rekrutacja pracowników fiz przez internet

rekrutacja pracowników fiz przez internet

Postprzez rafalk » Cz, 19 stycznia 2017, 15:09

Drodzy,

czy ktoś z Was próbował posiłkować się przy rekrutacji pomocy internetem? Ja pod koniec ostatniego sezonu próbowałem przez gumtree i różne grupy na FB (bo we wsi już nikt nie chciał, bo każdy siedzi i się opieprza...) i nie przyniosło to super rezultatów. Myślałem o jakiś portalach typowo rolniczych, ale przecież tam nie znajdę kogoś, kto mi będzie zbierał truskawki, bo zwykły człowiek nie wchodzi na takie strony (tak jak tutaj na 100% nie zrekrutował bym żadnego kowalskiego). Googlałem i mam dwa pomysły - albo jakiś taki pospolity portal typu olx albo np. bardziej specjalistycznie (ale ciągle populistycznie) szukać na portalach bardziej dot. pracy: http://oferia.pl/zlecenia/prace-domowe-ogrod - właśnie brakuje mi typowo rolnictwa, ale jest albo prace domowe/ogród albo np. inne - jak szukałem to znalazłem kilka podobnych ofert do tych, które chciałbym złożyć.
O ile na OLX co do zasady jest to darmowe, to z tej oferii nigdy nie korzystałem, więc też ciężko mi się wypowiedzieć, a szczerze mówiąc też nie wiem jak ze skutecznością. Kiedyś bym wrzucił na forum studentów i nie musiałbym się bawić w takie zagrywki, ale już jakiś czas temu jasnym stało się że studenci już nie ci co kiedyś i mają inne zajęcia :/

Jakie Wy macie metody? Pomijam ściąganie pracowników z Ukrainy - nie znam się na tym i jakoś jeszcze daję radę na rodzimych pracownikach
rafalk
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt, 23 czerwca 2015, 23:12
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: rekrutacja pracowników fiz przez internet

Postprzez maxx44 » Cz, 10 maja 2018, 14:38

Jeśli chcecie mieć dobrych pracowników, to musicie być dobrymi pracodawcami. Nie oznacza to, że macie dużo płacić, ale ważne jest też, by motywować. Bardzo pożądana jest też pomoc firm z zewnątrz https://deltatraining.pl/praca-zespolow ... w-zespole/ W ten sposób pracodawca pokazuje, że dba o pracowników i wyciąga z nich co najlepsze.
maxx44
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 10 maja 2018, 14:36
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Praca