Udział w projekcie informatyzacji gospodarstwa

Wszystko o GPS, jego zastosowaniach, urządzeniach i kosztach

Udział w projekcie informatyzacji gospodarstwa

Postprzez PIMR_BR » Śr, 7 stycznia 2015, 13:20

Witam,

Pragnę zaprosić właścicieli gospodarstw z rejonu wielkopolski do udziału w projekcie dotyczącym informatyzacji gospodarstw rolnych.
W projekcie badane będzie wykorzystanie oprogramowania do zarządzania farmą, wykorzystanie rożnego rodzaju czujników oraz aparatury wspomagającej podejmowanie decyzji.

Cała aparatura i oprogramowanie zostaną udostępnione uczestnikom projektu na cały okres jego trwania nieodpłatnie (do września 2016 r.).

Wymagania podstawowe dotyczące uczestników:

- chęć poznania nowych technologii (na miarę europejską),
- wielkość gospodarstwa: powyżej 50 ha,
- gospodarstwo zlokalizowane w województwie wielkopolskim.

Chęć zgłoszenia do projektu proszę przesyłać na adres lowinski@pimr.poznan.pl podając dane kontaktowe, nr telefonu, rodzaj produkcji, wielkość gospodarstwa, poziom informatyzacji gospodarstwa, znajomość języka angielskiego: brak/podstawowy/zaawansowany.

Nieznajomość języka angielskiego nie jest żadnym problemem.

W razie pytań również proszę o kontakt.
W tym miejscu pragnę zaznaczyć, że tylko wybrane zgłoszenia zostaną przyjęte do projektu ze względu na określone dodatkowe kryteria uczestnictwa.
PIMR_BR
FIRMA
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr, 7 stycznia 2015, 12:52
Lokalizacja: Polska

Re: Udział w projekcie informatyzacji gospodarstwa

Postprzez Avendrion » Cz, 8 stycznia 2015, 17:59

Można prosić trochę więcej szczegółów na temat tych czujników oraz aparatury wspomagającej ? ;)
Avatar użytkownika
Avendrion
Zaczynający przygodę
 
Posty: 22
Obrazki: 282
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 13:53

Re: Udział w projekcie informatyzacji gospodarstwa

Postprzez PIMR_BR » Pt, 9 stycznia 2015, 09:09

Oczywiście można :)

Generalnie przewidujemy w projekcie udostępnienie obsługi zaawansowanego oprogramowania do obsługi farmy, z modułami zarządzania produkcją, nawożeniem, magazynem, rozliczeniami, itp., zintegrowaną ze stacjami pogodowymi, zestawami czujników (naprawdę ich dużą ilością: w tym temp, wilgotności (powietrza i gleby), wilgotności liści, stężeń gazów i cząstek stałych, przepływów, wielkości owocu, rozwoju roślin, itd.), pułapkami feromonowymi na insekty. Wszystko to obsługiwane będzie przez urządzenia mobilne (komórki/tablety).

Są to specjalizowane czujniki stąd poszukujemy też rozwiniętych lub chcących się rozwijać gospodarstw, ponieważ będzie się czego uczyć, ale myślę, że ta wiedza każdemu się przyda bo to przyszłość. Zależy nam najbardziej na gospodarstwach o produkcji roślinno-zwierzęcej (najlepiej w połączeniu), szklarniach i sadach. Jeżeli ktoś ma nietypową produkcję, specjalistyczną, proszę zapytać czy może się załapać, nie przesądzam iż tylko gospodarstwa o wspomnianym charakterze wezmą udział :)
W tym miejscu proszę forumowiczów także o przekazanie informacji znajomym/sąsiadom, którzy może chcieli by wziąć udział w takim projekcie.

Gorąco zachęcam!
PIMR_BR
FIRMA
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr, 7 stycznia 2015, 12:52
Lokalizacja: Polska

Re: Udział w projekcie informatyzacji gospodarstwa

Postprzez Dziedzio92 » N, 11 stycznia 2015, 20:48

Szkoda ze tylko sie tyczy wielkopolski.
A co dokladnie oferujecie w tym projekcie.
chodzi o dawkowanie pasz czy komputerowo mozna badac zasobnosci pasz i na podstawie tego dzienna porcje dla bydla mlecznego mozna dawac ?
Co do uprawy roslinnej to na jakiej zasadzie by wygladalo. potrzebne by bylo zrobienie mapy zasobnosci gleb ? Jak by wygladalo jesli chodzi o magazynowanie ? potrzebna jest waga bo jak wiemy to wiekszosc gosp nie posiada wagi.
Obrazek
Avatar użytkownika
Dziedzio92
Zaczynający przygodę
 
Posty: 36
Obrazki: 1213
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 12:18
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Numer GG: 7677767

Re: Udział w projekcie informatyzacji gospodarstwa

Postprzez PIMR_BR » Śr, 14 stycznia 2015, 14:44

W projekcie będą wykorzystane urządzenia wspomagające zarządzanie gospodarstwem. Pasze to osobny temat, którego nie objęliśmy w tym projekcie. Do tego weszło by już użycie robotów paszowych, z tego co wiem to takie roboty już są, nie wiem tylko czy można nimi zarządzać z poziomu komputera w domu, ale nie widzę w tym trudności przy obecnym rozwoju tych urządzeń :).

Co do produkcji roślinnej to czujniki będą sprawdzać różne parametry gleby i powietrza, alarmować w sytuacji braku np odpowiedniej wilgotności, ostrzegać przed przymrozkami itp., do tego pułapki feromonowe będą pokazywać ilość wychwyconych owadów i alarmować jeśli ich przyrost przekroczy określoną normę...wtedy wiadomo, czas na oprysk.
Mapy zasobności gleb będą dużą pomocą, z tego co wiem, my raczej nie będziemy w stanie tego wykonać za gospodarza ale wyniki analiz będzie można wczytać do programu i tworzyć plan nawozowy.
Z wagami z informacji jakie posiadam na chwilę obecną, też nie pomogę, ale to ciekawe zagadnienie i wezmę je pod uwagę, może coś w tej sprawie wykombinujemy.
PIMR_BR
FIRMA
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr, 7 stycznia 2015, 12:52
Lokalizacja: Polska


Powrót do Rolnictwo precyzyjne