Jęczmień jary. Problemy !

Jęczmień jary. Problemy !

Postprzez Grzesiek1997 » Wt, 12 marca 2013, 16:21

Witam wszystkich użytkowników serwisu.
Drodzy Panowie nie znalazłem podobnego tematu więc postanowiłem założyć nowy.
Mianowicie mam problem z jęczmieniem jarym. Jęczmień ma około 18 % wilgotności był po prostu skoszony trochę za wcześnie bądź źle przechowywany wilgotne miejsce.
Moje pytanie jest takie czy dany jęczmień nadaje się do przyrządzenia paszy dla trzody chlewnej. Bo wiem, że sprzedać takie coś jest trudno.
Oczywiście sporządzenie paszy z dodatkiem "ćwiartki" innego zboża i innych składników. Bądź czy macie inne sugestie co zrobić z tym zbożem jaką zrobić mieszankę żeby to zboże nadało się do spożycia, bo wyrzucić tyle zboża jest dla nas nie do przyjęcia, bo to jest troszeczkę pieniędzy.

Prosiłbym o pomoc.
Ostatnio edytowano Wt, 12 marca 2013, 22:26 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówka
Avatar użytkownika
Grzesiek1997
Zaczynający przygodę
 
Posty: 10
Obrazki: 14
Dołączył(a): Wt, 12 czerwca 2012, 15:50
Lokalizacja: ok. Mińska Mazowieckiego
Numer GG: 1387277

Re: Jęczmień jary. Problemy !

Postprzez michal_1208 » Wt, 12 marca 2013, 21:18

Zależy od ilości, jeśli masz tego kilka ton rozsyp to żeby odparowało, zmniejszyło temp. kilka razy przemieszaj. Po kilku dniach możesz spokojnie podawać to trzodzie, no oczywiście z umiarem (jeśli jest w naprawdę złym stanie nie dodawaj tego więcej niż 10 procent). Podaj to dużym tucznikom (powyżej 60 kg), do paszy dodaj maksymalna dozwoloną ilość zakwaszacza jakiego tam podajesz, sam praktykowałem, trzodzie nic się nie dzieje ;)
Ostatnio edytowano Wt, 12 marca 2013, 22:28 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówka
Avatar użytkownika
michal_1208
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 10 marca 2013, 15:41
Numer GG: 4743667


Powrót do Jęczmień