Garmin GPSMap 60 z anteną zewnętrzną

Wszystko o GPS, jego zastosowaniach, urządzeniach i kosztach

Garmin GPSMap 60 z anteną zewnętrzną

Postprzez MECHANIZATOR » Pn, 19 listopada 2012, 08:39

Witam

Do celów doświadczalnych potrzebuję odbiornika GPS o dokładności +/- 1m - mam do dyspozycji Garmina GPSMap 60 ale jego dokładność to przeważnie +/- 5m - teraz moje pytanko czy jeśli dokupię do niego antenę zewnętrzną to zwiększy mi się dokładność do tego 1m ?? antena zewnętrzna do niego to Garmin GA25MCX - kosztuje około 100-110 zł - pytanie tylko czy warto wydać czy szkoda kasy i czasu ?

pozdro
Avatar użytkownika
MECHANIZATOR
Zasłużony dla forum
 
Posty: 217
Obrazki: 32
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 14:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Garmin GPSMap 60 z anteną zewnętrzną

Postprzez DuzyGrzegorz » Pn, 19 listopada 2012, 19:50

Żeby osiągnąć taką dokładność to musisz raczej użyć DGPS. Dokładność GPS to najmniej 4 m. Nawet dokładność dużo nowszego EGNOS to minimum 3 m. Antena nic tu nie pomoże.
Ostatnio edytowano Wt, 20 listopada 2012, 21:55 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięcie zbędnej wyrazu "musisz" i przeniesienie wyrazu "to" tak aby zdanie miało sens
DuzyGrzegorz
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 349
Dołączył(a): N, 14 października 2012, 17:20
Lokalizacja: łódzkie
Numer GG: 4941697

Re: Garmin GPSMap 60 z anteną zewnętrzną

Postprzez Maneken » Śr, 27 maja 2015, 08:47

Chciałbym opowiedzieć o przyrządach do pomiaru pola powierzchni za pomocą GPS - GeoMeter. On pracuje na bezpłatnym sygnale satelitarnym. I daje precyzję pomiaru powierzchni na poziomie 0,5-0,7%. GeoMeter ma duży ekran dotykowy z którego wygodnie korzystać. W zależności od modelu, możecie obrać GeoMeter S4 albo GeoMeter S5, z powiększonym ekranem. Funkcje tych modeli są jednakowe. Różnią się jedynie długością ekranu.
Avatar użytkownika
Maneken
FIRMA
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt, 22 maja 2015, 10:35
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Garmin GPSMap 60 z anteną zewnętrzną

Postprzez gonzo » Śr, 27 maja 2015, 20:51

Do reklamowania firmy służą wizytówki firm, w tematach rozmawiamy i staramy się unikać reklam.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280


Powrót do Rolnictwo precyzyjne