwestowałem w taki panel o mocy 300 W w kolorze kości słoniowej. Już ci tłumaczę na czym polegają oszczędności: po pierwsze – ogrzewam jedynie miejsce w którym siedzę, panel jest mobilny mogę go przenieść gdzie chcę, po drugie – nie muszę kupować opału a to spore oszczędności w kieszenie, po trzecie - nie muszę się liczyć z dodatkowymi kosztami takimi jak kominiarz, malowanie raz na jakiś czas (od grzejników strasznie się nam ściany brudziły). Jak sobie zliczysz to wszystko to wtedy zauważysz ile pieniędzy zostaje Ci w portfelu.

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Pn, 27 stycznia 2014, 17:38
przez Mariusz x
Policz ile kosztuje kWh energii z węgla, drewna a ile kWh energii elektrycznej. No i chyba nie chcesz nam powiedzieć, że śmigasz po całym domu z panelem i przedłużaczem? Jak suszysz buty, ręczniki? Kąpiel pod prysznicem to już w ogóle wyższa szkoła jazdy(woda może być ciepła, ale jak w środku nie ma ogrzewania to nie jest wesoło).

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Wt, 4 lutego 2014, 12:45
przez Bukaciarnia.pl
masz tylko 1 panel na cały dom? nie warto zainstalować taki w każdym pomieszczeniu?

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Cz, 20 lutego 2014, 15:01
przez wredzioch
Właśnie przed zakupem liczyłem i wychodzi, ze taniej. A kto powiedział że biegam z panelem po domu? :) Na suszenie ubrań i innych spraw mamy swój sposób: wieszamy na suszarkach i tyle :) Tradycyjnie :) Łazienkę też spokojnie możesz sobie ogrzać takim panelem i uwierz mi że jest równie ciepło jakbyś ogrzewał grzejnikami :) Zresztą firma w której kupowałem swój panel ma też w ofercie specjalne łazienkowe.

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Cz, 20 lutego 2014, 16:15
przez zorzyk
Mariusz x napisał(a):Policz ile kosztuje kWh energii z węgla, drewna a ile kWh energii elektrycznej. No i chyba nie chcesz nam powiedzieć, że śmigasz po całym domu z panelem i przedłużaczem? Jak suszysz buty, ręczniki? Kąpiel pod prysznicem to już w ogóle wyższa szkoła jazdy(woda może być ciepła, ale jak w środku nie ma ogrzewania to nie jest wesoło).

Takie ogrzewanie to sposób na wzrost przyrostu naturalnego. Gromadzimy się i mieszkamy w jednej izbie wokół kuchenki mikrofalowej 8-)

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Pt, 28 marca 2014, 10:38
przez Koksu
Ale niektórzy wypisują głupoty... żadna mikrofalówka - takie ogrzewanie owszem nagrzewa ciało człowieka bardziej niż powietrze, ale w życiu do mikrofalówki bym tego nie porównał. Od roku użytkuje panele na podczerwień i wcale nie czuje się jak kurczak. Bez sensu przekonywać osoby, które i tak skreśliły takie ogrzewanie już na wstępie, do tego że jest inaczej, ale osoby, które się tym grzeją pewnie przekonały się na swojej skorze, że tak nie jest. To tyle w tym temacie...

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Cz, 8 maja 2014, 09:45
przez Tomek111111
Witam
Ja mam w mieszkaniu zamontowane panele na podczerwień firmy ECO - VITA ,montowałem je w poprzednim sezonie podchodziłem do tego ogrzewania bardzo sceptycznie ale ze względu iż nie mam gazu to zdecydowałem się na tego rodzaju ogrzewanie na węgiel i tego typu ogrzewanie jestem za stary, pierwszy efekt był zadowalający Firma bardzo konkretna posprzątali maja odpowiednie uprawnienia i teraz mogę z czystym sumieniem poleć takie ogrzewanie po roku testowania naprawdę jest warte polecenia rachunki na poziomie ogrzewania gazowego a nawet miałem trochę niższe niż sąsiad,już nie wspomnę o tym że jest bezobsługowe brak czyszczenia pieca itp.dla mnie bardzo ważne :D

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Cz, 8 maja 2014, 21:20
przez DuzyGrzegorz
Czyli firmie ECO-VITA udało się zbudować perpetuum mobile cieplne drugiego stopnia, a więc urządzenie które pobiera z sieci mniej energii niż wypromieniowuje w postaci ciepła. Znajomy prowadzi sklep i warsztat elektroniczny gdzie zaopatruję się w elektronikę. W lutym w trybie pilnym przyniósł elektryczne olejaki z piwnicy jak zobaczył rachunek.
Jednak mnie bardziej zainteresował inny fenomen. Otóż tak jak w przypadku GMO znajduje się wielu użytkowników którzy jako zadowoleni klienci zakładają konto dla jednego posta chwalącego firmę. Pozdrawiam!

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Wt, 20 maja 2014, 11:17
przez Joker789
Widzę, że firma nade mną robi sobie reklamę ;) Każda forma marketingu jest dobra he apropo założonego wątku i jego pytania - chętnie rzetelnie odpowiem - panele, o które pytasz sprawdziły się u mnie przez 2 sezony zimowe na wynajmowanym mieszkaniu. Niestety lub stety kupiłem mieszkanie i w obecnym mam centralne ze spółdzielni - szczerze żałuję bo mimo tego, że zima w tym roku była dość łagodna - za ogrzewanie musiałem płacić co miesiąc w czynszu. Podejrzewam, że będę miał nadpłatę, ale co z tego skoro fizycznie nie mam tych pieniędzy. Przy grzejnikach House Innovation płaciłem tylko tyle ile zużyłem energii faktycznie, a dodam, że opłaty były niewielkie.

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Wt, 20 maja 2014, 21:00
przez gonzo
Czyli mamy już dwie reklamy Eco-Vita i House Innovation. Panowie reklama jest za darmo nie musicie się kamuflować... A co do samego działania raczej ono klienta zniechęci niż zachęci.

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Śr, 28 maja 2014, 20:19
przez Aleksandrra
Kurcze, ogrzewanie na podczerwień to bardziej z mikrofalówką mi się kojarzy i jakoś nie chciałabym się w niej całe życie smażyć. Zdecydowanie wolę klasykę - piec co na pellet + kominek z płaszczem wodnym. Całą zimę niemal kominek przejmuję rolę ogrzewania głównego, no chyba, że akurat nikogo nie ma w domu i nie ma komu napalić.

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Wt, 17 czerwca 2014, 11:43
przez wredzioch
zorzyk napisał(a):
Mariusz x napisał(a):Policz ile kosztuje kWh energii z węgla, drewna a ile kWh energii elektrycznej. No i chyba nie chcesz nam powiedzieć, że śmigasz po całym domu z panelem i przedłużaczem? Jak suszysz buty, ręczniki? Kąpiel pod prysznicem to już w ogóle wyższa szkoła jazdy(woda może być ciepła, ale jak w środku nie ma ogrzewania to nie jest wesoło).

Takie ogrzewanie to sposób na wzrost przyrostu naturalnego. Gromadzimy się i mieszkamy w jednej izbie wokół kuchenki mikrofalowej 8-)Nie obraź się, ale większej głupoty dawno nie słyszałem :) Jaka mikrofalówka??? Poczytaj trochę o rodzaju fal i dowiesz się że panele na podczerwień nie mają nic wspólnego z mikrofalówkami :D Odsyłam Cie do strony producenta paneli w którego sam kupowałem, tam znajdziesz wiele ciekawych informacji, które mam nadzieję że rozwieją Twoje wątpliwości i błędną wiedzę http://www.savetime.pl

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Wt, 30 września 2014, 09:14
przez juliaw
Arek napisał(a):U nas w kościele też takie jest i wszyscy są zadowoleni, od promienników do ławek jest z 5m i podobno jest ciepło (nie wiem, bo nie uczęszczam zbyt często).To gratulacje, u nas trzeba siedzieć przy nich żeby było ciepło. W kolejnej ławce ludzie już marzną :crazy:
Ogrzewanie mieszkań na podczerwień może i ma sens przy małej powierzchni. W wypadku większej raczej się nie opłaca.

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Wt, 10 lutego 2015, 11:57
przez ediwonder
Mam tego typu ogrzewanie i rewelacji nie ma, ale tragedii także nie...

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Śr, 4 marca 2015, 17:45
przez mmaddogg
Tzn opłaca sie w to bawic czy nie.Napisz jaki jest sens.Moze nie ma

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: N, 15 marca 2015, 18:49
przez kubana
Ja jestem zadowolona z takiego ogrzewania. Cenowo wychodzi dość drogo, wiec jeśli ktoś chce zaoszczędzić, to raczej nie tędy droga.

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Pn, 16 marca 2015, 15:15
przez marekmarko
Jeśli masz możliwość to polecam zainwestowanie w ogrzewanie podłogowe. Koszt wykonania co prawda spory ale za to skutkuje stałą temperaturą, jednakowo rozchodzącą się w pomieszczeniu.

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Pn, 23 marca 2015, 14:34
przez olekk40
Ja zainwestowałem i jestem zadowolony.Mam podłogowe na całym parterze i do góry w łazience.Jest dobrze.

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Wt, 31 marca 2015, 16:20
przez fukom21
Dokładnie .To sie zwraca moze nie finansowo ale odczuc mozna na własnych stopach.Jest to dobry sposób na dogrzanie pokoju.

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Wt, 31 marca 2015, 22:07
przez avatek
przyznam szczerze, że pierwszy raz słyszę o takim sposobe. dzieki wam biore się za samodokształcanie w tej kwestii. ogromne dzięki :)

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Cz, 2 kwietnia 2015, 09:25
przez roza
Witam
Zastanawiam się nad zamontowaniem grzejnika na podczerwień w jednym z pokojów (15m) ale nie wiem czy się sprawdzi trochę czytałam na temat tego ogrzewania i się natknęłam się na sklep internetowy WYMODEROWANO . Jakie macie doświadczenia z ogrzewaniem na podczerwień?

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Pt, 2 października 2015, 12:08
przez hania78
Na podczerwień? Brzmi trochę jak z przyszłości :D Ja ogrzewam gazem płynnym ze zbiornika Bałtykgazu i czasem mi się wydaje, że jestem oryginalna w mojej okolicy :D Ale technologia się tak szybko zmienia...

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Śr, 21 października 2015, 11:46
przez rolkira
Przedtem był boom na panele fotowoltaiczne. Co teraz jest w modzie? Przy założeniu, że nie ma się środków na ogrzewanie termalne :D

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Pn, 1 sierpnia 2016, 08:10
przez tabaciarz
Jeśli chodzi o ogrzewanie podczerwienią to warto zwrócić uwagę na to, że światło podczerwone nie ogrzewa powietrza tylko obiekty na które pada. Jest to świetnie rozwiązanie jednakże raczej w przypadku dużych hal itp.

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Pn, 7 listopada 2016, 14:02
przez Damian7
Instalacja paneli na podczerwień, to nie jest zabawa (jak ktoś wcześniej ujął "czy warto się bawić") To poważna sprawa, która wymaga profesjonalnego montażu. Zastanawiając się nad tym, czy warto, można przejrzeć ofertę różnych firm, można doradzić się specjalistów. Tutaj, owszem można wymienić się między sobą doświadczeniem. Myślę jednak, że warto panele wypróbować w praktyce np. zobaczyć w jaki sposób działają u znajomego i wówczas dopiero podjąć decyzję.

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Śr, 27 czerwca 2018, 10:49
przez alanngarethh
A jak jest ze zdrowiem. Czy fale podczerwone są szkodliwe?

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Śr, 5 grudnia 2018, 12:32
przez Tomcio604
alanngarethh napisał(a):A jak jest ze zdrowiem. Czy fale podczerwone są szkodliwe?

Czytałem, że promienie podczerwone są zdrowsze i używane w wielu gabinetach medycyny i to jest akurat fakt. Nie wiem jak to się ma do zwykłych grzejników na podzcerwień, sam zastanawiam się nad kupnem takich paneli grzewczych. Ceny na allegro są całkiem spoko więc jako inwestycja nie są to jakieś duże pieniądze tylko ciekawi mnie ten pobór mocy, czy mnie to potem nie zeżre tym bardziej, że podobno prąd od nowego roku ma iść w górę o 30%. Ktoś z Was może orientuję się tak naprawdę jak to potem wychodzi w użytkowaniu?

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Cz, 28 marca 2019, 21:40
przez Babtist
To jest to ogrzewanie, które stosują w kościołach? :)

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: Pn, 5 sierpnia 2019, 15:09
przez Anno1506
Takie ogrzewanie jest na pewno dużo droższe i mniej efektywne. Nie sądzę, żeby się opłacało..

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

PostNapisane: So, 16 listopada 2019, 11:39
przez rani10
witam ja też czytałem ale jest sporo filmów na Yutube na ten temat bo wiesz już sie ma ogrzewanie zwykle to co innego jak zakładasz je od podstaw wtedy trzeba przeliczyć całą iwestycję