Jak uzyskać pozwolenie na budowę

Jak uzyskać pozwolenia na budowę? Jak walczyć o swoje prawa?

Jak uzyskać pozwolenie na budowę

Postprzez stojar » Cz, 21 czerwca 2012, 13:39

Jako iż w podtytule działu jest takowe zapytanie to może wypowiem się w powyższej kwestii jak to wygląda dla budynku mieszkalnego właśnie jestem po takowych bojach i wygląda to mniej więcej tak:
1) Urząd Miasta Gminy :
a) jeśli gmina posiada miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego moja gmina akurat nie posiadała takowego więc pozostał wariant b
b) Warunki zabudowy, przed złożeniem wniosku o warunki zabudowy musimy się zgłosić do Starostwa powiatowego po :
-wypis/wyrys z ewidencji gruntów,
-kopie z mapki sytuacyjno-wysokościowej i ewidencyjnej gruntu
czas oczekiwania od 2 do 3 tygodni
w międzyczasie możemy załatwiać dla zapewnienia o dostarczeniu mediów tj. energia elektryczna i woda oraz kanalizacja. Po odbiorze w/w dokumentów można złożyć wniosek o wydanie warunków zabudowy i znów czekamy ile tego nie wie nikt w moim przypadku około 5-6 mies!!
2) Geodeta - mapka do celów projektowych, najlepiej zlecić wykonanie mapki w między czasie czyli jak będziemy czekali na Warunki zabudowy, bo z wykonaniem też schodzi w zależności od geodety od 5 do .. tygodni (pierwszy geodeta jakiego mi polecono po pół roku stwierdził: Wie pan co chyba nie byliśmy u Pana na pomiarach, przy czym przez 2 miesiące obiecywał za tydzień... itd.)
3) Projektant tu akurat muszę pochwalić cały projekt gotowy w 3 tyg.( było by pewno i szybciej , ale projekt indywidualny i kilka razy trzeba było konsultować w trakcie wykonywania)
4) Wreszcie w starostwie składamy projekt wraz z niezbędnymi dokumentami ( to załatwiał za mnie akurat projektant) i czekamy na upragnione pozwolenie na budowę - termin urzędowy 60 dni
Po otrzymaniu pozwolenia na budowę znów czekamy na uprawomocnienie ok 21 dni ( przynajmniej w moim Starostwie)
Z prawomocnym pozwoleniem do kierownika budowy po oświadczenia i do Nadzoru Budowlanego zgłoszenia prac budowlanych po min 7 dniach możemy wbić pierwszą łopatę
Czas potrzebny na uzyskanie pozwolenia to w moim przypadku równe 2 lata!!!
[color=#FF0000][i][b]URSUS Team[/b][/i][/color]
[color=#00FF00][b]KPK Kumurun Team[/b][/color]
stojar
Zaczynający przygodę
 
Posty: 29
Obrazki: 6
Dołączył(a): Pt, 15 czerwca 2012, 11:01
Lokalizacja: świętokrzyskie, gmina Bodzentyn

Powrót do Pozwolenia, spory z urzędami i urzędnikami