Dostawienie Obory

Tu można umieszczać pomysły, które czekają na wspólnika, inwestora

Dostawienie Obory

Postprzez Zapalony Rolnik » N, 12 lipca 2015, 19:33

Witajcie .
Rozmyślam nad dostawieniem obory na 15 stanowisk dla bydła mlecznego . Obecnie posiadam 12 krów i 15 cieląt z opasami . Chciałbym się dowiedzieć ile może wynieść mnie ta inwestycja . Rensztok na gnojówkę posłuży ze starej obory i chlewni . Obora będzie miała wymiary 6x18 m . Na 15 m zamierzam utrzymywać bydło a na pozostałych 3 m stała by pasza i słoma . Pasza będzie zadawana ręcznie . Obornik będzie usuwany za pomocą zgarniacza widłowego . Zgarniacz musi być umieszczony z tej strony ze względu na starą oborę i chlewnię , gdyż na zgarniacz będę mógł wyrzucać obornik od jałowizny , którą zamierzam utrzymywać w starej oborze oraz z chlewni . Dojarka zostanie ze starej obory . Będzie to obora uwięziowa . Co możecie mi doradzić ? No i ile taka inwestycja wyniesie ? Dzięki z góry . :D Dodaje obraz tego jak to wygląda i by wyglądało .
Załączniki
Obora.JPG
Obora.JPG (8.88 KiB) Przeglądane 3800 razy
Zapalony Rolnik
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 12 lipca 2015, 19:17
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Dostawienie Obory

Postprzez młody rolnik » N, 30 sierpnia 2015, 22:06

witaj, widzę ze nie masz zbyt duzo odpowiedzi. ja jeszcze w tej kwestii nie mam doswiadczenia ale poprosiłem o wycene inwestycji mojej obórki (koziarni) która ma miec 6 x 10-12 metrów. same materiały bez cegły gdyz posiadam wliczajac rózne duperele z wylewka, fundamentami, stropem, więźba dachowa oraz pokryciem wyszło 35 tys.. robocizna zalezy od sposobu murowania w duzej mierze 18-20 tys. w koszt robocizny wchodzi tez wypozyczenie koparki do wykopania fundamentów i pod zbiornik na gnojowice. moze to ci cos powie.. do tego dochodzi jeszcze koszt projektu który trzeba rozrysowac, pozwolenia i opłacenie kierownika budowy. pozdrawiam
młody rolnik
Zaczynający przygodę
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pt, 31 lipca 2015, 11:07
Lokalizacja: stefanów, powiat garwoliński
Numer GG: 5998976


Powrót do Pomysły na biznes, wspierajmy się

cron