Światłowód na wsiach

Jak uzyskać pozwolenia na budowę? Jak walczyć o swoje prawa?

Światłowód na wsiach

Postprzez frajerka » So, 16 października 2021, 14:12

interesuje mnie wszystko co dotyczy tego tematu
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Światłowód na wsiach

Postprzez lukaczmarek » So, 16 października 2021, 14:20

Czym szybciej tym lepiej. Na większości wsi w okolicy już są my jeszcze czekamy ale plany już są
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Światłowód na wsiach

Postprzez frajerka » So, 16 października 2021, 15:25

mi jednak chodzi o sprawy prawne jak to wygląda opiszcie jak wyglądało wasze spotkanie z ludżmi którzy to załatwiają
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Światłowód na wsiach

Postprzez stachu1985 » Śr, 10 listopada 2021, 09:45

Moje pokolenie raczej światłowodu się nie doczeka... Całe szczęście internet radiowy działa w miarę sprawnie.
stachu1985
Zaczynający przygodę
 
Posty: 53
Dołączył(a): Cz, 10 października 2019, 09:20
Lokalizacja: Suwałki / okolice

Re: Światłowód na wsiach

Postprzez frajerka » So, 20 listopada 2021, 10:12

wczoraj zrobiłam wpis ale go nie ma być może sama go skasowałam a być może jakaś cenzura zobaczmy ,jeśli chodzi o internet całe szczęście że jest ktoś kto jest rolnikiem nie potrzebuje zbyt szybkiego internetu ale skoro już taki wymyślono to czemu nie skorzystać i się nie podłączyć jeżeli w pełni możesz korzystać ze swojej nieruchomości -dlaczego nie ,lecz nie o to w tym wszystkim chodzi ,raczej to jak się zachowują przedsiębiorcy Polscy ;opowiem wam co przytrafiło mi się w ostatnim roku ;

Budowali u nas na wsi światłowód facet który roznosił dokumenty zaczepił mnie 3 razy ,oczywiście nie wchodził na podwórko bo mam brame zabezpieczoną łańcuchem i kłódką o powodach pisałam najpierw wizyta cyganów itd ,przechodząc do meritum sprawy

1raz facet skłamał a gdy zapytałam się o to co się stanie jeżeli zakaże mu wejścia na posesje i zawieszenia światłowodu na słupie energetycznym oczywiście wyjaśniłam dlaczego,odpowiedział;wejdziemy na posesje dostając 2-godzinne wywłaszczenie od STAROSTY, czy coś takiego istnieje nie mam pojęcia 2raz kręciłam się po podwórku facet znów się zatrzymał zapytał się czy coś się u mnie zmieniło ja odpowiedziałam że nie -pojechał

3raz oczywiście mi się ponownie przedstawił z nazwiska i funkcji ja że stałam dość daleko od niego nie dosłyszałam połowy co gadał gdy się zbliżyłam zapytał czy coś się zmieniło ja powiedziałam że nie i zaczęło się straszenie ; że może SĄD ale sam stwierdził na sąd za późno ale zaczął robić zdjęcia a później że przyjedzie PODNOŚNIKIEM ponieważ mi się trochę spieszyło bo jechałam do sklepu odpowiedziałam mu żeby mnie nie straszył bo byli już tacy co mnie straszyli i koniec rozmowy (rozmowie przysłuchiwał się zięć sąsiadów z Raduczyc) gdy przyjechałam ze sklepu pojawił się pod bramą kolejny człowiek z tej firmy wyjaśniłam jakie są moje obawy i doszliśmy do porozumienia że pod światłowód będą wstawione 2 słupy a później światłowód z drugiego słupa trafi na słup energetyczny i pójdzie do sąsiadów niestety linia idzie zbyt blisko domu co uniemożliwiło by remont dachu i wszystko było na dobrej drodze na koniec człowiek ów powiedział że gmina musi jeszcze wyrazić zgodę; ja się nie wtrącałam ,ponieważ przed pociągnięciem światłowodu facet z który mnie straszył przeprowadził 2 godzinną rozmowę ze sąsiadkami koło ich bramy którym wyjaśniał że światłowód koło mnie pójdzie słupami widziałam jak pokazywał i oni mnie też widzieli właściwie był to chyba wywiad środowiskowy bo po jego udzieleniu efekt był taki że słupów nie ma przyłącza nie ma GMINA SIĘ NIE ZGODZIŁA mnie pominięto geodeta który nanosił dane po przekopie cieszył się jak małe dziecko odpowiadając mi że mnie nie ujęto przekopali się rowem nad wodociągiem na który moi rodzice sprzedali krowę żeby mieć pieniądze na na jego dociągnięcie ale co to kogo obchodzi ,czyli sąsiedzi mają przyłącza a ja nie kolejny raz potraktowano mnie jak polskiego śmiecia tylko wcześniej gdy rządziły PSL i PO teraz za PIS

powiem wam nigdy nie usłyszałam ;spójrz pani w dokumenty zastanów się co o tym myślisz i mi powiesz BO NIGDY ICH NIE DOSTAŁAM

jedyne co znalazłam stronę innej gminy i wysłałam zapytanie w mejlu;
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Światłowód na wsiach

Postprzez frajerka » So, 20 listopada 2021, 10:24

ciąg dalszy BUDOWA ŚWIATŁOWODÓW NA TERENIE GMINY GOSTYNIN



Dzień dobry
Zapytaj NEXERĘ


do mnie
cleardot.gif






W celu weryfikacji możliwości podłączenia, uprzejmie prosimy o przesłanie adresu, którego dotyczy zapytanie.

zapytałam o dokumenty na rok2021 czy coś się w nich zmieniło otrzymałam odpowiedż;

Pozdrawiam
Zapytaj NEXERĘ
niedz., 3 paź, 18:40 (7 dni temu)

do mnie


szkoda że dokumenty mogłam obejrzeć w internecie i pozyskać informację
a jeżeli chodzi o zastraszanie nas zwykłych ludzi przeciętnych tych pozbawionych znajomości tak jak pisałam wcześniej także straszono mnie sądem miałam wybór życie ojca chorego na białaczkę albo jak to przedsiębiorca z PRDiM spod Sieradza powiedział ;wyżyga nam pani każdą złotówkę jeśli nie powstaniemy
frajerka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 82
Dołączył(a): Pn, 18 kwietnia 2016, 21:54
Lokalizacja: brzdziszewo WIELUŃ
Numer GG: 12345

Re: Światłowód na wsiach

Postprzez lukaczmarek » So, 20 listopada 2021, 11:58

Może zacznijmy od początku bo widzę ze zaczyna się znowu tutaj jakiś dziwny monolog.
Dlaczego twierdzisz że jeśli ktoś jest rolnikiem nie potrzebuje szybkiego internetu?
Dlaczego miała byś zakazać wejścia na posesję i zawieszenia światłowodu na nie twoim słupie?
No i tak przechodząc do meritum robiłaś im wszystkim pod górkę, zakazywałaś wejścia na posesje i rozwieszenia kabla a teraz masz pretensję ze cię omineli i nie podłączą ci internetu??
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Światłowód na wsiach

Postprzez Xwulzynu » Pn, 6 lutego 2023, 15:13

Ja to sie ciesze, że u mnie na wsi w ogole internet odbiera, bo jeszcze kilka lat temu działał tylko na najwyższym pietrze i to jak nie wiało :D
Avatar użytkownika
Xwulzynu
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 6 lutego 2023, 15:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Światłowód na wsiach

Postprzez karolina1987 » Pn, 6 listopada 2023, 10:20

Swego czasu była w sieci mapa oparta o geoportal, na którym były zaznaczone aktualne linie (światłowody) internetowe oraz planowane. Jak przypomnę sobie ten adres to napiszę.
karolina1987
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn, 6 listopada 2023, 09:16
Lokalizacja: Bydzia


Powrót do Pozwolenia, spory z urzędami i urzędnikami