Usługi rolne, wynajem maszyn, a działalność

Tu można umieszczać pomysły, które czekają na wspólnika, inwestora

Usługi rolne, wynajem maszyn, a działalność

Postprzez pawiu16 » Śr, 25 stycznia 2017, 21:26

Mam zamiar nabyć poprzez leasing np. rozrzutnik i go klientom wynajmować za odpowiednią opłatą i teraz mam pytanie bo o zainteresowanie się nie boję ze względu na specyfikację gospodarstw w okolicy i brak konkurencji, ale mam obawy co do formy działalności. W mojej sytuacji odpada firma i tzw. podwójny KRUS bo mam dopiero 1,5 roku pełnych składek, ale słyszałem że jako rolnik mogę wykonywać samodzielnie usługi rolne i prowadzić jakąś uproszczoną rachunkowość (podejrzewam że chodzi o KPiR), ale nie za bardzo rozumiem zasady takiego rozwiązania. Część osób pewnie chciałaby faktury, czy w takim wypadku będąc na zasadach ogólnych mógłbym je wystawiać? Ktoś posiada jakieś doświadczenie lub wiedzę w tym temacie?
pawiu16
Zaczynający przygodę
 
Posty: 20
Obrazki: 39
Dołączył(a): Pt, 22 czerwca 2012, 18:41

Re: Usługi rolne, wynajem maszyn, a działalność

Postprzez lukaczmarek » Cz, 26 stycznia 2017, 10:33

Są pewne wyjątki ale jeśli nic się nie zmieniło to jest to tylko działalność agroturystyczna prowadzona przez rolników, produkcję wina przez rolników.
Natomiast usługi o jakich piszesz wymagają prowadzenia działalności gospodarczej.
Oczywiście jak nie prowadzisz działalności gospodarczej to nie możesz wystawiać faktur VAT bo niby z czego mają wynikać? :)
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Usługi rolne, wynajem maszyn, a działalność

Postprzez maria56 » Pn, 6 sierpnia 2018, 15:56

Najlepiej postarać się o dotacje w ten sposób najszybciej można znaleźć coś konkretnego i sprawdzonego.
Avatar użytkownika
maria56
Zaczynający przygodę
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz, 2 sierpnia 2018, 15:49
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Pomysły na biznes, wspierajmy się