Protesty rolników przedwiośnie 2015

Jak uzyskać pozwolenia na budowę? Jak walczyć o swoje prawa?

Protesty rolników przedwiośnie 2015

Postprzez gonzo » Śr, 11 lutego 2015, 20:16

Witam, co sądzicie o tym, w czym bierzecie udział bezpośrednio, lub obserwujecie w mediach?
Sytuacja w rolnictwie dość napięta. Niskie od dawna ceny trzody, teraz tez mleka. Dodatkowo Kwotowanie produkcji, które zaznaczę w innych gałęziach jest już i funkcjonuje od dawna, np. produkcja buraków cukrowych.
Sytuacja na protestach również dość specyficzna, ostro występuje praktycznie tylko OPZZ rolników. Najbardziej widać Pana Sławomira Izdebskiego, który to popierając górników sam prowadzi handel min. rosyjskim węglem.
Postulaty są różne, jedne zrozumiałe i rzeczowe. Inne wymyślone chyba troszkę na siłę.
Dotyczą spraw które ministerstwo a z nim Państwo zaniedbało, czyli np likwidacji dzików w rejonie występowania ASF.
Co sądzicie o całej sytuacji?
Czy mamy szanse na zmuszenie rządzących, do rzetelnego zajmowania się sprawami polskiej wsi?
Na koniec pytanie zasadnicze. Czy potrafimy jeszcze się zjednoczyć, jako rolnicy zajmujący się różnymi gałęziami produkcji? Mnie wydaje się że niestety już nie.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Protesty rolników przedwiośnie 2015

Postprzez andrzej2110 » Śr, 11 lutego 2015, 20:25

Zapomina się jeszcze o bobrach.
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Protesty rolników przedwiośnie 2015

Postprzez sebekwolkasos » Śr, 11 lutego 2015, 22:42

Więc tak. Ja jako mieszkaniec rejonu gdzie jest cały matecznik tych protestów powiem tak. Nie darzę specjalnie sympatią pana Izdebskiego. Jest człowiek, który coś robi wtedy gdy widzi w tym swój szeroko pojęty interes. Ale do tej pory nie znalazł się taki charyzmatyczny lider zrywu rolników. Na strajku w Zdanach bywałem ale nie ciągnikiem tylko samochodem. Osobiście uważam, że te protesty to wyraz niezadowolenia i frustracji z powodu "działań" polskiego rządu. Odnośnie dzików i bobrów to postulat słuszny. Kilka innych tez jest ważnych ale obawiam się że są nierealne. Szanse są nikłe bo rząd jest niechętny do dialogu społecznego.
Nie zawsze mów, co wiesz, ale zawsze wiedz, co mówisz - Cesarz Klaudiusz
Avatar użytkownika
sebekwolkasos
Moderator
 
Posty: 246
Obrazki: 133
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 12:56
Lokalizacja: powiat siedlecki (WSI)
Numer GG: 12604028

Re: Protesty rolników przedwiośnie 2015

Postprzez Wielkopolanin » Śr, 11 lutego 2015, 22:43

Według mnie kilka postulatów jest trafionych m.in. ograniczenie pogłowia dzików - myślę że to dokucza każdemu rolnikowi, ochrona ziemi przed wykupem przez obcokrajowców. Chyba w zeszłym roku w tap ukazał się artykuł, w którym było opisane, jak to jest rozwiązane na zachodzie - praktycznie każdy kraj stosuje ograniczenia w sprzedaży ziemi kapitałowi zagranicznemu. Ale jeśli głównym tematem są jakieś odszkodowania za niskie ceny, za kwoty, dopłaty do żywca, to się nie dziwię, że media robią z rolników niewdzięczników, którzy ciągną z kasy Państwa grubą kasę, a teraz zachciało im się jeszcze wiecej, a Sawicki mówi -tyle Wam daje miliardów bierzcie i korzystajcie.
Wielkopolanin
Zaczynający przygodę
 
Posty: 19
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 21:14

Re: Protesty rolników przedwiośnie 2015

Postprzez sebekwolkasos » Śr, 11 lutego 2015, 22:49

Sawicki w kółko o tej unijnej mamonie gada jak szczekaczka propagandowa.
Nie zawsze mów, co wiesz, ale zawsze wiedz, co mówisz - Cesarz Klaudiusz
Avatar użytkownika
sebekwolkasos
Moderator
 
Posty: 246
Obrazki: 133
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 12:56
Lokalizacja: powiat siedlecki (WSI)
Numer GG: 12604028

Re: Protesty rolników przedwiośnie 2015

Postprzez bartex » Śr, 11 lutego 2015, 23:20

Moim zdanie gdyby wszyscy rolnicy się zebrali i zablokowali całą Polskę a nie tylko parę miejsc to pan minister srał i szczał (przepraszam za te słowa ale inaczej się nie da) by pod siebie aby tylko zrealizować te postulaty a tak to on wie że to jest tylko niewielka część rolników i że niedługo zaczną się pracę w polu i gra na czas. Ale myślę że nie wszyscy rolnicy się przyłączą bo tym co jest dobrze to siedzą cichutko za piecem i się nie wychylają żeby nie dostać po dupie (przepraszam znowu).
Avatar użytkownika
bartex
Zaczynający przygodę
 
Posty: 36
Obrazki: 416
Dołączył(a): Pn, 9 grudnia 2013, 17:01
Lokalizacja: Mazury

Re: Protesty rolników przedwiośnie 2015

Postprzez Ptaszynka » N, 15 lutego 2015, 12:31

Wielki bulwers wszechobecny,że ludzie wychodzą na ulicę i protestują.A co mają robić ja pytam?Czekać,aż już w ogóle nie będą mieli co do gara włożyć?
Sprawdź odpowiedzi na pytania na portalu https://viqo.pl
Ptaszynka
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 15 lutego 2015, 02:42
Lokalizacja: wrocław

Re: Protesty rolników przedwiośnie 2015

Postprzez ammorekss » Wt, 17 lutego 2015, 09:29

Dokładnie, wielu zapomina że to oni napędzają naszą gospodarkę.
ammorekss
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 13 lutego 2015, 10:48
Lokalizacja: Grodzisk

Re: Protesty rolników przedwiośnie 2015

Postprzez ewela90 » Wt, 24 lutego 2015, 21:22

Zalezy na ile prostest bedzie skuteczny, w sensie ludzie będą w tym wytrwali. Mysle ze trudno przejsc obok tego obojetnie.
ewela90
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 19 lutego 2015, 23:11
Lokalizacja: Gostynin

Re: Protesty rolników przedwiośnie 2015

Postprzez narcyzkaz » Śr, 18 marca 2015, 12:08

Uwazam ze tych protestów jest za duzo.
narcyzkaz
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 5 marca 2015, 12:47
Lokalizacja: Gorzyce

Re: Protesty rolników przedwiośnie 2015

Postprzez Kobys » Cz, 19 marca 2015, 08:59

Jaki sens ma twój post ?

Do @narcyzkaz
Avatar użytkownika
Kobys
Opiekun profilu FB
 
Posty: 132
Obrazki: 62
Dołączył(a): Pn, 24 marca 2014, 22:48
Lokalizacja: Żuławy
Numer GG: 51496701

Re: Protesty rolników przedwiośnie 2015

Postprzez Pani1 » Cz, 23 kwietnia 2015, 09:55

uważam, że rolnicy powinni zmobilizować siły i walczyć o swoje. Wielu z nas jest wykształconymi ludźmi, którzy chcą prowadzić gospodarstwa jak prężnie rozwijające się firmy ale niestety nasz rząd na to nie pozwala..
Pani1
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 20 marca 2015, 09:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: Protesty rolników przedwiośnie 2015

Postprzez hania78 » Wt, 28 kwietnia 2015, 09:32

jestem dopiero raczkującą rolniczką (kiedyś może moje gospodarstwo ruszy pełna parą), ale tak czytam to co piszecie no i kurcze...żal mnie bierze. Jestem za Wami, trzeba walczyć o swoje i przyłączam się do protestów, jeśli nie mogę osobiście to duchowo na pewno !:)
hania78
Zaczynający przygodę
 
Posty: 40
Dołączył(a): Śr, 18 marca 2015, 13:16
Lokalizacja: Skórzewo


Powrót do Pozwolenia, spory z urzędami i urzędnikami