VAT - przejście z VAT ogólny na ryczałt.

Wymiana informacji dotyczących rozliczeń, ubezpieczeń i innych spraw podobnego kalibru, min. podatkowych.

VAT - przejście z VAT ogólny na ryczałt.

Postprzez deer » So, 26 kwietnia 2014, 08:19

Taka sytuacja: Rolnik 7 lat temu będąc na vat ogólnym zakupił maszynę za 400tys netto czyli 488, oczywiście vat odliczył. W 2013r przeszedł na ryczałt. Obecnie chcę sprzedać tę maszynę.

W jakiej formie powinien ją sprzedać ?
Jak wygląda kwestia vat ?
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Kupię żuka PickUp-a
Avatar użytkownika
deer
Zasłużony dla forum
 
Posty: 115
Obrazki: 149
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 17:56

Re: VAT - przejście z VAT ogólny na ryczałt.

Postprzez gonzo » So, 26 kwietnia 2014, 18:05

Skoro od zakupu do powrotu na ryczałt minęło 5 lat o chyba sytuacja czysta? Przy przejściu na ryczałt i wypełnieniu deklaracji VAT-Z urząd skarbowy nie chciał zwrotu podatku od tej maszyny? Jeżeli nie to chyba umowa kupna-sprzedaży :think:
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: VAT - przejście z VAT ogólny na ryczałt.

Postprzez lukaczmarek » So, 10 maja 2014, 15:05

Jak rozmawiałem z księgową to powiedziała że jak 5 lat minęło, gość nie jest już na VAT to normalnie umowa kupna-sprzedaży i vatu żadnego nie płacisz.
Co innego jak by prowadził działalność gospodarczą.
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618


Powrót do Urząd skarbowy, KRUS, ZUS, Gmina